Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

grudki perliste prącia Wrocław

Zabieg usuwania
grudek perlistych

Jeśli wstydzisz się malutkich, bladoróżowych zmian, które najczęściej występują wokół korony żołędzi prącia, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Nasi lekarze pomogą Ci rozwiązać ten intymny problem. Umów się na wizytę.

Bladoróżowe i bezobjawowe grudki perliste o średnicy od 1 do 3 mm są częstym powodem niepokoju wśród mężczyzn, ponieważ kojarzą się z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego powodu mogą przyczyniać się do dyskomfortu psychicznego zarówno u Ciebie, jak i u Twojej partnerki seksualnej. Pragniemy jednak przypomnieć, że są to łagodne zmiany, które nie są związane z infekcjami przenoszonymi drogą płciową ani innymi chorobami wenerycznymi.

 

Grudki perliste najczęściej są ułożone w jeden, dwa lub trzy rzędy. Nieco rzadziej występują w okolicy rowka zażołędnego, wędzidełka lub skóry trzonu prącia. Szacuje się, że ten problem dotyczy co trzeciego mężczyzny, jednak częściej występuje u osób nieobrzezanych. Wraz z wiekiem obserwuje się ich stopniową regresję.

cena zabiegu

1200 zł

czas zabiegu

15-30 minut

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

10-14 dni

Zalety

Efekty

 • zabieg wykonywany w ramach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym 
 • zastosowanie ultrapulsacyjnego lasera CO2 minimalizującego uraz termiczny tkanek, pozabiegowy obrzęk prącia i zmniejszający ryzyko bliznowacenia
 • szybki powrót do codziennej aktywności oraz współżycia
 • wyeliminowanie dyskomfortu spowodowanego grudkami perlistymi prącia obecnymi na skórze żołędzi prącia 
 • zmniejszenie niepokoju Twojego oraz partnerki wynikającego z obaw o obecność choroby przenoszonej drogą płciową 

Na czym polega zabiegowe usuwanie
grudek perlistych

Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do zabiegu

Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna do przeprowadzenia zabiegu. W czasie wywiadu medycznego oraz badania fizykalnego, specjalista oceni Twój stan zdrowia i wyeliminuje poszczególne czynniki, które mogłyby przyczynić się do ponownego powstawania takich zmian. W czasie badania, by postawić trafną diagnozę, oceniany jest także stan moszny i jąder. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych w postaci diagnostyki krwi lub moczu, które można wykonać na terenie Centrum Medycznego. W czasie rozmowy dowiesz się, jak będzie wyglądał zabieg i poznasz wszystkie stosowane procedury.

Lekarz może zalecić rezygnację z palenia papierosów oraz picia alkoholu, by zwiększyć zdolność organizmu do szybszego powrotu do zdrowia.

Na czym polega zabieg usunięcia grudek perlistych?

Zabieg jest wykonywany przez urologa w znieczuleniu miejscowym. Prącie znieczula się specjalną maścią 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Waporyzacja grudek perlistych odbywa się przy użyciu ultrapulsacyjnego lasera CO2. Lekarz sprawnie i szybko usuwa drobne zmiany. Przeprowadzenie zabiegu nie powinno trwać dłużej niż 15-20 minut. Po usunięciu grudek perlistych na skórze mogą pozostać niewidoczne blizny. Po zabiegu pacjent otrzymuje pakiet opatrunkowy. Zabieg usuwania grudek perlistych jest bezpieczny i skuteczny – odzyskasz komfort życia i radość ze zbliżeń intymnych. Ważne jest, abyś po zabiegu przestrzegał zaleceń lekarza. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Usunięcie grudek perlistych z penisa — okres rekonwalescencji

W pierwszych dniach po zabiegu możesz odczuwać lekki dyskomfort. Może pojawić się także ból oraz opuchlizna w miejscu pozabiegowym. Warto w takich sytuacjach zastosować się do zaleceń lekarza i mieć przygotowane leki przeciwbólowe. W wyjątkowych sytuacjach, ze względu na wysoką wrażliwość miejsca zabiegu, niezbędne będzie wykonywanie zimnych okładów. W pierwszych 12 godzinach po zabiegu nie powinno się myć miejsc operowanych, a przez kilka pierwszych dni można smarować je wazeliną. Oddawanie moczu bezpośrednio po zabiegu, a także później jest bezbolesne i nie naraża Cię na żadne powikłania.

Dlaczego warto usunąć grudki perliste z penisa?

Grudki perliste, zwane także brodawkami perlamiastymi, to łagodne zmiany skórne występujące na penisie u niektórych mężczyzn. Chociaż nie są one groźne dla zdrowia, mogą być uważane za nieestetycznie lub powodować dyskomfort podczas stosunków płciowych. Dlatego warto usunąć grudki perliste, aby poprawić wygląd skóry i zwiększyć komfort seksualny. Zabieg usuwania grudek perlistych jest szybki i skuteczny, a skutki uboczne są minimalne. Warto zadbać o to, by grudki perliste nie powodowały dyskomfortu psychicznego w czasie zbliżeń seksualnych.

Sprawdź nasze pozostałe  zabiegi urologiczne

Wazektomia czyli antykoncepcja bez igły i skalpela, leczenie zaburzeń erekcji, powiększanie prącia i inne.

Zalety wykonania zabiegu w DCG
Centrum Medycznym we Wrocławiu

Poznaj nowoczesne Centrum Medyczne, w którym z zachowaniem pełnej dyskrecji zlikwidujesz źródło swoich problemów zdrowotnych. Ponadto wizyta w DCG, to również:

 • troskliwa opieka pozabiegowa,
 • korzystanie z pomocy doświadczonej kadry,
 • bardzo dobrze wyposażone gabinety i sale zabiegowe,
 • indywidualne podejście i wsparcie na każdym etapie,
 • konkurencyjne ceny oraz możliwość płatności ratalnej.

Wskazania i przeciwwskazania do
usunięcia grudek perlistych

Wskazania

Przeciwwskazania

 • dyskomfort wynikający z obecności grudek perlistych na żołędzi prącia 
 • niepokój partnerki seksualnej związany z możliwą obecnością choroby przenoszonej drogą płciową
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • aktywny stan zapalny skóry prącia
 • nawracająca opryszczka narządów płciowych w wywiadzie

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Michał Pietrus

„Zabieg usuwania grudek perlistych może wzbudzać strach i niepokój, ale chcę zaznaczyć, że jest to rutynowy zabieg, który przeprowadzamy z dużą ostrożnością i doświadczeniem. Podczas zabiegu dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort, a podczas wizyty kwalifikacyjnej wyjaśniamy wszystkie kwestie budzące wątpliwości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy, zawsze możesz liczyć na wsparcie naszej kadry urologicznej. Zalecam pacjentom usunięcie grudek perlistych, gdyż po zabiegu odzyskują pewność siebie, a ich komfort podczas zbliżeń intymnych znacząco się podnosi.”

FAQ dotyczące usuwania grudek perlistych

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu usuwania grudek perlistych?

Pokaż odpowiedź

– obrzęk prącia ustępujący po kilku dniach
– bliznowacenie
– wtórne infekcje wirusowe lub bakteryjne
– przebarwienie skóry w miejscu usuniętych zmian skórnych
– krwawienie z powierzchni rany wymagające odpowiedniego postępowania
– nadwrażliwość blizny na dotyk

Czy grudki perliste są zaraźliwe?

Pokaż odpowiedź

Grudki perliste prącia nie są chorobą i nie można się nimi zarazić.

Czy grudki perliste same znikają?

Pokaż odpowiedź

Nie, grudki perliste nie znikają samoistnie. Pacjenci wykonują ten zabieg ze względów estetycznych oraz w celu podniesienia pewności siebie.

Czy grudki perliste są poważną chorobą ?

Pokaż odpowiedź

Nie, to zupełnie fizjologiczne zmiany i nie są objawem choroby. Są to łagodne zmiany, które nie są związane z infekcjami przenoszonymi drogą płciową ani innymi chorobami wenerycznymi.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas