Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

powiększanie prącia kwasem, powiększanie prącia tłuszczem Wrocław

Powiększanie prącia

Zabieg powiększania prącia z wykorzystaniem transferu tłuszczu
lub kwasu hialuronowego. Poczuj męskość w lepszym wymiarze.

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg powiększania penisa. Nie ma w tym nic dziwnego. Powiększanie penisa należy do tych zabiegów medycyny estetycznej, które istotnie wpływają na jakość życia i samopoczucie.

 

W naszym Centrum możemy Ci zaproponować dwie metody: powiększanie penisa kwasem hialuronowym oraz powiększanie penisa własnym tłuszczem. Oba zabiegi wykonuje lekarz, a cała nasza wykwalifikowana kadra kompleksowo dba o Twój komfort i samopoczucie. Co ciekawe, część z naszych pacjentów decyduje się jednocześnie na wykonanie zabiegu wazektomii.

 

Zarówno powiększanie penisa kwasem hialuronowym oraz własnym tłuszczem polegają na iniekcji materiału do tkanek prącia. O każdym z zabiegów napisaliśmy osobno poniżej.

Film o zabiegu powiększania prącia

Powiększanie penisa własnym tłuszczem

cena zabiegu powiększania penisa

5000 zł

czas zabiegu

80 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja po zabiegu

10 dni

O zabiegu – powiększanie penisa za pomocą własnego tłuszczu

Lipotransfer tłuszczu autologicznego do tkanek prącia jest procedurą, na którą składa się pobranie tłuszczu w miejscowym znieczuleniu nasiękowym, jego odpowiednie opracowanie oraz właściwa aplikacja do przestrzeni położonej pomiędzy skórą a ciałami jamistymi prącia.   Efektem zabiegu jest pogrubienie prącia. Powiększanie penisa własnym tłuszczem nie wpływa na jego długość, ale na obwód. Co ciekawe, komórki tłuszczowe u osoby dorosłej nie dzielą się, dlatego ich usunięcie sprawia, że w ich miejsce nie pojawiają się już nowe komórki. Oprócz efektu powiększenia prącia, pacjenci chwalą również trwały ubytek fragmentu tkanki tłuszczowej w miejscu, gdzie nie jest ona mile widziana. Efekt powiększenia penisa własnym tłuszczem utrzymuje się nawet do 3 lat, a u niektórych pacjentów część zaaplikowanej tkanki może utrzymywać się nawet do końca życia.

Przebieg zabiegu powiększania prącia własnym tłuszczem

Powiększanie prącia z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po zabiegu może bez większych problemów opuścić klinikę. Sam zabieg trwa ok. 90 minut i złożony jest z dwóch etapów.   Pierwszy z nich polega na znieczuleniu i późniejszym pobraniu podskórnej tkanki tłuszczowej za pomocą metalowych kaniul wprowadzonych przez dwa małe nacięcia po obu bokach skóry brzucha. W kolejnym etapie, po odpowiednim opracowaniu pobranego tłuszczu i znieczuleniu skóry prącia, wykonuje się jego implantację pod jego błonę kurczliwą za pomocą odpowiednio dobranej kaniuli. Odpowiednia modyfikacja płynu infiltracyjnego stosowanego do znieczulenia podskórnej tkanki tłuszczowej, obecność komórek macierzystych oraz dodatkowe wykorzystanie osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta pozwalają na zwiększenie implantacji komórek tłuszczowych w nowej lokalizacji.

Zalety zabiegu powiększania penisa tłuszczem:

Efekty zabiegu powiększania penisa tłuszczem:

 • małoinwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym
 • jednoczesne zastosowanie osocza bogatopłytkowego oraz tkanki tłuszczowej zawierającej komórki macierzyste minimalizuje liczbę komórek tłuszczowych ulegających wczesnemu obumieraniu
 • zabieg wykonują urolodzy specjalizujący się w chirurgii męskich narządów płciowych
 • zwiększenie grubości prącia
 • efekty utrzymują się do 3 lat, u niektórych pacjentów nawet do końca życia
 • lepiej wyeksponowane prącie w spoczynku, które w mniejszym stopniu kurczy się w niższej temperaturze oraz sytuacji stresowej
 • bardziej jędrna i sprężysta skóra prącia
 • zwiększenie pewności siebie w sytuacjach intymnych
 • zwiększenie satysfakcji seksualnej partnerki seksualnej

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

koszt zabiegu

4000 zł + 1000 zł
za każde dodatkowe 10ml

czas zabiegu

40 min.

Nieprawidłowy format pliku

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

10 dni

O zabiegu – powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym jest procedurą, która polega na podaży usieciowanego kwasu hialuronowego do tkanek prącia. Kwas hialuronowy jest występującym naturalnie w ciele człowieka składnikiem, który silnie wiąże wodę, zapewniając tym samym jędrność i elastyczność tkanek. Bardzo rzadko powoduje on reakcje alergiczne. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pacjent zyskuje powiększenie obwodu penisa, natomiast nie wpływa to na jego wydłużenie. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i  utrzymuje się przez około 12 miesięcy. W indywidualnych przypadkach czas ten jest dłuższy.

Przebieg powiększania prącia kwasem hialuronowym

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (roztwór 1% lignokainy oraz 0,25% bupiwakainy), dzięki czemu pacjent bezpośrednio po nim może bez większych problemów opuścić klinikę.

Znieczulenie aplikowane jest podskórnie u podstawy prącia. Podczas zabiegu trwającego 40 minut podaje się zwykle 10-40 ml kwasu hialuronowego do warstwy położonej pomiędzy powięzią Bucka oraz błoną kurczliwą prącia (tzw. tunica dartos). Preparat kwasu hialuronowego używany w naszym Centrum jest dedykowany temu zabiegowi.

Zalety zabiegu powiększania prącia kwasem hialuronowym:

Efekty zabiegu powiększania prącia kwasem hialuronowym:

 • Małoinwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym
 • Mała inwazyjność zabiegu dzięki wykorzystaniu gotowego preparatu
 • Zastosowanie wysokiej jakości kwasu hialuronowego dedykowanego jedynie zabiegom powiększenia obwodu prącia 
 • Zabieg wykonują urolodzy specjalizujący się chirurgii męskich narządów płciowych.
 • Natychmiastowy efekt zwiększający grubość prącia
 • Czas utrzymywania się nawet do 18 miesięcy
 • Lepiej wyeksponowane prącie w spoczynku, które w mniejszym stopniu kurczy się w niższej temperaturze oraz sytuacji stresowej
 • Bardziej jędrna i sprężysta skóra prącia
 • Zwiększenie pewności siebie w sytuacjach intymnych 
 • Wyższa jakość życia seksualnego obojga partnerów

Zaraz po zabiegu

Niezwykle istotna jest higiena okolicy drobnych ran na skórze brzucha oraz drobnego nakłucia na skórze podstawy prącia. Obrzęk i zasinienie w miejscu po wkłuciach występujący u większości pacjentów jest naturalnym następstwem zabiegu i ustępuje zwykle w ciągu kilkunastu dni.

 

Po zabiegu zalecamy 1-2 tygodniowy okres oszczędzającego trybu życia, 4 tygodnie wstrzemięźliwości seksualnej oraz wykonywanie masażu prącia. Ma ono na celu równomierne rozprowadzenie tłuszczu w obrębie członka.

Wykonaj zabieg w pakiecie z wazektomią czyli męską antykoncepcją

Przebieg zabiegu w DCG

Zabieg powiększania prącia zawsze poprzedzony jest wizytą kwalifikacyjną u lekarza urologa. W ramach przygotowania przed zabiegiem pacjent powinien ogolić skórę okolicy prącia, a w przypadku powiększania penisa własną tkanką tłuszczową – kilka dni wcześniej również skórę brzucha położoną poniżej poziomu pępka. Przed i po zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Rano w dniu zabiegu powinieneś wziąć prysznic oraz założyć obcisłą bieliznę. Zalecamy przynajmniej kilka tygodni przed zabiegiem rezygnację z palenia papierosów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i może powodować stres, dlatego zalecamy zjeść wcześniej lekki posiłek. Zabieg przeprowadza urolog, który Cię wcześniej konsultował wraz z asystującą mu instrumentariuszką. Po przeprowadzonym zabiegu powiększenia penisa lekarz omówi z Tobą, jak powinna wyglądać higiena rany oraz dalsze postępowanie. W przypadku, gdyby pojawiły się u Ciebie jakiekolwiek wątpliwości po zabiegu, skontaktuj się z naszym personelem, od którego otrzymasz natychmiastową pomoc.

Wskazania i przeciwwskazania
powiększania penisa

Wskazania:

Przeciwwskazania:

 • dyskomfort związany z niewystarczającym obwodem prącia
 • dyskomfort związany z nadmiernym kurczeniem się prącia w niskiej temperaturze lub sytuacjach stresowych
 • chęć zwiększenia satysfakcji ze zbliżeń intymnych
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • aktywny stan zapalny skóry prącia
 • wcześniejsze poważniejsze zabiegi prącia np. operacja skrzywienia, spodziectwa itp.
 • bardzo mała ilość dostępnej tkanki podskórnej w przypadku wybory zabiegu powiększania obwodu prącia z wykorzystaniem własnego tłuszczu pacjenta

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Adrian Czekaj

„Zdecydowaną przewagą zabiegu powiększenia prącia wykonywanego w DCG Centrum Medycznym nad innymi podobnymi ośrodkami jest to, że zabiegi wykonują tu urolodzy, mający olbrzymie doświadczenie w chirurgii męskich narządów płciowych. Zajmujemy się tym na co dzień. Zabieg zawsze poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której staramy się poznać Twoje oczekiwania. Chciałbym zapewnić Cię, że chęć powiększenia prącia nie powinna być niczym krępującym. Wielu mężczyzn wybiera ten zabieg, aby podnieść pewność siebie. Na co dzień specjaliści DCG wykonują wiele zabiegów z tego zakresu, a pacjenci zgłaszają nam ogromne zadowolenie z podjętej decyzji. Umów się na wizytę konsultacyjną, na której odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania.”

FAQ dotyczące zabiegu
powiększanie penisa

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu powiększania penisa własnym tłuszczem?

Pokaż odpowiedź

Normalne po zabiegu jest pojawienie się niewielkiego podskórnego krwiaka, świądu oraz obrzęku prącia, ustępujących zwykle na przestrzeni kolejnych kilkunastu dni.

Innymi dającymi się przewidzieć konsekwencjami zabiegu są: blizny, przebarwienia skóry, obrzęk, niewielka asymetria, ból pozabiegowy.

W kontekście działań niepożądanych, które zdarzają się sporadycznie, wymienia się:
• surowiczak (tzw. seroma) rzadkie powikłanie polegające na nagromadzeniu się płynu w miejscu, z którego pobierana była tkanka tłuszczowa – leczenie polega na usunięciu płynu,
• martwica tkanki tłuszczowej niekiedy wymagająca jej usunięcia; w obrębie podanej tkanki tłuszczowej mogą tworzyć się też torbielowate przestrzenie płynowe również wymagające operacyjnego usunięcia,
• obniżenie wrażliwości członka – jest zwykle objawem przejściowym, ustępującym zwykle po kilku miesiącach; rzadko występuje trwała częściowa lub całkowita utrata czucia,
• uszkodzenie struktur położonych głębiej – nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych; uszkodzenia te mogą być przejściowe lub trwałe,
• miejscowe zakażenie mogące wymagać przedłużonej antybiotykoterapii lub interwencji zabiegowej,
• nierównomierne wchłanianie się tłuszczu skutkujące powstawaniem nieregularnych zgrubień,
• krwawienie – powikłanie rzadkie, ale niekiedy nasilone krwawienie wymaga pilnej interwencji chirurgicznej; nadmierna ilość krwi zgromadzonej w tkance podskórnej może negatywnie wpływać na proces gojenia,
• rumień,
• mniejsza twardość prącia mogąca wpływać na mniejszą satysfakcję ze współżycia,
• zatorowość płucna mogąca stanowić realne zagrożenie życia pacjenta,
• reakcja alergiczna na leki zastosowane podczas zabiegu, mogąca stanowić realne zagrożenie życia pacjenta,
• w literaturze medycznej opisano pojedyncze przypadki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, ślepoty oraz zgonu.

Jakie są działania niepożądane występujące po zabiegu powiększania członka z użyciem kwasu hialuronowego?

Pokaż odpowiedź

Normalne po zabiegu jest pojawienie się niewielkiego podskórnego krwiaka, świądu oraz obrzęku prącia, ustępujących zwykle na przestrzeni kolejnych kilkunastu dni.

Innymi dającymi się przewidzieć konsekwencjami zabiegu są: blizny, przebarwienia skóry, obrzęk, niewielka asymetria, ból pozabiegowy.

W kontekście działań niepożądanych, które zdarzają się sporadycznie, wymienia się:
• nierównomierne wchłanianie się kwasu hialuronowego skutkujące powstawaniem nieregularnych zgrubień; czasami konieczne jest podanie hialuronidazy – enzymu rozkładającego lokalnie nagromadzone grudki kwasu hialuronowego,
• surowiczak –rzadkie powikłanie polegające na nagromadzeniu się płynu w miejscu podanego kwasu hialuronowego – leczenie polega na usunięciu płynu,
• martwica skóry prącia wynikająca z odczynowego zablokowania naczyń doprowadzających krew do skóry prącia,
• obniżenie wrażliwości członka – jest zwykle objawem przejściowym, ustępującym zwykle po kilku miesiącach; rzadko występuje trwała częściowa lub całkowita utrata czucia,
• uszkodzenie struktur położonych głębiej – nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych; uszkodzenia te mogą być przejściowe lub trwałe,
• miejscowe zakażenie mogące wymagać przedłużonej antybiotykoterapii lub interwencji zabiegowej,
• nierównomierne wchłanianie się tłuszczu skutkujące powstawaniem nieregularnych zgrubień,
• krwawienie – powikłanie rzadkie, ale niekiedy nasilone krwawienie wymaga pilnej interwencji chirurgicznej; nadmierna ilość krwi zgromadzonej w tkance podskórnej może negatywnie wpływać na proces gojenia,
• rumień,
• mniejsza twardość prącia mogąca wpływać na mniejszą satysfakcję ze współżycia,
• zatorowość płucna mogąca stanowić realne zagrożenie życia pacjenta,
• reakcja alergiczna na leki zastosowane podczas zabiegu, mogąca stanowić realne zagrożenie życia pacjenta,
• w literaturze medycznej opisano pojedyncze przypadki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, ślepoty oraz zgonu.

Jakie są metody powiększania penisa?

Pokaż odpowiedź

Spośród różnych metod zabiegowego powiększania penisa, obecnie najczęściej stosowane są iniekcje z kwasu hialuronowego oraz lipotransfer z wykorzystaniem własnej, autologicznej tkanki tłuszczowej. W zależności od pierwotnej wielkości prącia pozwalają na zwiększenie obwodu członka do ok. 3-4 cm. Natomiast opisywany często wzrost długości prącia w spoczynku wynika z nagromadzenia się podanego materiału w obrębie napletka. Według badań zadowolenie pacjentów z efektów wykonanych zabiegów sięga 80-97%.

W przypadku lipotransferu własnego tłuszczu należy pamiętać, że przeszczepiona tkanka poddawana jest takim samym procesom jak tkanka tłuszczowa w innych częściach ciała, co oznacza, że np. przy wzroście masy ciała będzie się ona rozrastała.

Ile cm ma przeciętny penis?

Pokaż odpowiedź

Szacuje się, że średnia długość penisa wynosi 7-12 cm w spoczynku, 12-18 cm we wzwodzie oraz 9-13 cm w obwodzie. Co ważne, długość pochwy wynosi średnio 9,6 cm. Podczas zbliżenia intymnego taką długość penisa osiąga zdecydowana większość mężczyzn. Właśnie dlatego podczas zabiegu skupiamy się przede wszystkim na zwiększeniu obwodu członka, co zapewnia wzrost zadowolenia z życia seksualnego i zwiększa intensywności doznań.

Czy mogę od razu umówić się na zabieg powiększania penisa?

Pokaż odpowiedź

Warto zaznaczyć, że wizyta kwalifikacyjna pozwala na zebranie szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego, dokładne zbadanie pacjenta, ustalenie jego oczekiwań oraz poinformowanie o spodziewanych efektach, czasie ich utrzymywania się, możliwych powikłaniach oraz ewentualnej konieczności korekty.

W rzadkich przypadkach np. stanów zapalnych skóry lub prącia pogrążonego okazuje się, że wykonanie zabiegu jest niemożliwe. W przypadku mężczyzn zdecydowanych na wykonanie zabiegu powiększenia prącia, zwłaszcza tych przyjeżdżających z daleka, istnieje możliwość wyznaczenia terminu zabiegu z pominięciem wcześniejszej wizyty kwalifikacyjnej.

Prosimy wtedy jednak o wcześniejsze dokładne zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej oraz o zastosowanie się do zaleceń. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami. Pomożemy.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas