Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Ginekolog Wrocław

Ginekologia

Ginekologia od zawsze jest naszą koronną specjalizacją.
Sprawdź naszą ofertę konsultacji – prywatnie i na NFZ.

Jesteśmy placówką wyspecjalizowaną w kompleksowej opiece ginekologicznej nad kobietą, na każdym etapie jej życia. Od okresu dojrzewania, poprzez macierzyństwo i dorosłość, aż po okres menopauzalny – zapewniamy usługi medyczne wykonywane przez najlepszych specjalistów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Nasi lekarze prowadzą leczenie wielu chorób od ich diagnozowania, poprzez proces kuracji, aż po całkowite wyzdrowienie.

W ramach ginekologii wykonujemy takie usługi, jak:

 • Konsultacja prywatnie i na NFZ
 • Dobór antykoncepcji
 • Prowadzenie i planowanie ciąży
 • Opieka okołoporodowa
 • Leczenie niepłodności
 • Stymulacja do zabiegu In vitro
 • Diagnostyka i terapia chorób kobiecych
 • Diagnostyka nowotworowa
 • Badania profilaktyczne
 • Badania USG
 • Cytologia płynna
 • Kolposkopia, Wulwoskopia
 • Badania laboratoryjne
 • Szczepienia HPV
 • Zabiegi ginekologiczne
 • Zabiegi ginekologii estetycznej
 • Fizjoterapia uroginekologiczna

Nasze Centrum medyczne posiada szeroki zakres usług w ginekologii i położnictwie. Każda kobiet jest otoczona kompleksową opieką. Pełny zakres badań profilaktycznych między innymi, cytologia płynna, badania USG, badania laboratoryjne a także diagnostyka nowotworowa pozwala kobietom czuć się bezpiecznie w DCG.

Wizyta ginekologiczna w naszym Centrum

Konsultacja ginekologiczna

Ginekologia w DCG Centrum Medyczne jest dostępna prywatnie i na NFZ. W ramach konsultacji wykonywane jest badanie USG ginekologiczne.

W ramach konsultacji wykonywane jest badanie USG ginekologiczne. Posiadamy również korzystne pakiety zawierające konsultację ginekologiczną z badaniem USG piersi, cytologią oraz testem HPV podczas jednej wizyty.

Posiadamy również korzystne pakiety zawierające konsultację ginekologiczną z badaniem USG piersi, cytologią oraz testem HPV podczas jednej wizyty.

Badania ginekologiczne

Nasze Centrum medyczne posiada szeroki zakres usług w ginekologii i położnictwie. Każda kobiet jest otoczona kompleksową opieką. Pełny zakres badań profilaktycznych między innymi, cytologia płynna, badania USG, badania laboratoryjne, a także diagnostyka nowotworowa pozwala kobietom czuć się bezpiecznie w naszym Centrum.

Antykoncepcja

W Centrum DCG nasi specjaliści dobierają odpowiednią i nowoczesną antykoncepcję. Na pewno się zastanawiasz, jaka antykoncepcja jest najlepsza. Dobór najlepszych rozwiązań pozostaje indywidualną kwestią każdej kobiety. Warto wtedy zapoznać się z szeroką ofertą różnych metod, które dostępne są w naszej Klinice.

Diagnostyka chorób

W DCG Centrum Medycznym zajmujemy się również kompleksową diagnostyką i terapią chorób kobiecych. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę chorób nowotworowych i innych schorzeń narządu rodnego. Umiejętność stawiania odpowiedniej diagnozy jest sztuką opartą o staranną wiedzę i doświadczenie. Współczesna diagnostyka i terapia w ginekologii wiąże się nieodzownie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Niemniej są one użyteczne jedynie w rękach doświadczonych specjalistów.

Leczenie niepłodności

Nasze Centrum to szczególne miejsce dla par starających się o potomstwo, odnosimy w tym zakresie ogromne sukcesy dlatego jesteśmy jednym z najlepszych ośrodków leczenia niepłodności w Polsce. Założyciel naszego Centrum Dr n. med. Mariusz Markuszewski za punkt priorytetowy uznaje rozwój w dziedzinie leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. Dzisiaj nasze Centrum słynie z nieprzeciętnej skuteczności leczenia tego schorzenia. Kiedy inne możliwe metody wspomagające naturalne poczęcie zawiodły wykonujemy stymulację do zabiegu In vitro. Jest to jednak metoda ostateczna, po którą nasze pary bardzo rzadko sięgają.

Zabiegi z zakresu ginekologii

Zabiegi ginekologiczne

Dzięki naszej kompleksowej ofercie, wykonujemy także szereg zabiegów z zakresu ginekologii i ginekologii estetycznej. Wiele zabiegów ginekologicznych dotyczy łagodnych zmian w obrębie jajników i macicy. Do chorób tych można zaliczyć m.in. polipy jajnika czy mięśniaki macicy. Ponadto do zakresu chirurgii ginekologicznej należy leczenie przyczyn niepłodności oraz leczenie nietrzymania moczu. Zabiegi ginekologiczne wykonuje się za pomocą tradycyjnych technik operacyjnych oraz metodami laparoskopowymi i histeroskopowymi.

Ginekologia estetyczna

Zabiegi z zakresu nowoczesnej ginekologii estetycznej i plastycznej dotyczą rekonstrukcji warg sromowych, plastyki pochwy a także rewitalizacji okolic intymnych.

Wykonujemy szereg zabiegów ginekologicznych

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG dr n. med. Mariusz Markuszewski

Częste wizyty u ginekologa to nie tylko możliwość wykrycia ewentualnych problemów na wczesnym etapie, ale również okazja do rozmowy o wszystkim, co może Państwa niepokoić. Zachęcam Was, drogie Panie, do regularnych badań, nawet jeśli nie dostrzegacie żadnych zmian. Pamiętajcie, że troska o zdrowie to coś, co powinno stać się naszą drugą naturą. Nie zapominajcie o swoich wizytach. Dbajcie o siebie, tak jak my dbamy o Was.

FAQ dotyczące ginekologii

Jak przebiega wizyta ginekologiczna?

Pokaż odpowiedź

Wizytę ginekologiczną można podzielić na kilka części. Na początku lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką. Następnie pacjentka rozbiera się od pasa w dół i siada na fotelu ginekologicznym. Lekarz ogląda zewnętrzne narządy płciowe, a następnie wprowadza do pochwy wziernik i bada ujście szyjki macicy. Kolejnym etapem jest wykonanie dopochwowego badania USG.

Czy w gabinetach znajduje się miejsce, w którym mogę przygotować się do badania?

Pokaż odpowiedź

Tak, w każdym gabinecie ginekologicznym znajduje się toaleta, w której znajduje się odzież jednorazowa do dyspozycji dla każdej pacjentki.

Czy przed wizytą ginekologiczną wymagane jest specjalne przygotowanie?

Pokaż odpowiedź

Wizyta nie wymaga specjalnych przygotowań oprócz zachowania podstawowych zasad higieny.

Czy przed wizytą u ginekologa należy ogolić okolice intymne?

Pokaż odpowiedź

Nie ma konieczności depilowania czy golenia miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa. Włosy łonowe nie przeszkadzają w badaniu ginekologicznym. Jest to indywidualna kwestia pacjentki.

Czy podczas miesiączki można odbyć wizytę ginekologiczną?

Pokaż odpowiedź

Zaleca się aby wizyty ginekologiczne odbywać kilka dni po ustaniu krwawienia. Obraz badania USG będzie wówczas najbardziej rzetelny.

Ile trwa wizyta konsultacyjna w DCG?

Pokaż odpowiedź

Wizyty konsultacyjne umawiane są w odstępach 20 minutowych. Wizyta może potrwać krócej lub dłużej, niż 20 minut, w zależności od potrzeby i decyzji lekarza.

W jakim wieku udać się na pierwszą wizytę u ginekologa?

Pokaż odpowiedź

Na pierwszą wizytę u ginekologa najlepiej jest umówić po tuż rozpoczęciu miesiączkowania, na pewno nie później, niż przed planowanym rozpoczęciem życia seksualnego.

Czy podczas wizyty ginekologicznej lekarz będzie miał możliwość pobrać cytologię?

Pokaż odpowiedź

Cytologia to podstawowe badanie profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Istnieje możliwość aby podczas standardowej wizyty kontrolnej ginekolog pobrał także cytologię.

Czy przed wizytą ginekologiczną powinnam wykonać badania krwi?

Pokaż odpowiedź

Nie ma konieczności aby przed wizytą ginekologiczną wykonać badania krwi. Badania mogą zostać zlecone przez lekarza podczas konsultacji.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas