Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

zmiany w gardle, zmiany w nosie

Usuwanie zmian
z jamy ustnej,
gardła i nosa

Niewielkie zmiany w formie brodawczaków umiejscowione w jamie ustnej mogą powodować u Ciebie obawy związane ze zdrowiem, a nieleczone mogą przekształcić się w złośliwy nowotwór. Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą z DCG Centrum Medycznego w celu usunięcia zmiany.

W obrębie jamy ustnej, gardła lub błon śluzowych nosa mogą pojawiać się zmiany o charakterze miejscowych rozrostów o etiologii HPV, zwane brodawczakami. Jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim momencie, mogą zmienić się w komórki nowotworu złośliwego. Jeśli borykasz się z takim problemem, skorzystaj z pomocy specjalistów. Ten małoinwazyjny zabieg laryngologiczny może Cię uchronić przed wystąpieniem ciężkich powikłań. Po zdiagnozowaniu zmian, lekarz z DCG Centrum Medycznego we Wrocławiu zaproponuje Ci wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Najczęściej brodawczak pojawia się w gardle. Ma kształt niewielkich guzków, a pacjenci często go bagatelizują. Wirus brodawczaka ludzkiego umiejscowiony w tym miejscu może prowadzić do nowotworu krtani. Z tego powodu nie powinno się zwlekać z wizytą u specjalisty.

koszt zabiegu

od 500 zł

czas zabiegu

20 – 30 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

7 dni

Zalety

Efekty

 • małoinwazyjny zabieg             
 • możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym 
 • każda usunięta zmiana jest poddawana badaniu histopatologicznemu
 • natychmiastowe usunięcie nieprawidłowych, rozrostowych zmian śluzówkowych w jamie ustnej, gardle i nosie
 • zwiększenie komfortu życia

Na czym polega usunięcie zmian
z jamy ustnej

Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do usunięcia zmian w jamie ustnej

W celu kwalifikacji do zabiegu niezbędna jest wizyta u specjalisty, która umożliwia dokładne zaplanowanie zabiegu tak, aby został on przeprowadzony sprawnie i szybko. W czasie wizyty lekarz wykonuje badanie fizykalne i przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem. Przed badaniem nie należy spożywać posiłku. Lekarz, wyznaczając termin, poinformuje Cię o tym, ile godzin ma upłynąć od ostatniego posiłku przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg usunięcie zmian w DCG Centrum Medycznym?

Zabiegi laryngologiczne z reguły zalicza się do małoinwazyjnych i taki właśnie jest zabieg usunięcia nieprawidłowych zmian z jamy ustnej, gardła lub nosa. Wykonuje się go z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, co czyni go całkowicie bezbolesnym. W ten sposób można całkowicie usunąć nieprawidłowe, rozrostowe zmiany śluzówkowe. Wycinki są poddawane badaniom histopatologicznym, by ocenić ich charakter. Zabieg trwa około 30 minut i jest w pełni bezpieczny.

Rekonwalescencja po zabiegu usunięcia zmian na podniebieniu lub w jamie ustnej

Okres rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu usunięcia zmian jest uzależniony od ich umiejscowienia oraz wielkości. Bezpośrednio po zabiegu przez 3 godziny nie należy spożywać żadnych posiłków. Ponadto, przez pierwsze 3 dni warto unikać potraw pikantnych oraz drażniących. Lekarz może zalecić płukanie gardła lub jamy ustnej po zabiegu. W zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta lekarz może zalecić także doraźne stosowanie leków doustnych w pierwszych dniach od usunięcia zmian. Po zabiegu niezbędna jest wizyta kontrolna, między innymi w celu omówienia wyników badania histopatologicznego.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu usunięcia zmian w jamie ustnej?

Małoinwazyjne zabiegi laryngologiczne są bezpieczne i bezbolesne, a mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy jakości Twojego życia. Ponadto usunięcie zmian w jamie ustnej powoduje:

 • ogólne polepszenie jakości życia,
 • zwiększenie ogólnego komfortu pacjenta,
 • poprawę sprawności fizycznej oraz ogólnego zdrowia,
 • poprawę jakości życia intymnego,
 • rozwiązanie problemu oraz uniknięcie niebezpiecznych powikłań w przyszłości.

Usuwanie zmian dla spokojnego snu i swobodnego oddychania

Wykorzystaj doświadczenie lekarzy
z DCG Centrum Medycznego

Skorzystaj z nowoczesnej placówki, która oferuje najwyższy standard wykonywanych usług. Oferujemy Ci:

 • krótki czas oczekiwania na wizytę kwalifikacyjną oraz na zabieg,
 • nowoczesne wyposażenie gabinetów,
 • rekonwalescencja pod okiem doświadczonych lekarzy,
 • korzystne ceny oraz możliwość skorzystania z płatności ratalnej z 30-dniowym odroczeniem,
 • przyjazna atmosfera,
 • niewymagana hospitalizacja po zabiegu,
 • pełna dyskrecja,
 • indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Wskazania i przeciwwskazania do
usunięcia zmian z jamy ustnej, gardła i nosa

Wskazania

Przeciwwskazania

 
 • brodawczaki jamy ustnej, gardła 
 
 • choroby powodujące zaburzenia krzepnięcia 
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Jacek Czubak

„Drogi Pacjencie, wiem, że obecność zmian w jamie ustnej, gardle i nosie może być dla Ciebie niepokojąca. Chcę Cię zapewnić, że podejdę do Twojego przypadku z pełnym zaangażowaniem i troską. Moje doświadczenie i nowoczesne metody leczenia pozwolą mi w bezpieczny sposób usunąć te zmiany, a Ty będziesz mógł wrócić do zdrowia. Pamiętaj, jestem tu po to, aby Ci pomóc i służyć wsparciem na każdym kroku Twojego leczenia.”

FAQ dotyczące usunięcia zmian
z jamy ustnej, gardła i nosa

Co to jest brodawczak ?

Pokaż odpowiedź

Brodawczak to inaczej niezłośliwy nowotwór, który ma charakter łagodnej zmiany i występuje również w obrębie jamy ustnej, gardła lub nosa.

Czy brodawczaki mogą być złośliwe?

Pokaż odpowiedź

Bardzo rzadko dochodzi do ich zezłośliwienia, ale mają skłonność do nawrotów. Brodawczaki mogą również rozwijać się w jamie nosowej pojedynczo lub mnogo. Oprócz tego, odmianą niezłośliwego raka gardła może być naczyniowłókniak.

Czy brodawczaki mogą wpływać na nasz stan zdrowia ?

Pokaż odpowiedź

Nowotwór niezłośliwy w postaci brodawczaka może powodować niekiedy kłopoty ze słuchem, mówienie przez nos, niedrożność nosa, kłopoty z przełykaniem, krwawienie z nosa, a także niewyraźną mowę. Ważne jest, by tak niepokojące zmiany poddać badaniu. Podczas zabiegu pobrany wycinek zostaje poddany badaniu histopatologicznemu.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas