Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Zabieg plastyki
wędzidełka prącia

Krótkie wędzidełko powoduje ból i dyskomfort w czasie zsuwania napletka z prącia. Nasi specjaliści wykonają zabieg, który uwolni Cię od tego intymnego problemu zdrowotnego.

Zbyt krótkie wędzidełko prącia może powodować ból i dyskomfort podczas erekcji, utrudniając przyjemność z seksu. Decyzja o zabiegu nie jest łatwa, ale plastyka wędzidełka może skutecznie rozwiązać problem, zapobiegając dalszym powikłaniom. Właściwie wykonana procedura pozwala na przedłużenie i rozluźnienie wędzidełka, przywracając pełną ruchomość penisa i poprawiając jakość życia seksualnego. Nieleczone wędzidełko może prowadzić do pogorszenia sytuacji, dlatego warto podjąć działanie w odpowiednim momencie.

 

Poprzeczne przecięcie i zszycie nadmiaru skóry pozwala skutecznie pozbyć się problemu z nadrywaniem skóry w czasie erekcji i ograniczyć postępujące bliznowacenie. Nieleczenie tej dolegliwości powoduje z czasem jeszcze większe skrócenie wędzidełka prącia.

koszt zabiegu

900 – 1 100 zł

czas zabiegu

20-30 min

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

do 4 tygodni

Zalety

Efekty

 • szybki i bezbolesny zabieg
 • trwały efekt 
 • zastosowanie szybkowchłaniających się szwów skórnych, których nie trzeba usuwać  
 • znacząca poprawa jakości życia seksualnego i codziennego
 • ustąpienie dyskomfortu związanego ze zbyt dużym napięciem skróconego wędzidełka podczas współżycia 
 • uniknięcie postępującego bliznowacenia i skracania się wędzidełka lub jego pęknięcia w trakcie wzmożonej aktywności seksualnej 
 • ograniczenie ryzyka powstania wtórnego zwężenia napletka tzw. stulejki 

Na czym polega plastyka
krótkiego wędzidełka prącia

Zabieg wędzidełka prącia — kwalifikacja i przygotowanie

W czasie wizyty kwalifikacyjnej poznasz procedurę samego zabiegu oraz poddasz się badaniu urologicznemu, a jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonasz badania diagnostyczne. Specjalista zapozna Cię z przebiegiem okresu rekonwalescencji, a także wyda wszystkie zalecenia przedzabiegowe –  w tym okresie zrezygnuj z leków przeciwbólowych oraz preparatów ziołowych, które mogą przyczynić się do zwiększonej krzepliwości krwi lub zwiększają ryzyko wystąpienia krwawienia. W dniu zabiegu zalecamy pacjentom zjedzenie lekkiego posiłku, a także prysznic przed wykonaniem procedury plastyki wędzidełka i założenie obcisłej bielizny.

Przebieg zabiegu plastyki wędzidełka prącia

Zabieg plastyki wędzidełka prącia przeprowadzany jest przez urologa i polega na podcięciu zbyt krótkiego wędzidełka. Proces ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny i trwa około 25 minut. Zabieg polega na nacięciu wędzidełka lub usunięciu części tkanki. Dopuszczalne jest także przesunięcie tkanki, by przedłużyć wędzidełko i docelowo zmniejszyć jego napięcie. W czasie zabiegu chirurgicznego w DCG Centrum Medycznym stosujemy ultrapulsacyjny laser CO2 lub skalpel. Samą plastykę wykonuje się przy użyciu szybkowchłanialnych szwów skórnych. Zwykle po zabiegu nie pozostawia się opatrunku, zalecając pacjentom regularną higienę miejsca pozabiegowego.

Rekonwalescencja po operacji plastyki wędzidełka prącia

W pierwszym okresie po zabiegu może pojawić się delikatny ból lub uczucie dyskomfortu, jednak przy prawidłowym przebiegu gojenia powinien on szybko ustąpić. Od lekarza otrzymasz pakiet opatrunkowy, by w komfortowych warunkach móc realizować zalecenia lekarskie. Istotną kwestią jest również wstrzymanie się od aktywności seksualnej przez kilkanaście dni. W przypadku pojawienia się obrzęku lub stanu zapalnego bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem prowadzącym z DCG Centrum Medycznego we Wrocławiu. Ostatecznie okres rekonwalescencji może trwać od kilku dni do kilku tygodni, a jego długość w dużej mierze zależy od Twojego ogólnego stanu zdrowia.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu plastyki wędzidełka prącia?

Zabieg plastyki prącia często jest jedyną szansą na współżycie bez bólu. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie go w DCG Centrum Medycznym we Wrocławiu pod okiem doświadczonego urologa, odzyskasz radość ze zbliżeń intymnych, a źródło odczuwanego bólu zostanie skutecznie i trwale usunięte. Jeśli obawiasz się, że zostanie ślad po szwach – spokojnie, proces gojenia potrwa do kilku tygodni, a blizna będzie niewidoczna. Każda decyzja, której konsekwencją jest lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne jest dobrą decyzją. Plastyka krótkiego wędzidełka pozwoli odzyskać Ci komfort życia.

Sprawdź pozostałe zabiegi urologiczne

Wskazania i przeciwwskazania do
plastyki krótkiego wędzidełka prącia

Wskazania

Przeciwwskazania

 • krótkie wędzidełko wrodzone lub nabyte
 • dyskomfort podczas codziennych czynności lub zbliżeń intymnych 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi 
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • aktywny stan zapalny skóry prącia

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Adrian Czekaj

„Drogi Pacjencie, rozumiem, że zabieg plastyki krótkiego wędzidełka prącia może budzić u Ciebie wiele obaw i wątpliwości. Chcę Cię zapewnić, że nasz zespół medyczny podejdzie do Twojego przypadku z pełnym szacunkiem i profesjonalizmem. Nasze doświadczenie i zaangażowanie w leczenie pozwolą nam na wykonanie zabiegu w bezpieczny sposób. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i służyć Ci wsparciem przy każdym kroku Twojego leczenia, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług i zaufania naszej kadrze specjalistów.”

FAQ dotyczące zabiegu
plastyki krótkiego wędzidełka

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu plastyki krótkiego wędzidełka?

Pokaż odpowiedź

Każdy zabieg z zakresu chirurgii wiąże się z ewentualnym wystąpieniem powikłań. W przypadku plastyki krótkiego wędzidełka prącia, mogą to być: obrzęk prącia ustępujący po kilku dniach, krwawienie z powierzchni rany, zakażenie rany wymagające odpowiedniego postępowania, potrzeba usunięcia szwów wchłanialnych po 3-4 tygodniach, nadwrażliwość blizny na dotyk, konieczność zabiegowego usunięcia nadmiaru skóry napletka.

Gdzie znajduje się dokładnie wędzidełko prącia ?

Pokaż odpowiedź

Wędzidełko napletkowe to fałd skórny, który znajduje się pomiędzy żołędzią, a napletkiem.

Jaką funkcję pełni wędzidełko prącia?

Pokaż odpowiedź

Pełni ono funkcję podtrzymującą napletek. Jest odpowiedzialne za swobodne zsuwanie się napletka zarówno w stanie wzwodu, jak również spoczynku, dlatego pełni wyjątkowo ważną funkcję podczas stosunku seksualnego.

Czy krótkie wędzidełko prącia jest chorobą ?

Pokaż odpowiedź

Tak, krótkie wędzidełko jest chorobą. Powoduje dyskomfort oraz ból w czasie zsuwania napletka z prącia. W szczególności nasila się to podczas erekcji, co znacznie utrudnienia stosunek seksualny.

Jak długo po zabiegu nie można współżyć?

Pokaż odpowiedź

Pacjent, aby zapewnić sobie zdrowie i komfort, musi pamiętać o powstrzymywaniu się od współżycia przez miesiąc oraz niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia infekcji lub obrzęku.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas