Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

leczenie zaburzeń erekcji Wrocław

P-Shot

Wzmaga erekcję, poprawia jakość wzwodu i niweluje problem przedwczesnego wytrysku.
Zabieg P-Shot znacząco poprawia jakość Twojego życia seksualnego.

P-Shot to bezinwazyjna metoda leczenia zaburzeń erekcji, która oparta jest na iniekcji osoczem bogatopłytkowym. Zabieg wykonywany we Wrocławiu w placówce DCG pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów, a jednym z najistotniejszych jest poprawa sprawności seksualnej.

Zabieg P-Shot ma na celu leczenie zaburzeń erekcji, którego następstwem jest m.in. wzmożenie erekcji. Pacjenci odnotowują również wyraźne wydłużenie średniego czasu trwania stosunku.

koszt zabiegu

 I – 1 800 zł
II – 1 500 zł
III – 1 200 zł

czas zabiegu

30-45 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

3 dni

Zalety

Efekty

  • skuteczność, nieinwazyjność i długotrwałe efekty
  • bezpieczeństwo – brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych
  • szybki zabieg bez konieczności rekonwalescencji
  • efekt odczuwalny zarówno dla pacjenta, jak i jego partnerki/partnera
  • poprawa jakości wzwodu i ukrwienia prącia
  • zwiększenie satysfakcji ze współżycia seksualnego
  • zwiększona intensywność orgazmów
  • poprawa libido i sprawności seksualnej
  • zwiększenie wrażliwości prącia

Na czym polega zabieg P-Shot
w Centrum Medycznym DCG?

Zaburzenia erekcji – kwalifikacja

Zaburzenia erekcji, czyli inaczej zaburzenia wzwodu prącia, to jeden z najczęstszych powodów wizyt pacjentów w poradni urologicznej i andrologicznej. Szacuje się, że na problemy ze wzwodem skarży się 1%-10% mężczyzn w wieku poniżej 40 r.ż., 15% mężczyzn w wieku 40-49 lat i do 30% mężczyzn w wieku 50-59 lat oraz do 40% mężczyzn w wieku 60-69 lat.

Zabieg P-Shot to bezinwazyjny zabieg iniekcyjny umożliwiający wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego (PRP), uzyskanego z krwi mężczyzny do ciał jamistych prącia.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji u mężczyzn?

Zaburzenia erekcji u mężczyzn wynikają najczęściej z naturalnych procesów starzenia organizmu. Zdarza się również, że wpływają na to czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Problem ten można leczyć na różne sposoby – zabieg z zakresu urologii jest jedną z chętniej wybieranych przez mężczyzn metod.

W DCG Centrum Medycznym do leczenia zaburzeń erekcji zalecamy zabieg P-Shot wykorzystujący wyizolowane osocze bogatopłytkowe z własnej krwi pacjenta.

Jak wygląda bezinwazyjny zabieg osoczem bogatopłytkowym?

P-Shot to bezinwazyjny zabieg, trwający ok. 30-45 minut. Jego pierwszym etapem jest pobranie 30-60 ml krwi pacjenta z okolicy przedramienia lub zgięcia łokciowego. Umożliwia to uzyskanie 5-10 ml osocza bogatopłytkowego.

Następnie skóra w okolicy prącia pokrywana jest miejscowo cienką warstwą kremu znieczulającego, a podstawa prącia zaciskana jest klemem (zaciskiem chirurgicznym, zapobiegającym szybkiemu wypłukiwaniu osocza bogatopłytkowego).

Po podaniu miejscowego znieczulenia, osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane za pomocą bardzo cienkiej igły do obu ciał jamistych. Z reguły wykonuje się od 4 do 6 niemal bezbolesnych i powolnych iniekcji.

Efekt leczenia zaburzeń erekcji zabiegiem P-shot

Aby osiągnąć pełen efekt leczenia zaburzeń erekcji, zaleca się wykonanie serii 2-3 iniekcji w odstępach 2-4 tygodni. W DCG Centrum Medycznym nasi specjaliści urolodzy opracowali autorski program, który zwiększa efekty zabiegów P-Shot. Codzienne, dwukrotne korzystanie z próżniowej pompki do penisa przez okres 4 tygodni od ostatniej iniekcji P-Shot, połączone z jednoczesnym stosowaniem tadalafilu w dawce 5 mg maksymalizuje efekty zabiegów P-Shot. Pacjenci otrzymują w naszym Centrum Medycznym własną pompkę podczas pierwszej wizyty. Przez kilka dni po zabiegu leczenia zaburzeń erekcji P-Shot, zalecamy oszczędzający tryb życia oraz wstrzemięźliwość seksualną.

Sprawdź pozostałe zabiegi urologiczne

Wazektomia czyli antykoncepcja bez igły i skalpela, plastyka wędzidełka, powiększanie prącia i inne.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
P-shot leczenia zaburzeń erekcji

Wskazania

Przeciwwskazania

  • problemy ze wzwodem, wynikające ze słabego ukrwienia penisa
  • spadek satysfakcji seksualnej i sprawności podczas stosunku
  • brak lub niski poziom zadowolenia ze stosunku u partnerki lub partnera
  • zmniejszenie wrażliwości prącia
  • małopłytkowość
  • zaburzenia krzepnięcia lub stosowane przez pacjenta leczenie przeciwkrzepliwe
  • zakażenie układu moczowego
  • aktywne zakażenie skóry prącia lub obecność choroby przenoszonej drogą płciową
  • niskie ciśnienie tętnicze krwi

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Paweł Piotrów

„Rozumiem, że decyzja dotycząca zabiegu P-Shot może budzić pewne obawy i wątpliwości. Chciałbym Cię zapewnić, że jako lekarz, jestem tu, aby Cię wspierać i pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Zabieg P-Shot, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym, może być skutecznym rozwiązaniem dla mężczyzn z problemami z erekcją lub innymi niezadowalającymi funkcjami seksualnymi. Dzięki wykorzystaniu naturalnych składników osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta, terapia P-Shot może przynieść korzyści w zakresie poprawy erekcji, zwiększenia satysfakcji seksualnej i odbudowę pewności siebie. Twoje zdrowie i dobrostan są dla mnie priorytetem, dlatego zapewnię Ci fachową opiekę i wsparcie na każdym etapie tego procesu. Wspólnie omówimy Twoje pytania, obawy i podejmiemy informowane decyzje. „

FAQ dotyczące zabiegu
P-Shot leczenia zaburzeń erekcji

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Pokaż odpowiedź

Na prawidłową czynność erekcyjną prącia wpływ ma wiele czynników, w tym m.in. wiek, czynniki psychiczne, hormonalne, neurogenne, naczyniowe oraz urazy. Dlatego wśród czynników ryzyka wystąpienia zaburzeń wzwodu wymienia się cukrzycę typu 2, otyłość, palenie papierosów, choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemię, depresję oraz łagodny rozrost gruczołu krokowego. Wykazano również, że zaburzenia erekcji zwiększają ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych aż o 47%, stąd też zwykle pacjentom zaleca się konsultację kardiologiczną. Wszystko to sprawia, że obecność zaburzeń wzwodu jest swoistym barometrem ogólnego stanu zdrowia mężczyzny.

Jak wygląda leczenie zaburzeń erekcji?

Pokaż odpowiedź

Żeby móc ustalić jaka forma leczenia jest odpowiednia dla konkretnego pacjenta, niezwykle ważna jest szczegółowa diagnostyka (m.in. morfologia krwi, lipidogram, stężenie testosteronu na czczo, TSH, PRL, glikemia oraz HbA1c), której zakres ustala konsultujący urolog. Zwykle pierwszą rzeczą jaką zaleca się pacjentom zgłaszającym się z powodu zaburzeń wzwodu prącia jest zmiana stylu życia w tym wzmożona aktywność fizyczna, redukcja masy ciała, rezygnacja z palenia papierosów oraz stosowanie diety śródziemnomorskiej. W przypadku, gdy zaburzenia erekcji wynikają z zaburzeń hormonalnych lub stosowanych na co dzień leków, wtedy konieczne są odpowiednie interwencje ukierunkowane na wyeliminowanie tych przyczyn.

Spośród dostępnych metod leczenia zaburzeń erekcji, mężczyźni najczęściej decydują się na zastosowanie doustnych inhibitorów fosfodiesterazy 5 (tzw. PDE5-I np. sildenafil, wardenafil, tadalafin oraz awanafil), które powodują rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych prącia, docelowo powodując jego wzwód. Skuteczność takiego leczenia wynosi ok. 70%, ale u pacjentów chorujących na cukrzycę już tylko 40-50%. W przypadku nieskuteczności lub nietolerancji takiego postępowania, następnym krokiem są zastrzyki do ciał jamistych prącia z alsprostadilu (syntetycznej postaci prostaglandyny E1), podawane tuż przed planowaną aktywnością seksualną. Ich skuteczność wynosi ok. 70-80%. Inną formą leczenia jest stosowanie pompek do penisa, terapia falą uderzeniową Li-ESWT lub leczenie operacyjne, podczas którego implantuje się protezę hydrauliczną lub półsztywną. Absolutną nowością w leczeniu zaburzeń erekcji jest P-Shot, czyli iniekcja osocza bogatopłytkowego (PRP) uzyskanego z krwi mężczyzny do ciał jamistych jego prącia.

Co oznacza zabieg P-Shot?

Pokaż odpowiedź

Są to iniekcje osocza bogatopłytkowego (PRP – ang. Platelet Rich Plasma ), uzyskiwanego z własnej krwi pacjenta, bezpośrednio do ciał jamistych prącia. PRP jest preparatem bogatym w czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, dlatego sugeruje się, że pozytywny efekt działania wynika z jego regeneracyjnych właściwości polegających na stymulowaniu procesu angiogenezy, czyli wzrostu nowych naczyń, naprawy i wzrostu włókien nerwowych oraz proliferacji nowych komórek. W ten sposób dochodzi ostatecznie do zwiększonego przepływu krwi w ciałach jamistych prącia, naprawy jego tkanek oraz wytworzenia nowych szlaków neuronalnych.

Jaka jest skuteczność zabiegu P-Shot?

Pokaż odpowiedź

Skuteczność zabiegu P-Shot uzależniona jest od kilku czynników, w tym od wieku mężczyzny (lepsze efekty uzyskuje się u osób młodszych) oraz od indywidualnej wrażliwości na dojamiste podanie preparatu PRP. W razie niepełnego efektu możliwe jest powtórzenie serii zabiegów po upływie minimum 3 miesięcy. Ze względu na czas pojawienia się poprawy erekcji po zabiegu P-Shot, wyróżnia się:

– osoby z szybką odpowiedzią – obserwują poprawę już po 24 godzinach od podania zastrzyku;
– osoby z normalną odpowiedzią – widzą efekty leczenia po upływie 3-6 tygodni;
– osoby późno odpowiadające – zauważają poprawę dopiero po 3-4 miesiącach.

W jednym z badań oceniających efekty zabiegu stwierdzono istotną poprawę jakości erekcji (śr. o 4,14 pkt w 25-stopniowej skali IIEF-5 po średnio 2 iniekcjach P-Shot), zwiększenie wrażliwości skóry prącia, subtelne powiększenie wymiarów prącia oraz wzrost satysfakcji seksualnej mężczyzn. Oceniono, że ok. 80% mężczyzn, u których wykonano zabieg P-Shot, jest zadowolonych z jego rezultatów. Maksymalny efekt obserwowano zwykle po upływie 3 miesięcy, a czas jego utrzymywania się wynosił średnio 12-18 miesięcy. 

Natomiast w badaniu randomizowanym porównującym skuteczność P-Shot z grupą kontrolną placebo wykazano klinicznie istotną poprawę jakości erekcji u 69% pacjentów po dwóch iniekcjach PRP (w porównaniu do 27% w grupie placebo). Średnia różnica pomiędzy obiema badanymi grupami w skali IIEF-5 wyniosła tym razem 3,9 pkt (zakres 1,8 pkt do 5,9 pkt).

W innym badaniu wykazano dodatkowy pozytywny efekt zabiegu w postaci wydłużenia czasu do momentu wytrysku nasienia podczas aktywności seksualnej tzw. IELT (ang. Intravaginal Ejaculation Latency Time ), co wydaje się korzystne w przypadku mężczyzn prezentujących tzw. wytrysk przedwczesny. Osoby, którym wykonano P-Shot wykazywały średnio 2,4-krotne wydłużenie czasu IELT (zakres od 1,5x do 3,5x; średnie wydłużenie z 2,2 min. do 5,3 min.).

Jak wygląda proces kwalifikacji do zabiegu P-Shot?

Pokaż odpowiedź

Przed wykonaniem zabiegu P-Shot niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna przeprowadzona przez specjalistę urologa lub androloga, który ma za zadanie ocenić obecność wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Czasami, obok szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego, konieczne okazuje się wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia, APTT, lipidogram, testosteron całkowity na czczo, TSH, PRL, glukoza lub HbA1c. Takie postępowanie ma z zadanie wykluczyć przyczyny zaburzeń erekcji, w przypadku których dojamiste podanie osocza bogatopłytkowego będzie mało skuteczne.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu P-Shot?

Pokaż odpowiedź

Kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów, które wpływają negatywnie na proces regeneracji indukowany przez wstrzyknięty preparat PRP m.in. poprzez zwężenie światła naczyń krwionośnych. Tydzień przed zaplanowaną iniekcją P-Shot należy odstawić leki zaburzające prawidłowe krzepnięcie krwi – np. aspiryna, klopidogrel, acenokumarol, warfaryna, rywaroksaban, dabigatran.

Kilka dni przed procedurą należy ogolić okolicę łonową, natomiast rano w dniu zabiegu należy wziąć prysznic i założyć obcisłą bieliznę. Niezwykle istotne jest to, żeby przed zabiegiem wypić 1,5-2 litry płynów, tak aby pobierana podczas zabiegu krew nie była zbyt zagęszczona. 

Jakie są możliwe działania niepożądane po zabiegu P-Shot?

Pokaż odpowiedź

Jak po każdej procedurze, mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku zabiegu P-Shot mogą to być: niewielki siniak, obrzęk lub zaczerwienienia skóry o przemijającym charakterze, niezwykle rzadko dochodzi do zakażenia skóry prącia, miejscowej reaktywacji opryszczki narządów płciowych oraz powstania zwłóknień w obrębie osłonki ciał jamistych.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas