Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Plastyka warg sromowych

Przerost warg sromowych to problem nie tylko natury estetycznej. Istnieje cały szereg wskazań zdrowotnych do jego wykonania. Zabieg zmiany kształtu warg sromowych jest wykonywany techniką laserową i nie pozostawia widocznych blizn.

Deformacje warg sromowych mogą być traktowane jedynie w kontekście zaburzenia estetyki narządów płciowych. W rzeczywistości, często prowadzą do braku akceptacji własnej anatomii i problemów związanych z unikaniem aktywności seksualnej. Przerośnięte wargi sromowe utrudniają też wybór odpowiedniej bielizny – u niektórych kobiet mogą powodować dolegliwości bólowe, a nawet nawracające infekcje intymne i otarcia. Decydując się na korektę warg sromowych mniejszych w centrum medycznym DCG we Wrocławiu, możesz poprawić swój komfort zarówno w życiu seksualnym, jak i tym codziennym.

Kiedy warto zdecydować się na zmniejszenie warg sromowych?

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze to najczęściej kwestia indywidualnych uwarunkowań kobiety. Są to zatem czynniki, na które nie masz wpływu. Obecność przerośniętej tkanki warg sromowych może stać się powodem dyskomfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także uprawiania sportu, zwłaszcza jazdy na rowerze i jazdy konnej. Nieprzyjemne dolegliwości można wyeliminować, decydując się na redukcję warg sromowych. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30-90 minut. W krótkim czasie po zabiegu możesz wrócić do codziennych obowiązków. Powrót do aktywności seksualnej może nastąpić po zagojeniu się rany, czyli po około 3-6 tygodniach.

koszt zabiegu

od 3 800 zł

czas zabiegu

30 – 90 min.

ikona znieczulenie

znieczulenie

znieczulene miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

3 – 6 tygodnie

Zadbaj o swoją satysfakcję z życia intymnego wykonaj przy okazji zabieg O-shot

Osiąganie intensywnych orgazmów łechtaczkowych i pochwowych

Krótko o zabiegu labioplastyka

Zalety

Efekty

 • poprawa wyglądu miejsc intymnych
 • zwiększenie komfortu fizycznego
 • wzrost samoakceptacji
 • poprawa funkcjonalności
 • polepszenie życia seksualnego
 • poprawa wyglądu warg sromowych
 • zwiększenie pewności siebie
 • poprawa funkcjonalności (duże lub nieproporcjonalne wargi sromowe mogą powodować dyskomfort lub ból podczas aktywności fizycznej)
 • utrzymanie lepszej higieny intymnej

Efekt po zabiegu plastyki warg sromowych

Efekty zabiegu labioplastyki - przed, Ginekologia Estetyczna

Efekty zabiegu labioplastyki - po, Ginekologia Estetyczna

Na czym polega labioplastyka?

Przygotowanie do zabiegu labioplastyki laserowej

Redukcję warg sromowych mniejszych zawsze poprzedza kwalifikacja lekarska. Podczas rozmowy z lekarzem DCG omówisz przebieg swojego zabiegu i oczekiwane efekty. Zostaną też zlecone badania, których wykonanie jest konieczne przed zakwalifikowaniem pacjentki do labioplastyki laserowej.

Przed przystąpieniem do redukcji warg sromowych należy również starannie ogolić owłosienie w okolicach intymnych, a także unikać jedzenia oraz picia na co najmniej 6 godzin wcześniej. Już teraz umów się na konsultację.

Zmniejszenie warg sromowych – przebieg zabiegu

Zabieg labioplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zatem nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Asymetria warg sromowych jest wyrównywana przy użyciu nowoczesnego laserowego skalpela, który wyróżnia się wyjątkową precyzją. Lekarz odcina nim nadmiar tkanki, jednocześnie kształtując nową linię warg sromowych. Specjalista kończy zabieg założeniem szwów, które zostaną ściągnięte podczas wizyty kontrolnej. Nasze pacjentki wybierają często labioplastykę wraz z lipotransferem, czyli powiększeniem warg sromowych większych tłuszczem, plastyką napletka łechtaczki lub wycięciem dodatkowych fałd skórnych otaczających te okolice intymne.

Labioplastyka – zalecenia dotyczące rekonwalescencji

Po wykonaniu zabiegu korekty warg sromowych mniejszych pacjentka pozostaje na sali pooperacyjnej przez ok. 1-2 godziny w pozycji leżącej. Po upływie tego czasu może wrócić do domu. Zalecamy zachowanie abstynencji seksualnej przez okres 3-6 tygodni. W czasie gojenia należy też szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych oraz przyjmować antybiotyki, jeśli zostaną zalecone przez lekarza.

Proces gojenia miejsca pozabiegowego może trwać do około miesiąca. Po tym czasie zauważysz zmiany w wyglądzie warg sromowych mniejszych i/lub większych w zależności od tego, na jaki zabieg się zdecydujesz. Blizny po labioplastyce będą praktycznie niewidoczne, gdyż lekarz ukryje je w fałdach warg sromowych. Jeśli jednak będą Ci przeszkadzać, możesz zdecydować się na laserową rewitalizację sromu, która pomoże je zniwelować.

Labioplastyka warg sromowych w DCG

Korekta wielkości warg sromowych i ich ewentualnych deformacji to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym Centrum Medycznym. Jest on przeprowadzany przez lekarzy ginekologów uznawanych za specjalistów z zakresu ginekologii estetycznej.

Korekcie warg sromowych możesz poddać się w dogodnym dla Ciebie terminie. Jeśli zależy Ci na czasie oraz wygodzie związanej z płatnością, możesz skorzystać z systemu ratalnego lub możliwości odroczenia płatności do 30 dni. Skontaktuj się z nami, by poznać więcej szczegółów dotyczących korekty warg sromowych laserem.

Wskazania i przeciwwskazania
do zabiegu labioplastyki

Wskazania

Przeciwwskazania

 
 • przerost warg sromowych 
 • asymetria warg sromowych 
 • deformacje warg sromowych 
 • ból, dyskomfort, infekcje związane z anatomią warg sromowych 
 • niezadowolenie z wyglądu warg sromowych 
 
   
 • ciąża 
 • karmienie piersią 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi 
 • infekcje intymne 

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Jakub Kunkiewicz

„Labioplastyka to zabieg, który może pomóc w poprawie wyglądu Twoich warg sromowych. Jeśli odczuwasz dyskomfort, asymetrię lub nadmiar tkanki, ten zabieg może przynieść ulgę i zwiększyć Twoje dobre samopoczucie. Pragnę podkreślić, że labioplastyka to indywidualna decyzja, którą powinnaś podjąć po starannej konsultacji z doświadczonym chirurgiem. Tylko on może ocenić Twoją sytuację i omówić z Tobą szczegóły oraz oczekiwania związane z tym zabiegiem. Warto zauważyć, że labioplastyka może przynieść wiele korzyści. Oprócz poprawy wyglądu, może również zwiększyć komfort podczas aktywności fizycznej, noszenia obcisłej odzieży oraz aktywności seksualnej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, jestem tutaj, aby na nie odpowiedzieć i zapewnić Ci kompleksowe wsparcie. Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są dla mnie najważniejsze, dlatego zapewniam Ci profesjonalną opiekę na każdym etapie tego procesu. Pamiętaj, że jesteś wyjątkowa i zasługujesz na pełne zadowolenie z własnego ciała. Jeśli czujesz, że labioplastyka może poprawić Twoje życie i pewność siebie, zachęcam Cię do skonsultowania się z nami.”

FAQ dotyczące zabiegu labioplastyki

Czym jest labioplastyka?

Pokaż odpowiedź

Labioplastyka to operacja plastyczna, której celem jest zmniejszenie lub zmiana kształtu warg sromowych.

Dlaczego kobiety decydują się na labioplastykę?

Pokaż odpowiedź

Kobiety decydują się na labioplastykę z różnych powodów, w tym z powodu dyskomfortu związanego z dużymi lub nieproporcjonalnymi wargami sromowymi, problemów z higieną intymną, niezadowolenia z wyglądu swojego ciała lub z powodu chęci zwiększenia pewności siebie.

Jak przebiega zabieg labioplastyki?

Pokaż odpowiedź

Zabieg labioplastyki przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji chirurg usuwa nadmiar tkanki lub przeprowadza operację w celu zmiany kształtu warg sromowych.

Jakie jest ryzyko związane z labioplastyką?

Pokaż odpowiedź

Ryzyko związane z labioplastyką obejmuje krwawienie, zakażenie, utratę czucia w okolicy sromu, bliznowacenie i trudności związane z gojeniem się. Warto przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się z lekarzem i omówić z nim potencjalne ryzyka.

Czy labioplastyka ma wpływ na funkcję seksualną?

Pokaż odpowiedź

W większości przypadków labioplastyka nie wpływa na funkcję seksualną. Jednakże, jak z każdą operacją, może występować pewien dyskomfort w czasie gojenia, dlatego zalecamy wstrzymanie się od kontaktów seksualnych do czasu pełnego wygojenia.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas