Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

urolog Wrocław

Urologia i Andrologia

Leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet. Twoje zdrowie w rękach ekspertów DCG Centrum Medycznego.

Wizyta u urologa to kluczowy krok w dbaniu o zdrowie układu moczowo-płciowego. Specjalista ten zapewni profesjonalną ocenę, diagnozę i ewentualne leczenie problemów w tym obszarze. Regularne wizyty u urologa mogą pomóc we wczesnym wykrywaniu i zapobieganiu poważnym schorzeniom, przyczyniając się do utrzymania zdrowia i komfortu życia. Jeśli szukasz dobrego urologa we Wrocławiu, trafiłeś do idealnego miejsca! 

W urologii zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem:

  • łagodnego rozrostu prostaty
  • przerostu prostaty
  • zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych
  • nietrzymania moczu
  • niepłodności
  • zaburzeń erekcji
  • częstego oddawania moczu
  • chorób przenoszonych drogą płciową
  • krótkiego wędzidełka
  • stulejki
  • wodniaka jądra
  • innych chorób urologicznych

Leczenie Zabiegowe i Estetyczne

W naszym specjalistycznym centrum wykonujemy innowacyjne zabiegi, które przyczyniają się do poprawy jakości życia pacjentów. Jednym z tym zabiegów jest wazektomia bez igły i skalpela jako skuteczna metoda antykoncepcji męskiej. Kolejny nowoczesny zabiegi  wykorzystuje osocze bogatopłytkowe mając na celu skuteczne leczenie zaburzeń erekcji jego nazwa to P-Shot zabieg ten wpływa na poprawę funkcji seksualnych, a także na komfort i pewność siebie. W naszym Centrum dostępne są zabiegi powiększanie prącia za pomocą własnego tłuszczu i osocza bogatopłytkowego. Jest to innowacyjna technika zwiększania rozmiaru prącia, oparta na naturalnych komponentach organizmu. Zabiegi te są bezpieczne i mają na celu poprawę estetyki i zadowolenia z wyglądu prącia. W  DCG wykonujemy plastykę moszny czy plastykę krótkiego wędzidełka prącia. W naszym Centrum dostępne są dwie metody leczenie stulejki, chirurgiczna i laserowa. Ponadto nasi specjaliści wykonują operację wodniaka jądra, a także bardzo popularne obrzezanie całkowite, laserowe i częściowe, a także wiele innych zabiegów. Nasza poradnia to miejsce, gdzie specjaliści z pasją dbają o Twój komfort, zdrowie i satysfakcję. Dzięki nowoczesnym technikom i indywidualnemu podejściu do pacjenta, możesz czuć się pewnie i  bezpiecznie na każdym etapie zabiegu. Zaufaj naszemu doświadczeniu i dołącz do grona zadowolonych pacjentów, którzy odzyskali pełną jakość życia dzięki naszym innowacyjnym zabiegom.

Kompleksowość usług Profilaktyka, Diagnostyka, Leczenie i Zabiegi

Wizyta urologiczna
w DCG Centrum Medycznym

Konsultacja urologiczna

Na konsultację urologiczną zgłaszają się nie tylko pacjenci, którzy odczuwają dolegliwości w obrębie układu moczowo-płciowego. W gabinetach spotykamy się również z mężczyznami, którzy zainteresowani są zabiegami z zakresu wazektomii i powiększania prącia. Na wizytę urologiczną z pewnością powinni zgłosić się pacjenci, którzy odczuwają dyskomfort związany ze zwężonym napletkiem, trudnościami w codziennym funkcjonowaniu wynikającymi z uporczywego bólu, obrzęku oraz samego wyglądu prącia. Podczas wizyty lekarz urolog oceni stan zdrowia pacjenta, zdiagnozuje problem oraz zaproponuje rozwiązanie, które przyniesie ulgę i przywróci komfort życia.

Jak przebiega wizyta u urologa?

Wielu mężczyzn obawia się wizyty urologicznej ze względu na rozprzestrzeniony mit o koniecznym badaniu prostaty poprzez badanie per rectum. U wielu osób budzi to niepokój i dyskomfort. Spotkanie z urologiem rozpoczyna się od rozmowy i pogłębionego wywiadu medycznego, który pozwoli lekarzowi ocenić stan zdrowia pacjenta. Następnie lekarz przeprowadzi badanie USG przez powłoki brzuszne w celu uwidocznienia nerek, pęcharza i innych narządów. Lekarz może zaproponować badanie per rectum przy wyszczególnionych przypadkach, jednak nie jest to standardem wizyty i nie musisz się na takie badanie decydować. Twój komfort jest dla nas najważniejszy, a nierzadko samo badanie USG pozwala na postawienie diagnozy. 

Prostata – profilaktyka chorób gruczołu krokowego

Prostata odgrywa kluczową rolę w układzie moczowo-płciowym mężczyzn. Dbając o zdrowie tego gruczołu, warto zwrócić uwagę na profilaktykę chorób prostaty. Regularne badania kontrolne oraz oznaczenie poziomu PSA we krwi, są istotne w wykrywaniu zmian na wczesnym etapie. Warto również zadbać o zdrową dietę, ograniczając spożycie mięsa i tłuszczów zwierzęcych na rzecz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Składniki takie jak witamina E, selen, cynk czy substancje z soi mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka raka prostaty. Unikanie alkoholu i palenia, a także regularna aktywność fizyczna, są również kluczowe w profilaktyce. Dbanie o prostą może wpłynąć korzystnie na ogólną jakość życia i zdrowie mężczyzn. Pamiętaj, aby po 40. roku życia badać się raz do roku, natomiast po 50. roku życia poddawaj się oznaczaniu poziomu PSA we krwi. W DCG Centrum Medycznym we Wrocławiu wykonasz wszystkie te badania podczas wizyty konsultacyjnej. 

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Krzysztof Ratajczyk

“Szanowny Pacjencie, chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ogromne znaczenie regularnych wizyt u urologa w kontekście profilaktyki zdrowia układu moczowo-płciowego. Rozumiem, że wizyta u specjalisty może wzbudzać pewne obawy i stres, ale pragnę zapewnić, że jest to niezwykle istotny krok w trosce o Twoje zdrowie, niezależnie od płci. Badania urologiczne są kluczowym narzędziem w wykrywaniu ewentualnych schorzeń, nawet na wczesnym etapie, co ma istotny wpływ na skuteczność ewentualnego leczenia. Wykonując regularne kontrole, dajemy sobie szansę na wczesne zidentyfikowanie ewentualnych problemów i zapobieganie powikłaniom. Dlatego zachęcam do podejścia do wizyty u urologa z otwartym umysłem i przekonaniem o jej konieczności. To kluczowy krok w dbaniu o Twoje zdrowie, a także jakość życia. Pamiętajmy, że zdrowie jest naszym najważniejszym aktywem, dlatego serdecznie zachęcam do regularnych wizyt u urologa. Dzięki wspólnym wysiłkom możemy zapewnić sobie zdrowszą przyszłość i większą kontrolę nad naszym zdrowiem.”

FAQ dotyczące urologii i andrologii

Czy u urologa trzeba się rozebrać?

Pokaż odpowiedź

Pierwszym etapem jest rozmowa oraz dokładny wywiad medyczny. Najczęściej podczas wizyty wykonywane jest USG przez powłoki brzuszne, jednak urolog może poprosić Cię o rozebranie się od pasa w dół w celu oceny narządów rozrodczych – najczęściej jest to związane z kwalifikacją do zabiegu operacyjnego lub innymi schorzeniami występującymi właśnie w tej okolicy, które trzeba ocenić naocznie.

Czy badanie prostaty per rectum jest konieczne podczas wizyty u urologa?

Pokaż odpowiedź

Jest to powszechny mit, który powstrzymuje mężczyzn przed umówieniem wizyty u specjalisty urologa. Najczęściej podczas wizyty urolog wykonuje jedynie badanie USG przez powłoki brzuszne, gdyż to nierzadko pozwala już na postawienie diagnozy. Lekarz może zaproponować badanie per rectum przy wyszczególnionych przypadkach, jednak nie jest to standardem wizyty urologicznej i nie musisz się na takie badanie decydować.

Czy urolog przyjmuje również kobiety?

Pokaż odpowiedź

Tak, urolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego, co obejmuje badanie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo, urologia zajmuje się także problemami dotyczącymi narządów płciowych męskich, takich jak penis, jądra i najądrza.

W jakiej pozycji wykonywane jest badanie u urologa?

Pokaż odpowiedź

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent kładzie się na leżance podczas badania USG przez powłoki brzuszne.

Jak często powinno wykonywać się samobadanie jąder?

Pokaż odpowiedź

Samobadanie jąder powinno się wykonywać co najmniej raz w miesiącu, najlepiej po kąpieli lub prysznicu. Jak je przeprowadzić? Jedną ręką podnieś członka, drugą chwyć jądro między kciuk i pozostałe palce. Dokładnie przetocz palcami po powierzchni jądra sprawdzając, czy nie są wyczuwalne żadne niepokojące zgrubienia (wyjątek stanowią nasieniowody umiejscowione w górnej tylnej części jąder, które pod palcami mogą wydawać się nieco twardsze niż reszta skóry). Zwróć też uwagę na to, czy kształt albo wielkość jąder się nie zmieniły. Jeśli zauważysz niepokojące Cię zmiany, umów wizytę u urologa.

Czym się różni urolog od androloga?

Pokaż odpowiedź

Obaj eksperci skupiają się na zagadnieniach związanych z układem moczowo-płciowym. Różnica polega jednak na tym, że urolog zajmuje się głównie aspektami moczowymi i ma umiejętność leczenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z kolei androlog koncentruje się na problemach o charakterze płciowym, ale jego specjalizacja obejmuje tylko mężczyzn. W zwięzłej definicji, androlog można określić jako odpowiednika ginekologa dla mężczyzn.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas