Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

lip lift chirurgiczny lifting ust wargi górnej Wrocław

Lip lift – lifting górnej wargi

Chirurgiczny lifting ust poprawiający symetrię warg i harmonijny wygląd twarzy.

Lip Lift to procedura polegająca na precyzyjnym usunięciu fragmentu skóry znajdującej się poniżej nosa. Dzięki temu skraca się długość rynienki nosowo-wargowej oraz subtelnie unoszona jest czerwień wargowa ust na zewnątrz. Ten zabieg ma na celu poprawę estetyki warg poprzez korektę kształtu i proporcji, co prowadzi do delikatnego i naturalnego efektu powiększenia. W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu wykonujemy zabieg Lip Lift wargi górnej z uwzględnieniem indywidualnych czynników, dzięki czemu efekt jest naturalny i dopasowany do urody pacjenta.

Co warto wiedzieć o zabiegu Lip Lift?

Posiadanie wąskiej górnej wargi to problem będący źródłem kompleksów i obniżonej samooceny wielu osób. Próby poprawy jej wyglądu przy użyciu makijażu czy innych sposobów kosmetycznych zwykle nie przynoszą satysfakcjonującego efektu, a do tego są krótkotrwałe.

Zabieg Lip Lift wargi górnej może również przyczynić się do optycznego odmłodzenia twarzy. Subtelne podniesienie kącików ust i delikatne odsłonięcie linii zębów w trakcie mówienia pomoże przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd bez stosowania preparatów dających podobny efekt, jednak przez znacznie krótszy czas. Ten sposób modelowania ust zapewnia bowiem trwały rezultat.

koszt zabiegu

5 000 zł

czas zabiegu

60 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

7 dni

Zalety

Efekty

 • podkreślenie kształtu ust
 • młodszy wygląd
 • trwały rezultat
 • delikatne odsłonięcie zębów
 • poprawa konturu ust i łuku kupidyna
 • powiększenie i wyeksponowanie górnej wargi

Uniesienie górnej wargi – przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu Lip Lift zaprosimy Cię na wizytę konsultacyjną. Podczas wizyty chirurg plastyczny  upewni się, że Twój stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu, jak również omówi oczekiwany efekt powiększenia ust. To także dobry moment na to, by zadać nurtujące Cię pytania – specjalista rozwieje wszelkie wątpliwości wiążące się z tym zabiegiem chirurgicznym. Na tydzień przed procedurą Lip Lift należy zrobić badania laboratoryjne – morfologia, kreatynina, elektrolity, układ krzepnięcia, antygen HBS,  przeciwciała HCV. Możesz wykonać je w naszym Centrum. Warto też z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w opatrunki hydrożelowe, mały żel z arniką, maść z heparyną i leki przeciwbólowe. Mogą okazać się przydatne po zabiegu.

Jak przebiega zabieg Lip Lift wargi górnej?

Przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, które niweluje wszelkie dolegliwości bólowe. Następnie chirurg wykonuje niewielkie, precyzyjne nacięcia wzdłuż dolnego brzegu nosa lub w okolicy nozdrzy w kształcie rogów byka, stąd też wzięła się druga nazwa tego zabiegu – bullhorn lip lift. Chirurg plastyczny skraca odległość między górną wargą a nosem wycinając wcześniej określony fragment skóry, tym samym uzyskując efekt uniesienia ust. Miejsce cięcia zostaje precyzyjnie zszyte, a dzięki takiemu umiejscowieniu blizna jest praktycznie niewidoczna. Na koniec okolica poddana zabiegowi zostaje przykryta opatrunkiem, który pacjent nosi do momentu całkowitego wygojenia się rany.

Rekonwalescencja po zabiegu Lip Lift

W pierwszych dniach po zabiegu należy stosować dietę półpłynną oraz unikać wszelkich używek, aktywności podnoszących ciśnienie i temperaturę, a także schylania się. Należy też spać w lekko uniesionej pozycji. Początkowo może być odczuwalny obrzęk, który można łagodzić np. opatrunkami hydrożelowymi. Ponadto, konieczne jest dbanie o czystość rany.

Powrót do aktywności powinien być możliwy w ciągu 5-6 dni, a do intensywnego wysiłku po około 14 dniach. W celu kontrolowania procesu gojenia się rany zaprosimy Cię na wizyty kontrolne po 5 dniach i 4 tygodniach. Jeśli w międzyczasie coś Cię zaniepokoi, możesz skontaktować się z lekarzem DCG we Wrocławiu, który w razie potrzeby rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego

Jeśli szukasz mniej inwazyjnego zabiegu powiększenia ust

Lip Lift – lifting ust w DCG we Wrocławiu

Modelowanie ust metodą Lip Lift to operacja chirurgiczna, która zapewni Ci stałe utrzymanie się efektu. Z tego powodu na pewno zależy Ci na tym, by zabieg został przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy mają w tym duże doświadczenie. Znajdziesz ich w DCG we Wrocławiu.

Zależy nam na tym, by zabieg wykonywany w naszym Centrum Medycznym wiązał się z jak najwyższym komfortem dla pacjenta. Ideę tę realizujemy między innymi poprzez udostępnianie wielu sposobów umawiania wizyt, jak również przez krótkie terminy oczekiwania na operację. Masz też do dyspozycji korzystne formy finansowania, takie jak chociażby odroczoną płatność. Zapytaj nas o szczegóły.

Wskazania

Przeciwskazania

 • opadające kąciki i utrata objętości
 • zmarszczki wokół ust
 • pragnienie młodszego uśmiechu
 • brak proporcji między nosem a wargą górną 
 • nierówności warg górnych 
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna infekcja
 • problemy z krzepliwością krwi
 • zaburzenia skóry w okolicach ust
 • zaburzenia zdrowotne
 • niedawne zabiegi w okolicy ust

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Łukasz Kratochwil

„Droga Pacjentko, rozumiem, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej mogą wzbudzać pewne obawy, jest to naturalne. Jednak chciałbym przekazać Ci, że moim główny priorytetem jest nie tylko uzyskanie doskonałego rezultatu zabiegu, ale przede wszystkim Twój komfort. Zabieg plastyki ust może być krokiem ku poprawie wyglądu i podniesieniu samooceny. Wraz z moim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii plastycznej, gwarantuję Ci troskliwą opiekę oraz indywidualne podejście, które przyczyni się do osiągnięcia naturalnych i satysfakcjonujących rezultatów. Serdecznie zapraszam Cię na wizytę konsultacyjną, podczas której omówimy Twoje oczekiwania i cele. Będę tu, by odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości oraz dostarczyć kompleksową informację dotyczącą zabiegu Liplift. Podjąłem się wielu udanych zabiegów plastyki ust i chętnie podzielę się moją wiedzą oraz doświadczeniem, aby Twoja decyzja była świadoma i przyniosła zamierzone efekty. Niech to będzie pierwszy krok do nowej, pewniejszej wersji siebie.”

FAQ dotyczące Lip Lift

Co to jest Lip Lift plastyka ust?

Pokaż odpowiedź

Zabieg lip liftu to procedura chirurgiczna mająca na celu podniesienie czerwieni wargowej w celu uzyskania estetycznych rezultatów poprzez skrócenie odległości między nosem, a wargami.

Czy zabieg plastyki ust jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, więc pacjent podczas jego trwania nie odczuwa żadnego dyskomfortu oraz bólu. Po ustąpieniu działania znieczulenia miejscowego mogą wystąpić pewne dolegliwości bólowe, które można łagodzić zalecanymi lekami przeciwbólowymi.

Jakie są efekty plastyki ust?

Pokaż odpowiedź

Zabieg lip liftu może podnieść czerwień wargową, poprawiając proporcje ust, nadając im młodszy wygląd oraz subtelnie odsłaniając zęby.

Czy efekty zabiegu Lip Lift są trwałe?

Pokaż odpowiedź

W przypadku zabiegu plastyki ust możemy mówić o trwałych efektach. Należy jednak pamiętać, że proces starzenia może wpłynąć na ich trwałość ze względu na naturalne opadanie tkanek wraz z wiekiem.

Czy blizny po plastyce ust będą widoczne?

Pokaż odpowiedź

Chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcia w okolicy nozdrzy lub bezpośrednio pod nosem, aby zminimalizować widoczność blizn. Z biegiem czasu blizny stają się praktycznie niewidoczne.

Jak długo trwa rekonwalescencja po plastyce ust?

Pokaż odpowiedź

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki ust potrwa około 7 do 14 dni. Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernych ruchów mimicznych twarzy oraz przejście na dietę płynną, spożywaną za pomocą słomki. Pacjent powinien unikać twardych pokarmów – działanie to ma na celu zapobieżenie rozciągnięciu skóry oraz przyspieszenie procesu gojenia się rany. W razie potrzeby można sięgnąć po leki przeciwbólowe.

Kiedy widać rezultaty plastyki ust Lip Lift?

Pokaż odpowiedź

Pierwsze efekty zabiegu pacjent zobaczy od razu po wykonanej operacji. Na ostateczny efekt oczekujemy do 14 dni po zabiegu.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas