Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Stulejka, obrzezanie Wrocław

Leczenie stulejki

Stulejka, inaczej zwężenie napletka, to problem często pojawiający się już w dzieciństwie lub w wyniku przebytych urazów. Operacja stulejki to bezpieczny zabieg, który znacząco poprawi komfort męskiego życia.

Czym jest stulejka?

Stulejka to stan, w którym napletek nie może być swobodnie cofnięty za żołądź penisa. Jest to zwykle związane z wrodzonym zwężeniem ujścia napletka, co utrudnia jego prawidłowe cofanie się. Ten stan może występować u dzieci, jak i u dorosłych. Stulejka utrudnia współżycie oraz zachowywanie higieny. Warto wykonać zabieg jej usunięcia, gdyż zapewni to komfort pacjentowi oraz jego partnerce seksualnej. Zabieg jest wykonywany bez względu na wiek. Zmniejsza on ryzyko występowania stanów zapalnych oraz rozwijania się nowotworów.

Jakie są wskazania do operacji stulejki?

Podstawowym wskazaniem medycznym, aby wykonać zabieg operacji stulejki jest wrodzone lub nabyte zwężenie napletka (pozapalne, pourazowe lub spowodowane przez liszaja twardzinowego). Pacjenci poddają się zabiegowi usunięcia stulejki również ze względów estetycznych lub przed zaplanowanym zabiegiem powiększenia prącia. Nieleczona stulejka wiąże się z bólem, dyskomfortem i nawracającymi stanami zapalnymi. Może utrudniać oddawanie moczu.

koszt zabiegu

2 000 zł – 2 200 zł

czas zabiegu

30 – 60 min

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

do 4 tygodni

Zalety

Efekty

 • krótki zabieg
 • bezbolesna procedura
 • zabieg w znieczuleniu miejscowym
 • trwały efekt
 • przywrócenie prawidłowej funkcji napletka
 • poprawa higieny i łatwiejsza pielęgnacja
 • redukcja bólu i dyskomfortu
 • poprawa estetyki i wyglądu obszaru intymnego
 • zapobieganie powikłaniom związanym ze stulejką

Na czym polega zabieg leczenia stulejki w Centrum Medycznym DCG?

Jak przygotować się do zabiegu usuwania stulejki?

W przypadku zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu skóry napletka, bardzo ważne jest szczególne przestrzeganie higieny intymnej. W dniu zabiegu należy ogolić okolicę zabiegową. Przed plastyką napletka należy również zrezygnować z przyjmowania takich leków jak aspiryna, gdyż ma ona działanie rozrzedzające krew, co może znacznie utrudnić prawidłowe przeprowadzenie operacji.  W dniu zabiegu należy wziąć prysznic i założyć obcisłą bieliznę.
Operacja usuwania stulejki jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego rozumiemy, że możesz odczuwać związany z tym stres. Podczas zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe, które w zupełności zniweluje wszelkie odczucia bólowe. Naszym pacjentom zalecamy, aby przed planowaną operacją zjedli lekki posiłek. Przeciwwskazaniem do zabiegu zlikwidowania stulejki jest infekcja. W takim przypadku zabieg będzie można wykonać po 14 dniach od zakończonego leczenia. Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do zabiegu otrzymasz również od urologa podczas wizyty konsultacyjnej.

Jak wygląda zabieg plastyki napletka?

W zależności od wskazań, można wykonać plastykę napletka lub jego całkowite usunięcie (obrzezanie). Lekarz urolog przed zabiegiem zastosuje znieczulenie miejscowe, a następnie usunie stulejkę za pomocą skalpela. Zabieg trwa od 45 do 60 minut. Aby nie doszło do krwawienia w czasie zabiegu, stosujemy pęsetę bipolarną. Ostatnim etapem zabiegu usunięcia stulejki jest zespolenie fragmentu blaszki wewnętrznej napletka ze skórą trzonu prącia. Stosujemy do tego szybkowchłanialne szwy skórne. Nie wymagają one usuwania w późniejszym czasie, dzięki czemu po zabiegu korekty stulejki nie będziesz musiał zapisywać się na wizytę kontrolną w celu ich usunięcia. Po zabiegu lekarz zakłada specjalistyczny opatrunek kohezyjny, który możesz zdjąć w domu po upływie doby. Specjalistyczny opatrunek ogranicza krwawienie do minimum i przyspiesza proces gojenia się rany po zabiegu całkowitego usunięcia napletka. Jeśli wystąpią niepokojące Cię objawy, zawsze możesz skontaktować się ze swoim urologiem w celu rozwiania wątpliwości lub otrzymania doraźnej pomocy.

Jak postępować po zabiegu usunięcia stulejki?

Okres rekonwalescencji wynosi od 10 do 28 dni. Po 10 dniach pacjent wraca do normalnej aktywności fizycznej. Natomiast po 4 tygodniach możliwy jest powrót do aktywności seksualnej. Bardzo ważne jest, abyś stosował się do zaleceń urologa – należy zachowywać odpowiednią higienę intymną, unikać kąpieli w wannie, aż do pełnego wygojenia. Jeśli lekarz wypisze Ci farmakoterapię, stosuj ją według zaleceń.

Leczenie stulejki to jeden z podstawowych zabiegów chirurgicznych. W DCG Centrum Medycznym wykonuje go lekarz z doświadczeniem w chirurgii prącia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usunięcia stulejki?

Zabiegu leczenia stulejki najczęściej nie wykonujemy u mężczyzn cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi, stosujących leki przeciwzakrzepowe lub mających aktywny stan zapalny prącia. Zawsze przed wykonaniem operacji stulejki należy się dokładnie przebadać, dlatego przed każdą operacją w DGC jest przeprowadzana kwalifikacja przez lekarza urologa. Jeśli borykasz się z jednym z wymienionych schorzeń, nie rezygnuj z wizyty konsultacyjnej. Nasz specjalista po dokładnym wywiadzie medycznym z pewnością znajdzie rozwiązanie Twojego problemu.

Sprawdź nasze pozostałe zabiegi urologiczne

Wazektomia czyli antykoncepcja bez igły i skalpela, leczenie zaburzeń erekcji, powiększanie prącia i inne.

wskazania i przeciwwskazania
do zabiegu leczenia stulejki

Wskazania

Przeciwwskazania

 • trudność w oddawaniu moczu z powodu zwężonego napletka
 • dyskomfort i ból podczas erekcji
 • trudność w utrzymaniu higieny intymnej
 • problemy związane ze zbliżeniem intymnym z powodu ograniczonej ruchomości napletka
 • aktywna infekcja intymna
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • problemy zdrowotne, które zwiększają ryzyko powikłań chirurgicznych
 • ciężkie choroby przewlekłe
 • schorzenia układu sercowo-naczyniowego

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Krzysztof Eicke

„Rozumiem, że decyzja o zabiegu stulejki może budzić obawy i pytania. Jako lekarz, chciałbym zapewnić Cię, że jestem tu, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zabieg stulejki to procedura, która ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji napletka, eliminując dyskomfort i poprawiając jakość życia intymnego. Twoje zdrowie i samopoczucie są dla mnie priorytetem, dlatego zapewniam Ci kompleksową opiekę, indywidualne podejście i profesjonalne wsparcie na każdym etapie tego procesu. Wspólnie podejmiemy decyzję, która pozwoli Ci odzyskać pełnię zdrowia i radość ze zbliżeń intymnych.”

FAQ dotyczące zabiegu leczenia stulejki

Czym jest stulejka?

Pokaż odpowiedź

Stulejka to stan, w którym napletek nie może być swobodnie cofnięty z powodu zwężenia lub zrostów. Może to powodować dyskomfort, problemy z higieną i utrudnienia podczas stosunku.

Jakie są wskazania do zabiegu stulejki?

Pokaż odpowiedź

Zabieg stulejki jest wskazany, gdy stulejka powoduje trudności w oddawaniu moczu, ból podczas erekcji, trudności w utrzymaniu higieny osobistej lub problemy z życiem intymnym. Decyzję o zabiegu podejmuje się indywidualnie po ocenie lekarskiej.

Jak przebiega zabieg stulejki?

Pokaż odpowiedź

Zabieg stulejki polega na rozciągnięciu lub usunięciu zwężonego obszaru napletka. Może być wykonany za pomocą różnych technik, w zależności od indywidualnego przypadku. Zazwyczaj jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Jak długo potrwa rekonwalescencja po zabiegu?

Pokaż odpowiedź

Czas rekonwalescencji po zabiegu stulejki może się różnić w zależności od skali operacji i indywidualnej odpowiedzi organizmu. Zazwyczaj pacjenci powinni unikać aktywności fizycznej przez około 1-2 tygodnie, a pełne gojenie może zająć do 4 tygodni.

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu stulejki?

Pokaż odpowiedź

Choć powikłania są rzadkie, jak przy każdym zabiegu chirurgicznym istnieje ryzyko infekcji, krwawienia, zrostów czy utraty czucia w okolicy napletka. Lekarz dokładnie omówi potencjalne ryzyko i zalecenia dotyczące opieki pooperacyjnej.

Czy zabieg stulejki jest trwały?

Pokaż odpowiedź

Zabieg stulejki ma na celu trwałe usunięcie lub rozciągnięcie zwężonego obszaru napletka, zapewniając poprawę funkcji i eliminację dyskomfortu. W większości przypadków efekty są trwałe, ale indywidualne wyniki mogą się różnić.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas