Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

stymulatory tkankowe Wrocław

Stymulatory tkankowe

Naturalna stymulacja regeneracji tkanek pobudzająca produkcję kolagenu i elastyny. Widoczna poprawa jędrności
i elastyczności skóry. Zaufaj specjalistom DCG.

Stymulatory tkankowe są stosowane w celu stymulowania naturalnej regeneracji tkanek. Mają one za zadanie pobudzić produkcję kolagenu, zwiększyć elastyczność skóry oraz poprawić jej jędrność i gładkość. Działają one jako wsparcie dla procesów naprawczych organizmu, wspomagając regenerację tkanek i dając efekty odmłodzenia. Stymulatory tkankowe są szczególnie przydatne w przypadku redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry, likwidacji blizn oraz odnowy i rewitalizacji skóry.

koszt zabiegu

od 800 zł

czas zabiegu

60 min

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

nie jest wymagana

Zalety

Efekty

 • prosty i bezpieczny zabieg
 • bezbolesny
 • satysfakcjonujące, długofalowe efekty
 • stymulują naturalną regenerację tkanek
 • poprawiają elastyczność i jędrność skóry
 • redukują zmarszczki i linie mimiczne
 • likwidują blizny
 • odmładzają i rewitalizują skórę

Czym są stymulatory tkankowe

Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych

Na początku wizyty lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, aby poznać historię zdrowotną pacjenta oraz dowiedzieć się o ewentualnych alergiach, przeciwwskazaniach czy wcześniejszych zabiegach kosmetycznych. Lekarz dokładnie oceni stan skóry, zwracając uwagę na jej elastyczność, nawilżenie, a także ewentualne problemy, takie jak zmarszczki, wiotkość czy utrata objętości. Nasz specjalista omówi z Tobą przebieg zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych, wyjaśniając, jak działają, jakie są możliwe efekty oraz jak długo mogą utrzymywać się rezultaty. Wizyta kwalifikacyjna ma na celu dokładną ocenę stanu skóry oraz potrzeb i oczekiwań pacjenta, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych oraz zagwarantować bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta.

Na czym polega zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, których zadaniem jest odbudowa starzejącej się skóry. Po zastosowaniu stymulatorów tkankowych, obserwujemy biorestrukturyzację, która odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Stymulatory tkankowe charakteryzują się znacznie silniejszym działaniem od koktajli do mezoterapii igłowej, a ich skład opiera się na kwasie hialuronowym, hydroksyapatycie wapnia, kwasie L-polimlekowym, aminokwasach i polinukleotydach.
Odmłodzenie skóry przy użyciu stymulatorów tkankowych opiera się na stymulowaniu, a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Po wykonaniu zalecanej serii przez lekarza, pacjent obserwuje poprawę jędrności skóry, następuje również redukcja zmarszczek.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennych czynności. Jest jednak kilka wskazań pozabiegowych, do których należy się zastosować, aby efekt terapii z użyciem stymulatorów tkankowych był możliwie jak najlepszy. Należy unikać korzystania z sauny, basenu oraz solarium przez 7 dni po zabiegu. Należy unikać spożywania alkoholu przynajmniej przez 24 h po zabiegu oraz należy stosować filtr SPF. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać masowania okolic poddanych zabiegowi. Przez dwa tygodnie po zabiegu zaleca się unikanie wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należy spożywać przynajmniej 2 litry wody dziennie przez dwa tygodnie po zabiegu.

Dlaczego warto wybrać zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych?

Młoda skóra jest naturalnie napięta, jędrna i elastyczna. Z wiekiem traci jednak swoje dotychczasowe właściwości i obserwujemy opadanie policzków oraz linii żuchwy. Powstają wgłębienia w skroniach, a skóra nie jest już tak jędrna i rozświetlona jak wcześniej. Odmłodzenie skóry jest możliwe, jednak w tym przypadku stosujemy znacznie silniejsze terapie z użyciem stymulatorów tkankowych, które odpowiadają za powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Stymulatory tkankowe to doskonały wybór, ponieważ nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Efektem ich zastosowania jest wzrost tkanki łącznej, silna regeneracja i pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki ulegają wypłyceniu.

Sprawdź także zabiegi chirurgii plastycznej

Lifting brwi, plastyka powiek, lifting ust i inne.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów
z użyciem stymulatorów tkankowych

Wskazania

Przeciwwskazania

 • pierwsze oznaki starzenia się skóry
 • utrata właściwego owalu twarzy
 • utrata jędrności skóry
 • zwiotczenie skóry
 • głębokie bruzdy oraz zmarszczki
 • cienie pod oczami
 • skóra mało elastyczna i mało napięta
 • skóra poszarzała, pozbawiona blasku
 • skóra odwodniona
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • stany zapalne skóry – wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • aktywna opryszczka
 • zakażenie wirusem HIV, WZW
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • alergia na którykolwiek składnik preparatu
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. stom. Małgorzata Markuszewska

„Jestem przekonana, że zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych to skuteczne narzędzie, które może pomóc Ci osiągnąć naturalne i piękne rezultaty. Moje doświadczenie w przeprowadzaniu tych zabiegów pozwala mi zapewnić Cię, że jesteś w dobrych rękach. Chętnie odpowiem na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości, abyś poczuła się komfortowo i pewnie w podjęciu tej decyzji. Razem możemy stworzyć piękną, zdrową i promienną skórę, o której zawsze marzyłaś.”

FAQ dotyczące stymulatorów tkankowych

Ile zabiegów należy wykonać, aby zobaczyć efekty terapii?

Pokaż odpowiedź

Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Kiedy widać pierwsze efekty po zastosowaniu stymulatorów tkankowych?

Pokaż odpowiedź

Pierwsze efekty pacjent obserwuje po 1,5 miesiąca od wykonania zabiegu. Stymulatory pobudzają skórę do regeneracji i naturalnej odnowy poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Efekty zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych są długofalowe.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegach z użyciem stymulatorów tkankowych?

Pokaż odpowiedź

Ostateczny efekt jest widoczny jest przez 1,5 roku, w niektórych przypadkach nawet do 2 lat.

Czy po zastosowaniu stymulatorów tkankowych efekt jest naturalny?

Pokaż odpowiedź

Tak, ponieważ zastosowanie stymulatorów tkankowych wpływa na odnowę i napięcie skóry, a nie na wolumetrię twarzy – rysy nie zmieniają się diametralnie, dlatego możemy mówić o jak najbardziej naturalnym wyglądzie skóry po zabiegach z użyciem tych preparatów.

Czym różnią się stymulatory tkankowe od wypełniaczy?

Pokaż odpowiedź

W składzie stymulatorów tkankowych znajduje się nieusieciowany kwas hialuronowy oraz inne składniki, które pobudzają skórę do intensywnej regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny – w tym przypadku mówimy o naprawczych właściwościach zabiegu. Klasyczne wypełniacze powstają na bazie usieciowanego kwasu i wykorzystywane są do wypełnienia na przykład zmarszczek, odbudowy linii żuchwy, na ogólnie pojętym wypełnieniu ubytków skóry. Wypełniacze wykazują dużo mniejszy wpływ na produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Czy zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

W DCG Centrum Medyczne stosujemy znieczulenie miejscowe w postaci maści znieczulającej zawierającej lidokainę. W trakcie samego zabiegu pacjent nie czuje bólu przy iniekcji, jednak może odczuwać rozpieranie pod skórą – jest to naturalne przy podawaniu preparatu i nie powoduje dużego dyskomfortu.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas