Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Tropokolagen Wrocław

Zabieg Tropokolagenem

Wsparcie w leczeniu blizn, ran oraz rewitalizacji okolic intymnych u kobiet po porodzie, zabiegach i terapii onkologicznej, a także w poprawie komfortu seksualnego w menopauzie.

Kolagen to kluczowe białko w ludzkim organizmie, stanowiące 5-6% masy ciała dorosłego. Jego produkcja naturalnie maleje z wiekiem. Tropokolagen, będąc najdrobniejszą jednostką kolagenu, odgrywa istotną rolę w regeneracji tkanek uszkodzonych przez czynniki takie jak ciąża, poród, interwencje chirurgiczne czy procesy starzenia, dostarczając niezbędne rusztowanie dla ich odbudowy i utrzymania struktury.

koszt zabiegu

2 600 zł – 6500 zł

czas zabiegu

40 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

nie jest wymagana

Autorskie procedury DCG z wykorzystaniem Tropokolagenu

Wykorzystanie tropokolagenu w terapii pacjentów pozwala osiągnąć spektakularne efekty. W DCG Centrum Medycznym wykorzystujemy innowacyjną metodę z wykorzystaniem tropokolagenu, stosując go w okolicach miejsc intymnych. Procedury zostały opracowane przez dr n. med. Mariusza Markuszewskiego, a pacjenci odczuwają ogromną poprawę nie tylko w sferze intymnej, ale także zdrowotnej. Tropokolagen podajemy w okolicach warg sromowych, cewki moczowej oraz punktu G.

Zalety

Efekty

 • minimalna inwazyjność
 • krótki czas trwania procedury
 • dostępne dla każdej kobiety, bez względu na wiek
 • nie jest wymagana rekonwalescencja
 • minimalne ryzyko powikłań
 • pomaga stymulować regenerację i odnowę tkanek
 • poprawa intensywności orgazmu
 • zwiększenie poziomu podniecenia seksualnego
 • poprawa nawilżenia pochwy
 • poprawa elastyczności i napięcia pochwy
 • zmniejszenie bólu podczas stosunku
 • poprawa jakości życia seksualnego

Na czym polega zabieg Tropokolagenem

Kwalifikacja do zabiegu

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej lekarz DCG omówi przebieg zabiegu oraz skonfrontuje możliwe efekty zabiegu z oczekiwaniami pacjentki. Niezbędne badania obejmują makroskopową ocenę części pochwowej szyjki macicy i pochwy. Konieczne jest też okazanie wyniku ostatniego badania cytologicznego, nie starszego niż 6 miesięcy. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu jest miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią, schorzenia autoimmunologiczne, przyjmowanie niektórych leków, a także choroby nowotworowe.

Jak przebiega procedura

W zależności od wybranej podczas konsultacji z lekarzem okolicy intymnej, która zostanie poddana zabiegowi, specjalista aplikuje tropokolagen na ściany macicy lub wykonuje iniekcje w okolicach cewki moczowej, sromu oraz punktu G. W przypadku aplikacji tropokolagenu w ściany pochwy, procedura poprzedzona jest laserową rewitalizacją, która zwiększa przyjęcie tropokolagenu i jego działanie. Efekty zabiegu to nie tylko obkurczenie tkanek pochwy, ale również wzrost nawilżenia i elastyczności, a także odbudowanie błony śluzowej pochwy.

Zalecenia pozabiegowe

Jeszcze w dniu zabiegu pacjentka może wrócić do normalnych czynności. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, a także wybranej procedury z lekarzem, pacjentka może powtórzyć zabieg po 6 miesiącach (w przypadku zabiegu TropoBoost). Ostateczne efekty działania zabiegu powinny pojawić się po ok. 2 tygodniach.  Zaleca się ograniczenie aktywności seksualnej do 7 dni od zabiegu. Nie zaszkodzi również, jeśli przez około 2 dni ograniczysz gorące kąpiele oraz aktywność fizyczną.

Czy warto wykonać zabieg z użyciem Tropokolagenu?

W Centrum Medycznym DCG pracuje dla Ciebie zespół specjalistów o dużej wiedzy i praktyce w zakresie ginekologii estetycznej, gwarantując najwyższą jakość usług. Dążymy do tego, byś miała łatwy dostęp do wybranych metod leczenia, dbając równocześnie o Twój komfort, również finansowy. Oferujemy możliwość przełożenia płatności aż na 30 dni. Jeżeli ta oferta Cię interesuje, chętnie omówimy wszelkie jej detale.

Sprawdź też zabieg O-shot nazywany zastrzykiem orgazmu

Wskazania i przeciwwskazania
do zabiegu Tropokolagenem

Wskazania

Przeciwwskazania

 • wiotkość sromu
 • chęć poprawy estetyki pochwy
 • suchość w pochwie
 • dyskomfort i bolesność w pochwie podczas współżycia
 • zaburzenia czucia okolic intymnych
 • niezadowolenie z jakości orgazmu
 • problem z nietrzymaniem moczu
 • miesiączka
 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne dróg rodnych
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
 • schorzenia autoimmunologiczne
 • przyjmowanie niektórych leków
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroby nowotworowe

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG dr n. med. Mariusz Markuszewski

„Jestem niezmiernie dumny z rezultatów, jakie osiągamy dzięki zabiegom z wykorzystaniem tropokolagenu. Efekty, które obserwuję, nie tylko przynoszą nadzieję, ale również znacząco poprawiają jakość życia intymnego wielu kobiet. To wielka radość widzieć, jak moje zaangażowanie przyczynia się do Waszej większej satysfakcji i komfortu. Cenię sobie możliwość bycia wsparciem na Waszej drodze do lepszego samopoczucia. Zawsze stawiam na otwartą komunikację i zaangażowanie w relację z pacjentkami, dlatego jestem tu, by odpowiadać na wszystkie Wasze pytania i rozwiewać wątpliwości przed każdym zabiegiem. Serdecznie dziękuję za zaufanie pokładane w nas i wybór naszego centrum. Wspólnie z moim zespołem jesteśmy zdecydowani kontynuować naszą misję polepszania samopoczucia i jakości życia wszystkich naszych pacjentek.”

FAQ dotyczące zabiegu z
Tropokolagenem

Jak działa zabieg z tropokolagenem?

Pokaż odpowiedź

Zabieg ma na celu poprawę intensywności orgazmu, zwiększenie poziomu podniecenia seksualnego, poprawę nawilżenia pochwy, poprawę elastyczności i napięcia pochwy, zmniejszenie bólu podczas stosunku oraz
poprawę jakości życia seksualnego. Ten zabieg wpływa nie tylko na życie intymne – to także skuteczna walka z nietrzymaniem moczu.

Czy zabieg z tropokolagenem jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

Tropokolagen aplikujemy w ściany pochwy lub podajemy iniekcyjnie do cewki moczowej, sromu, punktu G. Pacjentki nie odczuwają bólu, gdyż wcześniej miejsca intymne poddane są znieczuleniu miejscowemu.

Czy zabieg z tropokolagenem jest bezpieczny?

Pokaż odpowiedź

Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, najczęściej nie powoduje powikłań. Jednakże, jak każdy zabieg medyczny, może wiązać się z pewnymi ryzykami, takimi jak krwawienie, zakażenie lub reakcja alergiczna na zastosowany materiał.

Czy zabieg z tropokolagenem jest skuteczny?

Pokaż odpowiedź

Skuteczność zabiegu
z wykorzystaniem tropokolagenu może się różnić w zależności od pacjentki. U naszych pacjentek obserwujemy znaczną poprawę życia intymnego i wyglądu miejsc intymnych, a także zniwelowanie problemu z nietrzymaniem moczu.

Jak długo trwa efekt po zabiegu z użyciem tropokolagenu?

Pokaż odpowiedź

Efekt po zabiegu może się różnić w zależności od pacjentki, ale zwykle trwa około 1,5-2 lat. W niektórych przypadkach pacjentki mogą wymagać ponowienia zabiegu po około 6 miesiącach od pierwszej wizyty (w przypadku procedury TropoBoost).

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas