Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Plastyka przedsionka pochwy i krocza

Plastyka
przedsionka pochwy

Plastyka pochwy pozwala zmniejszyć wejście do pochwy, zapewniając poprawę satysfakcji z życia seksualnego i zadowolenie z wyglądu narządów płciowych. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Na wygląd przedsionka pochwy i pozostałych narządów płciowych ma wpływ wiele czynników. Mogą to być skutki naturalnej budowy anatomicznej pacjentki, a także urodzenia siłami natury dziecka, czemu może towarzyszyć pęknięcie krocza. Wykonanie zabiegu plastyki krocza w centrum medycznym DCG we Wrocławiu pomoże przeciwdziałać nieprzyjemnym dolegliwościom związanym z poluzowaniem przedsionka pochwy. Efekty zabiegu to nie tylko poprawa estetyki okolic intymnych, ale też pozbycie się bólu podczas stosunku powodowanego przez zrosty w tym obszarze.

koszt zabiegu

2000 – 4500 zł

czas zabiegu

30 – 60 min.

znieczulenie

znieczulene miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

10 – 14 dni

Zalety

Efekty

 • efekty tej procedury są trwałe 
 • bezpieczna metoda  
 • skuteczne zrekonstruowane wejście do pochwy
 • jest metodą mniej inwazyjną i bezpieczniejszą, a jednocześnie dającą znakomite efekty kosmetyczne
 • poprawa życia intymnego 
 • przywrócenie normalnej budowy anatomicznej pochwy 
 • poprawienie funkcjonowania pochwy 

Na czym polega zabieg
plastyki przedsionka pochwy

Jak przygotować się do zabiegu plastyki pochwy?

Aby wykonać plastykę pochwy, konieczne jest odbycie wizyty kwalifikacyjnej. Należy ją przeprowadzić około 1-2 miesiące przed planowanym zabiegiem ze względu na specyfikę przygotowania do tego typu procedury. Konieczne jest bowiem przeprowadzenie tzw. estrogenizacji, czyli aplikowanie dopochwowo kremu z estrogenem przez co najmniej miesiąc, czego efektem będzie pogrubienie i uelastycznienie ściany pochwy, a tym samym większe bezpieczeństwo podczas zabiegu wykonywanego w okolicach przedsionka pochwy.

Na kilka dni wcześniej należy ograniczyć liczbę palonych papierosów, a także leków wskazanych przez lekarza. Przed samym zabiegiem należy zadbać o depilację okolic intymnych.

Na czym polega zabieg plastyki przedsionka pochwy?

Celem zabiegu plastyki krocza i przedsionka pochwy jest zwężenie samego wejścia do pochwy, jak również wydłużenie odległości między odbytem, a pochwą. Efektem może być też uzyskanie wyglądu zamkniętego przedsionka. Jest to istotne wtedy, gdy szpara sromowa nie jest w pełni zamknięta przez wargi sromowe mniejsze. W tym przypadku zamiast typowej, liniowej szpary sromowej widoczne są tkanki samej pochwy, a nawet strzępki błony dziewiczej i śluzówka. Zabieg polega na zwężeniu przedsionka pochwy, dzięki czemu zostaje przywrócona pożądana budowa anatomiczna, a pacjentka może odczuwać większy komfort podczas aktywności seksualnej.

Przebieg operacji plastyki pochwy

Pacjentka zostanie poddana zwężeniu przedsionka pochwy w znieczuleniu miejscowym, a dokładniej w blokadzie sromowej i znieczuleniu nasiękowym. Podczas jego wykonywania nie powinien być zatem odczuwalny dyskomfort. Procedura plastyki pochwy trwa najczęściej 30-60 minut.

Podczas zabiegu okolica przedsionka pochwy zostaje poddana wycięciu zbędnych tkanek, które stanowią źródło problemów pacjentki. Towarzyszy temu również rekonstrukcja naturalnego wejścia do pochwy wykonywana przy użyciu szwów głębokich i powierzchownych. Zabieg kończy się założeniem opatrunku w pochwie (tzw. „Seton”), który powinien zostać zdjęty kolejnego dnia.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki przedsionka pochwy

Mała inwazyjność zabiegu plastyki krocza sprawia, że rekonwalescencja nie trwa długo – ok. 1-2 tygodnie. Bezpośrednio po przebyciu plastyki pochwy pacjentka powinna pozostać przez kilka godzin pod obserwacją personelu medycznego w wygodnej sali pozabiegowej. Po tym czasie może bezpiecznie wrócić do domu.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie od zabiegu pacjentka powinna odpoczywać i przychodzić na ustalone z lekarzem wizyty kontrolne. Szwy założone podczas zabiegu są wchłanialne. Aktywność fizyczną i seksualną należy ograniczyć przez około 1-2 miesiące po zabiegu.

Sprawdź nasze pozostałe zabiegi ginekologii estetycznej

Zabieg O-shot dla ułatwienia osiągania orgazmów

Zabieg plastyki przedsionka pochwy– co nas wyróżnia?

W DCG zabieg plastyki przedsionka pochwy wykonuje lekarz Jakub Kunkiewicz, który na co dzień należy do kadry Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego WCSZKJ. Jako uznany ekspert o wieloletnim doświadczeniu, specjalizuje się w różnych zabiegach ginekologii estetycznej i ma na swoim koncie wiele zadowolonych pacjentek.

Poza wykwalifikowaną kadrą zapewniamy naszym pacjentkom również krótki czas oczekiwania na dostępny termin konsultacji oraz samego zabiegu. Zależy nam na indywidualnym podejściu do pacjenta, dlatego oferujemy szereg udogodnień, dzięki którym zabieg będzie wiązać się z minimalnym dyskomfortem i możliwie szybkim powrotem do pełnej sprawności. Sprawdź też naszą ofertę płatności odroczonej, dzięki której masz możliwość wykonania plastyki przedsionka teraz i zapłacenia za zabieg do 30 dni później.

Wskazania i przeciwwskazania
do plastyki przedsionka pochwy

Wskazania

Przeciwwskazania

 • zbyt luźne, nadmiernie otwarte wejście do pochwy 
 • zaburzenia statyki narządu rodnego, takie jak obniżenie tylnej ściany pochwy – tzw. Recto lub rectoenteroceole lub obniżenie przedniej ściany pochwy – cystocoele
 • ogólny zły stan zdrowia 
 • choroby nowotworowe 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi 
 • ciąża i okres karmienia piersią 
 • aktywna infekcja intymna

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Jakub Kunkiewicz

„Jestem tu, aby Ci pomóc i zapewnić Ci wsparcie w podjęciu tej ważnej decyzji. Plastyka przedsionka pochwy to zabieg, który może przynieść ulgę i poprawić jakość Twojego życia intymnego. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub niezadowolenie z wyglądu lub funkcji przedsionka pochwy, ta procedura może być rozwiązaniem, które warto rozważyć. Pragnę podkreślić, że każda decyzja dotycząca Twojego ciała jest indywidualna i ważna. Jeśli plastyka przedsionka pochwy może przyczynić się do Twojego komfortu i zwiększyć pewność siebie, jestem tutaj, aby Cię wesprzeć. Zapewniam Ci bezpieczne i profesjonalne wsparcie na każdym etapie tego procesu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, jestem gotowy odpowiedzieć na nie i rozwiać wszelkie obawy. Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są dla mnie najważniejsze. Pragnę Cię zachęcić do słuchania swoich potrzeb i podjęcia decyzji, która będzie dla Ciebie najlepsza.”

FAQ dotyczące zabiegu
plastyka przedsionka pochwy

Czy zabieg jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

Zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym, więc pacjentki nie powinny odczuwać bólu podczas zabiegu. Po operacji może pojawić się lekki ból lub dyskomfort, ale lekarz przepisze leki przeciwbólowe, które pomogą złagodzić dolegliwości.

Jak długo trwa zabieg?

Pokaż odpowiedź

Czas trwania zabiegu może się różnić w zależności od rodzaju plastyki pochwy oraz stopnia skomplikowania operacji. Zwykle zabieg trwa około 30-60 minut.

Jak długo potrwa rekonwalescencja po zabiegu?

Pokaż odpowiedź

Rekonwalescencja po zabiegu zależy od indywidualnych czynników. Zwykle pacjentki powinny unikać aktywności fizycznej przez około 2-4 tygodnie i zwykle powinny odczuwać poprawę po około 6 tygodniach.

Czy zabieg jest trwały?

Pokaż odpowiedź

Zabieg plastyki pochwy jest trwały, ale jego efekty mogą się zmieniać z upływem czasu np. w przypadku, gdy pacjentka zajdzie w ciążę.

Czy mogę wrócić do pracy po zabiegu?

Pokaż odpowiedź

To zależy od rodzaju pracy i stopnia jej wymagającego charakteru. Zwykle pacjentki powinny unikać aktywności fizycznej i stosunków seksualnych przez około 2-4 tygodnie, ale mogą powrócić do pracy

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas