Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

plastyka powiek Wrocław

Blefaroplastyka

Po wykonaniu zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych oczy odzyskają młodzieńczy wygląd.
Wysoka skuteczność, satysfakcjonujący rezultat i pełne bezpieczeństwo.

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Jej grubość wynosi ok. 0,5 mm, podczas gdy w innych obszarach twarzy są to nawet 4 mm. Znajduje się w niej również mniej gruczołów łojowych, co sprawia, że brakuje jej naturalnej bariery chroniącej przed przesuszeniem. Tuż pod nią znajduje się z kolei bardzo intensywnie pracujący mięsień okrężny oka, który sprzyja pojawianiu się zmarszczek mimicznych.

To wszystko przesądza o tym, że wraz z wiekiem skóra wokół oczu staje się coraz bardziej wiotka. Objawia się to zmarszczkami powiek górnych i dolnych, opuchlizną, workami pod oczami, a także opadaniem powiek. Po zabiegu korekcji powiek wykonanym w Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu zostanie usunięty nadmiar skóry i tłuszczu, które odpowiada za taki wygląd okolic oczu. W efekcie spojrzenie będzie znów wyglądać młodo i świeżo.

koszt zabiegu

5 000 zł – 6 000 zł

czas zabiegu

45 – 90 min.

znieczulenie

znieczulene miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

2 – 4 tygodnie

Zalety

Efekty

 • redukcja opuchlizny
 • usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu wokół powiek
 • redukcja worków pod oczami
 • odmłodzenie okolicy oczu
 • poprawa wyrazistości spojrzenia
 • zwiększenie pewności siebie
 • uzyskanie odświeżonego i młodszego wyglądu
 • usunięcie worków i cieni pod oczami
 • wygładzenie zmarszczek i linii wokół oczu
 • uzyskanie lepszej symetrii powiek
 • uzyskanie wypoczętego i młodzieńczego wyglądu twarzy

Blefaroplastyka – nowa jakość spojrzenia

Na czym polega korekta powiek górnych i dolnych?

Jak przygotować się do chirurgicznej plastyki powiek?

Przed operacją powiek górnych i dolnych należy odbyć kwalifikację u lekarza DCG we Wrocławiu, który będzie przeprowadzać zabieg. Podczas wywiadu lekarskiego sprawdzi on nie tylko to, czy spełniasz wymagania w kontekście braku przeciwwskazań medycznych. Upewni się również jakie są Twoje oczekiwania co do tego, jakie powinny być efekty plastyki powiek.

W przypadku plastyki powiek istotne jest też właściwe przygotowanie do zabiegu, które zostanie szczegółowo omówione podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na kilka dni wcześniej należy przyjmować zalecone leki, jak również ograniczyć spożywanie czosnku, ostrych przypraw i chińskich ziół. Warto też masować powieki zgodnie z zaleceniami chirurga, aby ograniczyć ryzyko powstania widocznych blizn po zabiegu chirurgicznym.

W dniu zabiegu blefaroplastyki należy zjeść lekkie śniadanie, a następnie powstrzymać się od przyjmowania płynów i pokarmów przez określony czas przed samą operacją powiek górnych i dolnych. Do DCG we Wrocławiu przyjedź z bliską osobą, która odwiezie Cię po operacji do domu.

Blefaroplastyka – informacje

Blefaroplastyka odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od rozległości procedury. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry powieki dolnej i/lub górnej. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, konieczne może być również wycięcie tkanki tłuszczowej oraz fragmentu mięśnia okrężnego oka.

Operacja służy głównie poprawie wyglądu twarzy, a tym samym samooceny pacjenta – efekty zabiegu to głównie optyczne odmłodzenie i odświeżenie okolic oczu. Z drugiej strony, nadmiar tkanki tłuszczowej lub skóry w tym miejscu może też powodować trudności z widzeniem. Do wykonania chirurgicznej korekcji powiek może też zatem skłonić chęć poprawy codziennego komfortu pacjenta.

Efekt optycznego odmłodzenia okolicy oka i usunięcia problemu opadających powiek jest trwały. Powinien utrzymać się przez co najmniej kilka lat, jednak wszystko zależy od indywidualnego tempa starzenia się Twojej skóry.

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych – krok po kroku

Na czym polega plastyka powiek? Zabieg rozpoczyna się od zaznaczenia prawidłowego fałdu powieki górnej i dolnej oraz tkanki, która jest przeznaczona do resekcji. Następnie, już po podaniu znieczulenia, chirurg rozpoczyna operację nacięciem skóry powieki i usuwa nadmiar skóry. Jeśli jest taka konieczność, wypreparowuje także tkankę tłuszczową powiek dolnych i górnych oraz mięśnia okrężnego oka.

Operacja plastyki powiek przechodzi następnie do etapu prawidłowego ułożenia tkanek i skoagulowania naczynek krwionośnych. Na koniec skóra jest zszywana w taki sposób, aby szew – a tym samym i późniejsza blizna – znajdował się w naturalnej fałdzie powieki. Dotyczy to zarówno powiek górnych, jak i dolnych.

Po zabiegu należy pozostać przez ok. pół godziny w pozycji siedzącej. Przez pierwsze dni po operacji konieczne jest wysyłanie zdjęć okolicy powieki górnej i dolnej na otwartym i zamkniętym oku w celu weryfikacji, czy rana prawidłowo się goi.

Rekonwalescencja po chirurgicznej korekcji powiek

W pierwszej dobie po zabiegu należy utrzymywać spionizowaną pozycje ciała. Należy też unikać wysiłku, spożywania alkoholu, palenia papierosów i wszelkich aktywności, które mogą podnieść temperaturę ciała lub ciśnienie. Należy stosować leki i krople do oczu zgodnie z zaleceniem lekarza. Obrzęk okolicy oczu może narastać do 48 godzin, następnie ustąpi do 5 dni.

Do normalnej aktywności możesz wrócić po 5-6 dniach. Wtedy też zostaną ściągnięte szwy. W tym czasie możesz doświadczać problemów z domknięciem oka, które powinny samoczynnie zniknąć. Do 2 tygodni od wykonania plastyki powiek pacjent powinien unikać wzmożonego wysiłku.

Przez pierwsze 2 miesiące po usunięciu wiotkiej skóry powiek możesz doświadczyć uczucia napięcia i ciężkości powiek. Jest ono normalne i świadczy o prawidłowym procesie gojenia. Blizny pozabiegowe powinny stać się mniej widoczne po ok. 4 tygodniach. Jeśli tak się nie stanie, skonsultuj się z lekarzem DCG.

Dostępne metody operacyjne
zabieg otwartej chirurgii oraz przezspojówkowo

Plastykę powiek dolnych można wykonać dwiema metodami:

Metoda otwartej chirurgii plastycznej – chirurg wykonuje nacięcie pod powieką dolną (na zewnątrz), przy linii rzęs oraz usuwa nadmiar skóry. Metoda z wyboru dla pacjentów z nadmiarem luźnej skóry.

Metoda przezspojówkowa – operacja prowadzona jest od strony spojówki, a nie na skórze. Nie każdy pacjent może skorzystać z tej metody. W przypadku dużej ilości luźnej skóry konieczne jest wykonanie cięcia pod rzęsami na skórze, aby usunąć nadmiar.

Efekt po zabiegu Plastyki Powiek

PRZED

PO

PRZED

PO

Plastyka powiek z płatnościami, które Ci Pasują! Wybierz Raty lub Odroczenie płatności o 30 dni

Korekcja powiek dolnych i górnych

Po usunięciu nadmiaru skóry powiek spojrzenie zostaje odświeżone, a cała twarz wygląda młodziej. Usunięcie oznak upływającego czasu to jednak niejedyna korzyść. Opadające powieki górne mogą ograniczać widzenie, a usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry pomoże rozprawić się z tym problemem.

W centrum medycznym DCG we Wrocławiu plastykę powiek przeprowadza lek. Łukasz Kratochwil – specjalista z zakresu chirurgii plastycznej, który na co dzień pracuje w Ośrodku Chirurgii Plastycznej i Oparzeń w Nowej Soli. Wszystko po to, aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa i najlepszy możliwy efekt korekty powiek. Sprawdź ofertę innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej w DCG, które pomogą Ci w zatrzymaniu młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Wskazania i przeciwwskazania do
plastyki powiek dolnych i górnych

Wskazania

Przeciwwskazania

 • skóra utrudniająca prawidłowe otwieranie oczu
 • worki pod oczami
 • nadmiar skóry na powiekach
 • zmarszczki wokół oczu
 • ograniczone pole widzenia
 • przepukliny tłuszczowe
 • wiotkość tkanki wokół oczu
 
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nieregulowane nadciśnienie krwi
 • nieregulowana cukrzyca

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Łukasz Kratochwil

„Jako lekarz specjalizujący się w plastyce powiek, moim celem jest nie tylko poprawa estetyki, ale również dobrostan pacjenta. Dzięki zabiegowi plastyki powiek mogę pomóc Państwu odzyskać młodszy i bardziej świeży wygląd, jednocześnie zwiększając pole widzenia oraz poprawiając samopoczucie. Jestem tutaj, aby wspierać Państwa w podjęciu świadomej decyzji i zapewnić bezpieczne i satysfakcjonujące doświadczenie.”

FAQ dotyczące zabiegu Blefaroplastyki

Czym jest blefaroplastyka?

Pokaż odpowiedź

Blefaroplastyka to chirurgiczny zabieg poprawy wyglądu powiek, który ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i poprawę konturu powiek.

Jakie problemy można rozwiązać za pomocą blefaroplastyki?

Pokaż odpowiedź

Blefaroplastyka może pomóc w usuwaniu worków pod oczami, nadmiaru skóry na powiekach oraz zmarszczek wokół oczu.

Jak wygląda proces blefaroplastyki?

Pokaż odpowiedź

Zabieg rozpoczyna się oznaczeniem fragmentu skóry do resekcji w celu odtworzenia prawidłowego fałdu powieki. Następnie, po znieczuleniu, skóra jest wypreparowywana i usuwany jest jej nadmiar. Jeśli jest to konieczne, usuwany jest także nadmiar tkanki tłuszczowej, tzw. pseudoprzepukliny tłuszczowe. Po odtworzeniu prawidłowego ułożenia tkanek i skoagulowaniu małych naczyń krwionośnych, skóra jest zszywana.

Jak długo trwa rekonwalescencja po blefaroplastyce?

Pokaż odpowiedź

Czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od indywidualnego przypadku, jednak zazwyczaj pacjenci powinni się przygotować na okres 1-2 tygodni, aby powrócić do codziennych aktywności. Pełne ustabilizowanie się rezultatu może potrwać kilka miesięcy.

Jakie są możliwe efekty uboczne blefaroplastyki?

Pokaż odpowiedź

Do możliwych efektów ubocznych blefaroplastyki mogą należeć obrzęk, siniaki, suchość oczu, dyskomfort lub niewielkie bóle. Te objawy zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni lub tygodni.

Czy blefaroplastyka zostawi widoczne blizny?

Pokaż odpowiedź

Zabieg blefaroplastyki zostawia niewielkie blizny, które zazwyczaj są dobrze ukryte w naturalnych fałdach powiek i z czasem stają się mniej widoczne.

Czy blefaroplastyka jest trwałym rozwiązaniem?

Pokaż odpowiedź

Blefaroplastyka usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, co daje trwałe efekty. Jednak naturalny proces starzenia się skóry może wpływać na wygląd powiek w przyszłości.

Jakie są oczekiwane rezultaty po blefaroplastyce?

Pokaż odpowiedź

Oczekiwane rezultaty po blefaroplastyce obejmują poprawę wyglądu powiek, usuwanie worków pod oczami, zwiększenie definicji powiek oraz bardziej młody i świeży wygląd.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas