Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

kwas hialuronowy Wrocław

Kwas Hialuronowy

Nawilża i odmładza skórę. W procedurach medycznych likwiduje zmarszczki, wypełnia ubytki i modeluje twarz.
W DCG Centrum Medycznym przeprowadzamy rocznie setki zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, możesz nam zaufać.

Atuty kwasu hialuronowego i dostępne zabiegi

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w naszym organizmie, dlatego jest wysoce bezpieczny i wykorzystywany przy zabiegach medycyny estetycznej w szerokim spektrum zabiegów odmładzających. Jednym z jego atutów jest wiązanie wody, co wpływa na prawidłowe nawodnienie tkanek. Zdeponowanie kwasu hialuronowego pod skórą wypełnia zmarszczki, nadaje objętość i wspomaga procesy regeneracyjne skóry.
Zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym nie zastępują chirurgicznych, jednak są w stanie na tyle poprawić wygląd pacjentów, że zdecydowanie wpływa to na ich dobrostan psychiczny.

Wypełnianie i modelowanie ust

Wolumetria twarzy

 • odbudowa czerwieni wargowej powstała na skutek wieku i spadku poziomu estrogenów
 • modelowanie ust związane z nabytą lub wrodzoną asymetrią
 • nawilżanie przesuszonych ust
 • powiększanie ust estetyczne
 • odbudowa utraconego konturu
 • modelowanie policzków, brody, linii żuchwy
 • likwidacja zmarszczek powstałych w wyniku starzenia
 • odbudowa utraconej objętości tkanek w obrębie tzw. linii marionetki
 • modelowanie brody związane z niedorozwojem w zakresie żuchwy
 • modelowanie policzków z powodu zaników lub niedorozwoju w zakresie kości szczękowej (środkowa część twarzy)
 • modelowanie skroni związane z nadmiernym zanikiem w zakresie kości skroniowych
 • niechirurgiczny lifting twarzy
 • wypełnienie doliny łez

Najczęściej wykonywany zabieg modelowania ust

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest jednym z naszych najczęściej wykonywanych zabiegów. Ten innowacyjny proces to szansa na uzyskanie pięknie podkreślonych ust, zachowując ich naturalny wygląd. Podczas zabiegu wprowadzana jest precyzyjnie dawkowana ilość kwasu hialuronowego, substancji naturalnie obecnej w skórze. Dzięki temu uzyskujemy subtelne, a zarazem efektowne wypełnienie ust, podkreślając ich kontury i kształt. Dzięki tej procedurze uzyskasz pełniejsze, wyraźniejsze usta, które dodadzą pewności siebie.

koszt zabiegu

900 – 1 800 zł

czas zabiegu

30 – 60 min.

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

7 – 14 dni

Zalety

Efekty

 • szybki i bezpieczny zabieg
 • krótki okres rekonwalescencji
 • natychmiastowe efekty
 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa nawilżenia skóry
 • odbudowa objętości twarzy
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry
 • redukcja cieni pod oczami

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Lekarz przeprowadza szczegółową rozmowę z pacjentem, aby dowiedzieć się o jego oczekiwaniach, historii zdrowia, a także o wcześniejszych zabiegach kosmetycznych czy medycznych. Ważne jest zrozumienie potrzeb pacjenta i określenie, czy zabieg z kwasem hialuronowym jest odpowiedni. Lekarz dokładnie ocenia stan skóry pacjenta, sprawdzając jej elastyczność, nawilżenie, poziom kolagenu i elastyny, a także obecność zmarszczek czy innych problemów skórnych. Na podstawie oceny skóry i rozmowy z pacjentem lekarz opracowuje spersonalizowany plan zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Określa obszary, które zostaną poddane zabiegowi, ilość i rodzaj preparatu, a także oczekiwane efekty. Specjalista DCG szczegółowo omawia przebieg zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, wyjaśniając, jakie są oczekiwane efekty, potencjalne ryzyko oraz jak długo mogą utrzymywać się rezultaty.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Przed zabiegiem, lekarz oczyszcza skórę i może zastosować miejscowe znieczulenie w celu minimalizacji dyskomfortu. Do zabiegu używamy cienkiej igły lub kaniuli, aby precyzyjnie wprowadzić kwas hialuronowy w wybrany obszar skóry. Może to obejmować wypełnienie zmarszczek, poprawę objętości policzków, ust czy innych obszarów twarzy. Po zakończeniu zabiegu, lekarz dokładnie ocenia rezultaty i sprawdza, czy pacjent jest zadowolony z efektów. Cały proces zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego jest zazwyczaj stosunkowo krótki i może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. Pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności bez większych ograniczeń po zabiegu, choć mogą wystąpić niewielkie zasinienia lub obrzęki, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Rekonwalescencja po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Efekty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne niemalże natychmiast. Ostateczną ocenę wykonanej procedury oceniamy po 2-3 tygodniach, ze względu na możliwe występowanie obrzęków do kilku dni po zabiegu. Działanie kwasu hialuronowego nie kończy się na efekcie wypełnienia. Uzyskujemy również efekt stymulacji, dzięki czemu po wprowadzeniu preparatu z kwasem hialuronowym skóra jest w lepszej kondycji – wpływa na to silne działanie nawilżające. Pacjent może spodziewać się również uwydatnienia konturu twarzy, poprawy jędrności skóry, redukcji zmarszczek, nawilżenia i wypełnienia ubytków.
Przez 7 dni po zabiegu należy unikać sauny, basenu, solarium. Należy unikać dużych wahań temperatury, nie rozgrzewać miejsc zabiegowych. Przez 3 dni po zabiegu należy unikać alkoholu, palenia papierosów. Zalecamy również, aby przez tydzień unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.

Dlaczego wybrać kwas hialuronowy?

To bezsprzeczny fenomen w zakresie medycyny estetycznej, wykorzystywany do nawilżenia i intensywnego odmłodzenia skóry. Jego wykorzystanie w ściśle określonych procedurach medycznych pozwala lekarzowi zlikwidować zmarszczki, wypełnić ubytki i w zaawansowany sposób wymodelować twarz.  Kwas hialuronowy w sekcji medycyny estetycznej ma już długą historię i z ogromnym sukcesem stosowany jest już od 25 lat do odbudowy ubytków w zakresie tkanek miękkich. Wykorzystując kwas hialuronowy możemy działać nie tylko przeciwstarzeniowo, ale też jest to doskonała technika do korygowania niedoskonałości powstałych w przypadku urazów, chorób, wad wrodzonych czy innych, będących przyczyną kompleksów i lęków przed chirurgią estetyczną.

Sprawdź dostępne zabiegi
chirurgii plastycznej

Lifting brwi, plastyka powiek, lifting ust i inne.

Efekt po zabiegu Modelowania Ust kwasem hialuronowym

PRZED

PO

PRZED

PO

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów
z użyciem kwasu hialuronowego

Wskazania

Przeciwwskazania

 • redukcja drobnych zmarszczek
 • poprawa owalu twarzy
 • modelowanie brody, żuchwy, policzków
 • wypełnienie doliny łez
 • wypełnianie i modelowanie ust
 • uniesienie kącików ust
 • modelowanie brody
 • modelowanie skroni
 • odbudowa zmian pourazowych i pooperacyjnych
 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • aktywne infekcje i zakażenie skóry w okolicy zabiegowej

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. stom. Małgorzata Markuszewska

„Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są nie tylko skutecznym sposobem na poprawę wyglądu, ale również rewitalizację skóry. Wraz z naszym zespołem możemy pomóc Ci odzyskać młodszy wygląd, przywracając jędrność, nawilżenie i naturalne piękno Twojej skórze. Jeśli widzisz niedoskonałości związane z wiekiem lub któryś obszar wzmaga Twoje kompleksy, zachęcam Cię do umówienia wizyty konsultacyjnej, na której przedstawię Ci możliwe rozwiązania. Jestem tutaj dla Ciebie, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.”

FAQ dotyczące kwasu hialuronowego

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Pokaż odpowiedź

Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta i jego wieku, trybu życia i zastosowanego preparatu. Najczęściej efekty zabiegów utrzymują się od 6-18 miesięcy.

Skąd pochodzą preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej – wolumetrii?

Pokaż odpowiedź

Preparaty, które stosujemy w DCG Centrum Medyczne pochodzą tylko i wyłącznie z certyfikowanych hurtowni dostarczających wypełniacze dla środowiska medycznego. Preparaty z kwasem hialuronowym posiadają wszelkie certyfikacje i badania kliniczne.

Czy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wymagają rekonwalescencji?

Pokaż odpowiedź

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Mogą wystąpić siniaki i obrzęki, jednak ustępują do kilku dni po poddaniu się procedurze wolumetrii u lekarza.

Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest odwracalny?

Pokaż odpowiedź

W przypadku pacjentów, u których z jakiegoś powodu efekty zabiegu nie spełniają oczekiwań, jest możliwość zastosowania hialuronidazy, której zadaniem jest rozbicie i wydalenie kwasu hialuronowego. Taki zabieg ma za zadanie przywrócić pierwotny wygląd tkanek.

Czym różni się kwas usieciowany od nieusieciowanego?

Pokaż odpowiedź

Nieusieciowany kwas hialuronowy jest cząsteczką o krótkich łańcuchach i charakteryzuje się szybkim okresem rozpadu. Okres półtrwania w skórze wynosi 1-2 dni, a po tym czasie dochodzi do zmetabolizowania w wątrobie do dwutlenku węgla i wody. Kwas nieusieciowany stosujemy głównie do rewitalizacji i pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Kwas nieusieciowany stosujemy najczęściej do mezoterapii igłowej, którą podaje się dosyć płytko pod skórę uzyskując efekt nawilżenia. Usieciowany kwas hialuronowy posiada krzyżowo połączone łańcuchy, dlatego metabolizuje się znacznie dłużej i pozostaje zdeponowany pod skórą znacznie dłużej. Kwas hialuronowy usieciowany stosujemy do wolumetrii twarzy, wypełniania zmarszczek, a także mezoterapii głębokiej, która ma za zadanie działać do kilku miesięcy pod skórą, przynosząc wymierne efekty nawilżenia i odmłodzenia.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny dla ludzkiego organizmu?

Pokaż odpowiedź

Tak, ponieważ w organizmie ludzkim występuje w postaci hialuronianiu sodu. Kwas hialuronowy deponowany pod skórą pacjenta jest biozgodny, ponieważ posiada taką samą budowę jak kwas hialuronowy występujący naturalnie u człowieka.

Czy zabieg wykonywany jest bez znieczulenia? Czy jest bolesny?

Pokaż odpowiedź

W przypadku wolumetrii twarzy nie jest wymagane znieczulenie, ponieważ lekarz pracuje kaniulą – dochodzi do tylko jednego nakłucia na dany obszar, przez który zostanie wprowadzona kaniula, której tępy koniec nie powoduje dyskomfortu podczas wykonywania procedury. W przypadku wypełniania ust, lekarz znieczula tę okolicę maścią znieczulającą lub wykorzystuje znieczulenie dentystyczne. W zależności od preferencji pacjenta lekarz stosuje odpowiednie znieczulenie, które niweluje dyskomfort podczas zabiegu.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas