Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

abrazja, łyżeczkowanie jamy macicy

Łyżeczkowanie jamy
macicy

Zaufaj naszym specjalistom i wybierz DCG Centrum Medyczne, w którym wykonujemy w sposób profesjonalny
i bezbolesny zabiegi łyżeczkowania jamy macicy.

Łyżeczkowanie jamy macicy to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, która może uratować zdrowie, a nawet życie pacjentki. Pozwól nam się Tobą zaopiekować. Lekarze z DCG zadbają o to, by ten zabieg ginekologiczny był dla Ciebie komfortowy, bezpieczny i przeprowadzony bezboleśnie.

Zabieg łyżeczkowania jamy macicy — co warto o nim wiedzieć?

Abrazja to profesjonalne określenie zabiegu łyżeczkowania jamy macicy. Jest to skuteczna metoda diagnostyczna, której celem jest pobranie materiału z błony śluzowej macicy do badania histopatologicznego lub oczyszczenie macicy z patologicznych tkanek. Po otrzymaniu zalecenia do wykonania abrazji, nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o jej wykonaniu. W DCG Centrum Medyczne zadbamy o Twoje zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny, a zabieg będzie wykonany w bardzo dobrze wyposażonej sali zabiegowej.

koszt zabiegu

3000 zł

czas zabiegu

10 – 15 min.

znieczulenie

krótkotrwałe ogólne

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

3-7 dni

Zalety

Efekty

 • krótka i bezpieczna procedura
 • zabieg wykonany w trybie ambulatoryjnym
 • oczyszczenie jamy macicy z patologicznych tkanek
 • uzyskanie materiału do badania histopatologicznego

Zabieg abrazji — kwalifikacja i przygotowanie pacjentki

Wizyta ginekologiczna z badaniem USG oraz zgromadzenie niezbędnych wyników badań jest konieczne, by wdrożyć odpowiednie leczenie. Jeśli posiadasz aktualne badania lekarskie, możesz zabrać je z sobą na wizytę kwalifikacyjną. Podczas wizyty ginekologicznej z badaniem USG lekarz może dokładnie zbadać narządy płciowe, ocenić stan jamy macicy i jajników, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości. Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu łyżeczkowania jamy macicy, należy pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim trzeba zgłosić się na zabieg na czczo, co oznacza, że nie należy jeść ani pić od rana w dniu zabiegu. Warto również zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowania tamponów przed zabiegiem. Lekarz może również zalecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, które pozwolą na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki. Wszystkie badania możesz wykonać w naszym Centrum Medycznym, co zapewni Ci komfort oraz wygodę podczas całego procesu leczenia.

Przebieg zabiegu łyżeczkowania jamy macicy

W DCG Centrum Medyczne troszczymy się o to, by wizyty i leczenie odbywało się w komfortowych warunkach z indywidualnym podejściem do każdej pacjentki. Krótkotrwałe znieczulenie ogólne pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób komfortowy i bezbolesny. Zabieg trwa około 15 minut. Lekarz, wykorzystując łyżkę chirurgiczną, usuwa zmienione chorobowo tkanki lub pozostałości po łożysku. Materiał pobrany z błony śluzowej jamy macicy jest badany pod kątem histopatologicznym. Pierwsze dwie godziny po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy pacjentka spędza w sali pooperacyjnej wrocławskiej kliniki DCG. Po tym czasie lekarz podejmie decyzję, czy Twój stan zdrowia jest zadowalający i czy bez ryzyka możesz opuścić DCG Centrum Medyczne.
W przypadku, kiedy wyniki badań nie są zadowalające, nasi specjaliści zaproponują wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wszystkie procedury przeprowadzają doświadczeni specjaliści, a warunki panujące w klinice spełniają najwyższą jakość.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu abrazji?

Po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy zrezygnuj z pracy zawodowej i aktywności fizycznej przez co najmniej 3 dni. Zadbaj o wysoki poziom higieny miejsc intymnych i wstrzymaj się przez 7 dni od współżycia z partnerem. Bezpośrednio po zabiegu nie prowadź samochodu. Unikaj wysiłku fizycznego i dźwigania, które mogłyby przyczynić się do krwawienia z dróg rodnych. Zamiast gorących kąpieli wybierz prysznic pod letnią wodą. Ponadto lekarz może zalecić stosowanie opatrunku na pochwie, aby zapobiec krwawieniu. Kontrola po zabiegu oraz omówienie wyników histopatologicznych z lekarzem prowadzącym odbywa się po 2-3 tygodniach w naszym Centrum Medycznym.

Łyżeczkowanie jamy macicy — dlaczego warto?

Wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie podejście naszych specjalistów do Twojego problemu sprawią, że pomimo uciążliwych dolegliwości poczujesz się zaopiekowana i bezpieczna. Skorzystaj z usług profesjonalnej kliniki, w której lekarze pomogą Ci w leczeniu nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, które mogą mieć miejsce z powodu zaburzeń hormonalnych i schorzeń w postaci polipów lub mięśniaków macicy oraz pobiorą materiał niezbędny do wykonania badania histopatologicznego. Ponadto, profesjonalnie wykonany zabieg łyżeczkowania jamy macicy realnie wpłynie na poprawę jakości życia pacjentki, której na co dzień towarzyszy ból, dyskomfort lub ograniczenia w aktywności fizycznej. Oprócz tego częstotliwość krwawień oraz ich ilość może wyraźnie ulec zmniejszeniu.

Twoja indywidualna opieka ginekologiczna Prywatnie i na NFZ

Zalety wykonania zabiegu w DCG
Centrum Medycznym we Wrocławiu

Wybierz nowoczesne DCG Centrum Medyczne we Wrocławiu, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i profesjonalną opiekę medyczną. Nasze usługi to przede wszystkim:

 • krótki czas oczekiwania na wizytę kwalifikacyjną oraz zabieg,
 • profesjonalna opieka lekarska i indywidualne podejście do pacjenta,
 • troskliwa opieka pozabiegowa,
 • bardzo dobry stosunek jakości świadczonych usług do cen,
 • możliwość skorzystania z płatności ratalnej z 30-dniowym odroczeniem,
 • optymalny czas rekonwalescencji,
 • współpraca z doświadczoną i wyspecjalizowaną kadrą,
 • badania oraz zabiegi są wykonywane przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego,
 • zabiegi nie wymagają hospitalizacji.

Wskazania i przeciwwskazania do
łyżeczkowania jamy macicy

Wskazania

Przeciwwskazania

 • diagnostyka i leczenie w razie niereagującego na leczenie farmakologiczne krwawienia z dróg rodnych
 • przerost endometrium 
 • niekompletne wydalenie popłodu po porodzie
 • nieprawidłowa cytologia
 • aktywny ostry stan zapalny pochwy
 • ciąża
 • przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego 

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG dr n. med. Mariusz Markuszewski

„Zabieg łyżeczkowania jamy macicy jest procedurą niezwykle istotną w ginekologii, ponieważ pomoże nam dokładniej zdiagnozować i leczyć ewentualne problemy zdrowotne. Zabieg ten ma na celu poprawę Pani komfortu życia, a moje doświadczenie oraz zaangażowanie w troskę o Pani zdrowie są tu kluczowe. Proszę mieć pewność, że jestem tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, jakie Pani może mieć związane z procedurą. Wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązania i podejmiemy decyzje, które będą służyć Pani zdrowiu i dobru.”

FAQ do zabiegu łyżeczkowania jamy macicy

Jakie są wskazania do łyżeczkowania jamy macicy?

Pokaż odpowiedź

Istnieje wiele wskazań do wykonania zabiegu abrazji. Między innymi stosuje się go w celu pobrania fragmentu endometrium oraz innych struktur z wnętrza macicy. Ma to na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w obrębie błony śluzowej macicy, w tym zdiagnozowanie raka endometrium. Łyżeczkowanie jamy macicy wykonuje się także u kobiet, u których występują nieregularne krwawienia z dróg rodnych, krwawienia pojawiające się pomiędzy menstruacjami, jak również po okresie menopauzy. Zabieg ten wykonuje się także po porodzie, gdy nie zostało w całości wydalone łożysko oraz w przypadku niekompletnych poronień.

Jak się przygotować do łyżeczkowanie jamy macicy?

Pokaż odpowiedź

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy być na czczo i mieć przy sobie wyniki badań, które zlecił lekarz.

Możliwe objawy po łyżeczkowaniu?

Pokaż odpowiedź

Po zabiegu może pojawić się krwawienie – regeneracja macicy po łyżeczkowaniu trwa do 5 dni i w tym czasie mogą pojawić się plamienia.

Czy zabieg łyżeczkowania macicy jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu ogólnym zatem zabieg jest bezbolesny.

Czy łyżeczkowanie jamy macicy wpływa na płodność?

Pokaż odpowiedź

W niektórych przypadkach, łyżeczkowanie jamy macicy może pomóc poprawić płodność poprzez usunięcie przeszkód takich jak polipy czy mięśniaki. Jednak każda sytuacja jest indywidualna, więc najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej oceny wpływu na płodność.

Jakie są ryzyka i potencjalne komplikacje?

Pokaż odpowiedź

Podobnie jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieje pewne ryzyko infekcji, uszkodzenia tkanek lub reakcji na zastosowane znieczulenie. Ważne jest, aby przed zabiegiem omówić ewentualne ryzyka i komplikacje z lekarzem.

Dlaczego przeprowadza się łyżeczkowanie jamy macicy?

Pokaż odpowiedź

Procedura jest zazwyczaj zalecana w przypadku nieprawidłowego krwawienia miesięcznego, niepłodności, podejrzenia obecności polipów, mięśniaków lub innych zmian w obrębie jamy macicy. Łyżeczkowanie pozwala lekarzom ocenić stan wewnętrznej struktury macicy oraz podejmować decyzje terapeutyczne.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas