Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

chirurg Wrocław

Chirurgia ogólna

Poradnia chirurgii ogólnej wyspecjalizowana w diagnostyce i zabiegach operacyjnych wszystkich organów.

Nasza poradnia chirurgii ogólnej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem operacyjnym. Z konsultacji chirurga ogólnego możesz skorzystać zarówno w przypadku widocznych urazów (np. złamanych kończyn), a także przy dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej.

Czym zajmuje się lekarz z zakresu chirurgii ogólnej?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardzo szeroki zakres chirurgii. Dotyczy bowiem wielu chorób i urazów, które wymagają leczenia operacyjnego. W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu koncentrujemy się przede wszystkim na zabiegach chirurgicznych i laserowych dotyczących następujących schorzeń:

W ramach chirurgii ogólnej leczymy:

  • palec trzaskający
  • ostroga piętowa
  • ganglion
  • łokieć tenisisty
  • choroba Dupuytrena
  • drobne zmiany (kurzajki, tłuszczaki, narośle)
  • zespół cieśni nadgarstka
  • blizny

Jak przebiegnie wizyta u specjalistów chirurgii ogólnej?

Ze względu na bardzo szeroki zakres działania chirurgii ogólnej, przed rozpoczęciem właściwego leczenia konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z chirurgiem. Podczas wizyty lekarz zapozna się ze specyfiką problemu pacjenta, a następnie przedstawi diagnozę wraz z proponowanym planem leczenia. Jeśli pacjent zdecyduje się na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w DCG we Wrocławiu, zostaną mu zlecone niezbędne badania. Od razu zarezerwujemy również termin samego zabiegu.

Diagnostyka i leczenie chirurgiczne w DCG we Wrocławiu

Zanim lekarz poradni chirurgii ogólnej wyda jednoznaczną diagnozę, przeanalizuje wszystkie aspekty schorzenia, z którym zmaga się pacjent. Chociaż leczenie operacyjne jest najbardziej inwazyjną opcją, często jest w stanie rozwiązać problem na stałe, przynosząc pacjentowi wyraźną poprawę komfortu życia. Dział chirurgii ogólnej specjalizuje się także w zabiegach, które zakładają mniejszą ingerencję w organizm pacjenta, a również zapewniają satysfakcjonujący efekt.

Po przeanalizowaniu wszystkich informacji pozyskanych w ramach diagnostyki, lekarz poradni DCG we Wrocławiu zaproponuje wszystkie możliwe rozwiązania, przedstawiając ich zalety, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Ostateczna decyzja zależy zawsze do pacjenta.

Jakie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej wykonujemy w DCG we Wrocławiu?

W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu skupiamy się głównie na zabiegach z dziedziny chirurgii ogólnej jednego dnia. Duża część z nich odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i jedynie przy znieczuleniu miejscowym, więc pacjent może wrócić do domu od razu po zabiegu. W przypadku poważniejszych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej, stosowane jest znieczulenie ogólne, a po ich przeprowadzeniu pacjent pozostaje na obserwacji pod okiem naszych specjalistów.

Zajmujemy się m.in. leczeniem operacyjnym chorób skórnych (kurzajki, tłuszczaki, narośle), drobnymi zabiegami ortopedycznymi oraz laserowym usuwaniem blizn znajdujących się w różnych obszarach ciała. Możesz również skonsultować się z naszymi lekarzami odnośnie innych zabiegów chirurgii małej.

Poradnia chirurgii ogólnej w Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu

Wszystkich lekarzy świadczących usługi medyczne w ramach Centrum Medycznego DCG we Wrocławiu łączy jeden cel – zapewnić pacjentom szybki dostęp do zabiegów z zakresu małej chirurgii, które przyniosą im ulgę i pozwolą cieszyć się wyższym komfortem życia.

O komfort pacjenta dbamy również podczas jego obsługi okołomedycznej. Na wizytę możesz zapisać się stacjonarnie, telefonicznie lub online. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na wolny termin, a także możliwość odroczenia zapłaty do 30 dni. Zapytaj nas o szczegóły.

Jeśli znamię zmienia kolor, kształt, rozmiar lub strukturę Warto rozważyć jego usunięcie

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG Lek. Anna Woźniczka

„Twoje zdrowie i komfort są dla nas priorytetem. Jesteśmy tu, aby Cię wspierać w każdym kroku Twojej drogi do zdrowia. Nasza doświadczona i empatyczna drużyna chirurgów jest gotowa dostarczyć Ci kompleksowej opieki, precyzyjnej diagnostyki i skutecznej profilaktyki. Niezależnie od Twoich potrzeb, tutaj znajdziesz miejsce, gdzie Twoje zdrowie jest w dobrych rękach. Nasza troska, wiedza i zaangażowanie to fundamenty, na których budujemy naszą opiekę nad Tobą. Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy z indywidualnym podejściem. Wspólnie z nami możesz odkryć ścieżki ku zdrowszemu i lepszemu życiu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz diagnostyki, konsultacji czy profilaktyki, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.”

FAQ dotyczące chirurgii ogólnej

Czy zabiegi chirurgiczne bolą?

Pokaż odpowiedź

Nie, stosowane jest zawsze odpowiednie znieczulenie. Zazwyczaj miejscowe.

Jakie są wskazania do wizyty u chirurga?

Pokaż odpowiedź

Jeżeli chcemy dokonać jakiegoś zabiegu (np.: usunięcie pieprzyków, kaszaków, kurzajek, wrastającego paznokcia etc.), uzyskanie dodatkowej opinii (analiza wskazań do operacji), zdjęcie lub oczyszczenie szwów czy też problemy ortopedyczne jak cieśń nadgarstka.

Czy przed zabiegiem konieczna jest wizyta kwalifikacyjna?

Pokaż odpowiedź

Standardem jest wizyta kwalifikacyjna do zabiegu, jednakże czasami można ją wykonać podczas tej samej wizyty co zabieg. Dokładnej informacji udzielamy podczas rejestracji.

Kiedy warto skonsultować się z chirurgiem ogólnym?

Pokaż odpowiedź

Jeśli masz problemy zdrowotne wymagające interwencji chirurgicznej lub potrzebujesz oceny chirurgicznej, warto umówić się na wizytę u chirurga ogólnego.

Jakie badania mogą być przeprowadzone podczas wizyty u chirurga ogólnego?

Pokaż odpowiedź

W zależności od problemu zdrowotnego, chirurg ogólny może przeprowadzić badanie fizyczne, zlecić badania laboratoryjne, obrazowe lub inne specjalistyczne testy.

Jakie są możliwości leczenia po wizycie u chirurga ogólnego?

Pokaż odpowiedź

Chirurg ogólny może zaproponować różne metody leczenia, włącznie z leczeniem farmakologicznym, zabiegami chirurgicznymi lub innymi terapiami, w zależności od Twojego stanu zdrowia.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas