Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

onkolog Wrocław

Onkologia

Zakrojona na szeroką skalę diagnostyka ukierunkowana na wykrywanie najczęściej występujących nowotworów. Wysoka skuteczność i empatyczne podejście do pacjenta.

Pojawianie się zmian nowotworowych zawsze wiąże się z dużym stresem dla pacjenta. Oferujemy diagnostykę chorób nowotworowych, która pozwala na szybkie znalezienie przyczyny, która stoi za daną zmianą oraz wdrożenie odpowiedniego planu leczenia. W DCG wykonasz zarówno biopsje martwiących Cię guzków, jak i badania profilaktyczne, które należy wykonywać regularnie przy genetycznym obciążeniu nowotworowym.

Zakres działania poradni onkologicznej w pigułce

W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu starawiamy na diagnostykę i profilaktykę przy użyciu najnowocześniejszych metod. W ramach chirurgii onkologicznej i późniejszego leczenia zapewniamy wykonanie m.in. następujących zabiegów w przypadku pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej:

W ramach onkologii wykonujemy:

  • biopsje cienkoigłową (BAC) między innymi: piersi, ślinianek, tarczycy, węzłów chłonnych pod kontrolą USG
  • biopsje gruboigłową piersi pod kontrolą USG
  • biopsje chirurgiczną węzłów chłonnych pod kontrolą USG
  • biopsje chirurgiczną (otwartą)
  • diagnostykę histopatologiczną pobranych zmian
  • usunięcie guzków piersi
  • badanie USG piersi
  • badanie zmian skórnych
  • badanie USG
  • badania dermatoskopem

Jak wygląda pierwsza konsultacja onkologiczna?

Podczas pierwszej wizyty lekarz onkolog przeprowadzi wywiad lekarski obejmujący objawy chorobowe, historię rodzinną i ewentualnie inne czynniki ryzyka nowotworowego. Jeśli zmiana jest możliwa do zbadania poprzez test palpacyjny, zostanie on wykonany na miejscu. W podobny sposób lekarz zbada również węzły chłonne. Otrzymasz też skierowanie na potrzebne badania laboratoryjne.

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonej diagnostyki specjalista chirurgii onkologicznej przedstawi możliwą ścieżkę leczenia, która zapewnia pacjentowi największe powodzenie na powrót do zdrowia. W skrajnych przypadkach chirurg onkolog poleci również rozważenie opieki zdrowotnej lub paliatywnej na dalszych etapach rozwoju choroby.

Diagnostyka chorób nowotworowych w DCG we Wrocławiu
Odwiedzający naszą poradnię onkologiczną, pacjenci mogą liczyć na to, że podejmiemy odpowiednie działania najszybciej, jak to możliwe. W przypadku leczenia onkologicznego czas ma szczególne znaczenie ze względu na możliwość szybkiego rozprzestrzenienia się choroby, a tym samym zmniejszenia szans pacjenta na pełny powrót do zdrowia. Jednym z pierwszych etapów diagnostyki w przypadku badań diagnostycznych z zakresu onkologii jest wykonanie biopsji niepokojącej zmiany. W DCG we Wrocławiu ten zabieg chirurgiczny jest wykonywany na 3 sposoby – jako biopsja cienkoigłowa, gruboigłowa lub chirurgiczna otwarta.
Biopsja cienkoigłowa

Biopsja cienkoigłowa to stosunkowo mało inwazyjny zabieg wykonywany przed rozpoczęciem leczenia nowotworów różnego rodzaju. Materiał do badań zostaje pobrany przy użyciu nakłucia cienką igłą i przyjmuje formę zawiesiny komórek wraz z płynem międzykomórkowym. Po jej przeprowadzeniu, pobrany materiał trafia do badania, które ma na celu wykryć obecność komórek nowotworowych. Następnie lekarz przyjmujący pacjenta na konsultację wyjaśnia, jaki wynik dało badanie i jak będzie wyglądać dalsze leczenie.

Biopsję cienkoigłową wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, bez stosowania znieczulenia miejscowego. Z tej metody korzysta się w przypadku większości zmian z podejrzeniem nowotworu, zwłaszcza tych o małej średnicy.

Zwiń
Biopsja gruboigłowa

W tym przypadku specjalista chirurgii onkologicznej korzysta już z grubszej igły, przy użyciu której jest w stanie pobrać wycinek tkanki lub narządu, które są objęte podejrzeniem nowotworu. Taki materiał może przedstawić więcej informacji o ewentualnym procesie chorobowym, o ile taki występuje.

Na ten zabieg z zakresu chirurgii onkologicznej lekarz onkolog przyjmujący w DCG we Wrocławiu zdecyduje się w przypadku podejrzenia zaawansowanego stadium lub złośliwego charakteru patologicznej zmiany. Dyskomfort pacjenta podczas wykonywania wkłucia jest łagodzony poprzez podanie znieczulenia miejscowego.

Zwiń
Biopsja chirurgiczna otwarta

Stanowi połączenie diagnostyki i leczenia chirurgicznego, gdyż polega na wycięciu całej podejrzanej zmiany wraz z marginesem zdrowej tkanki. Dzięki temu jest to metoda cechująca się najwyższą skutecznością – chirurg wypreparowuje i usuwa cały guzek, który stoi za objawami odczuwanymi przez pacjenta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest jednocześnie najbardziej inwazyjna i niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych.

Zwiń

Profesjonalna konsultacja onkologiczna w Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu

Nasi lekarze poradni onkologicznej mają duże doświadczenie zdobyte poprzez pracę na oddziałach onkologicznych szpitali z województwa dolnośląskiego i nie tylko. Są więc odpowiednio wykwalifikowani, by zająć się szerokim spektrum problemów wymagających pomocy specjalisty chirurgii onkologicznej.

Zasadą, którą kierujemy się wobec wszystkich naszych pacjentów, nie tylko tych w trakcie diagnostyki i leczenia nowotworów, jest empatia. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom poczucie swobody i otwartości na każdym etapie konsultacji i badań medycznych. Zadbamy również o to, aby zapewnić Ci komfort w kontekście opieki okołomedycznej, np. podczas umawiania się na kolejne wizyty czy zabiegi, a także płatności. Sprawdź ofertę DCG we Wrocławiu.

Badaniu dermatoskopem powinien się poddać każdy raz w roku

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG dr n. med. Grażyna Pietrzyk

„W naszym Centrum kładziemy ogromny nacisk na dostarczenie najwyższej jakości diagnostyki onkologicznej. Nasza wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pozwalają nam wychodzić naprzeciw wyzwaniom, jakie stawia przed nami ta trudna dziedzina medycyny. Razem z nami możecie liczyć na kompleksową opiekę, indywidualne podejście i wsparcie na każdym etapie Waszej drogi. Wasze zdrowie i dobre samopoczucie to nasza misja. Pamiętajcie, nie jesteście sami – jesteśmy tu dla Was, gotowi służyć pomocą, troską i sercem.”

FAQ dotyczące onkologii

Czym zajmuje się onkolog?

Pokaż odpowiedź

Onkolog zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem różnych schorzeń nowotworowych a także stanów przednowotworowych, nowotworów i ich powikłań.

Czy chirurg onkolog usuw zmiany podczas pierwszej wizyty?

Pokaż odpowiedź

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu konieczna jest wizyta kwalifikacyjna poprzedzająca zabieg.

Co zabrać ze sobą na pierwszą wizytę u onkologa?

Pokaż odpowiedź

Na pierwszą wizytę u onkologa zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, przygotuj listę zażywanych leków i suplementów. Warto znać wywiad rodzinny dotyczący chorób.

Czy warto skonsultować się u onkologa, nawet jeśli nie mam objawów?

Pokaż odpowiedź

Konsultacja u onkologa może być cenną okazją do oceny ryzyka chorób nowotworowych oraz uzyskania informacji o profilaktyce i zdrowym stylu życia.

Jakie są możliwości leczenia po konsultacji u onkologa?

Pokaż odpowiedź

Lekarz onkolog zaproponuje odpowiedni plan leczenia w zależności od diagnozy. Może to obejmować chirurgię, chemioterapię, radioterapię, immunoterapię lub terapie celowane.

Czy konsultacja u onkologa to tylko dla pacjentów z podejrzeniem raka?

Pokaż odpowiedź

Nie, onkolog zajmuje się również innymi chorobami układu krwiotwórczego oraz niektórymi schorzeniami immunologicznymi.

Jak mogę się przygotować do wizyty u onkologa?

Pokaż odpowiedź

Przygotuj dokładny opis swoich objawów, historii medycznej i leków, które przyjmujesz. To pomoże lekarzowi zrozumieć Twój stan zdrowia.

Jakie objawy powinny mnie zaniepokoić?

Pokaż odpowiedź

Objawy, takie jak niespodziewana utrata wagi, zmiany w skórze, uporczywe bóle lub obrzęki mogą być sygnałami do skonsultowania się z onkologiem.

Kiedy powinienem skonsultować się z onkologiem?

Pokaż odpowiedź

Jeśli masz obawy dotyczące zdrowia, wykryłeś/aś niepokojące objawy lub masz w rodzinie historię chorób nowotworowych, warto skonsultować się z onkologiem.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas