Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

laryngolog Wrocław

Laryngologia i otologia

Niewiele jest tak nieprzyjemnych dolegliwości, jak te laryngologiczne. Na szczęście trafiłeś do właściwego miejsca.

Masz zapalenie gardła? Podejrzewasz zapalenie zatok przynosowych? A może męczą cię nawracające stany zapalne dróg oddechowych? Dobrze trafiłeś – w DCG oferujemy kompleksowe leczenie chorób laryngologicznych. Niezależnie, czy towarzyszy Ci ból gardła, zapalenie języka lub masz objawy chorób uszu – pomożemy Ci w Twoim problemie.

W DCG oferujemy konsultacje i zabiegi laryngologiczne, między innymi:

 
 • leczenie chorób uszu
 • leczenie chorób krtani
 • pełne wsparcie w zakresie chorób nosa
 • badanie endoskopowe za pomocą kamery z torem wizyjnym i źródłem światła
   
 • krioablację małżowin nosowych
 • wycinanie zmian jamy ustnej i gardła
 • płukanie uszu
 • leczenie chrapania
 • leczenie bezdechu sennego

Konsultacja laryngologiczna

Podczas wizyty laryngologicznej oprócz dokładnego wywiadu, lekarz może za pomocą endoskopu, a także wziernika ocenić stan nosa, ucha, gardła czy jamy ustnej pacjenta. Jeśli zajdzie potrzeba, może wykonać również badanie USG. Dzięki nowoczesnej aparaturze jaką jest endoskop, którego praca polega na wprowadzeniu przez nozdrza, usta albo ujście przewodu słuchowego specjalnego narzędzia ze źródłem światła zakończonego kamerą zwanego endoskopem, możemy w czasie rzeczywistym zobaczyć na monitorze trudno dostępne miejsca, a także ocenić i zdiagnozować badane miejsce.

Jak się przygotować do wizyty?

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do wizyty. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do recepcji. Przynieś ze sobą wszelkie ważne dokumenty medyczne, takie jak wyniki badań laboratoryjnych i zdjęcia RTG. Pamiętaj o swoich dotychczasowych dolegliwościach laryngologicznych, o które zapyta Cię lekarz podczas konsultacji.

Jak przebiega wizyta u laryngologa?

Podczas wizyty u laryngologa lekarz zbiera dokładny wywiad, pytając o objawy, samopoczucie i historię chorób. Następnie przeprowadza badania fizykalne, takie jak badanie palpacyjne węzłów chłonnych i ślinianek, a także przegląda nos i uszy za pomocą wziernika. Lekarz również bada język, gardło, migdałki, ujścia ślinianek i krtani oraz nosogardło. W razie potrzeby może wykonać endoskopię. Po uzyskaniu pełnej diagnozy lekarz może zaproponować specjalistyczne zabiegi laryngologiczne.

Najczęstsze dolegliwości pacjentów:

Większość chorób laryngologicznych, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci dotyczy chorób zatok (choroba zapalna zatok), zapalenia jamy nosogardła, chorób jamy ustnej (chorób gardła, ostre i przewlekłe zapalenie migdałków), w zakresie chorób nosa (naczynioruchowy nieżyt nosa, przewlekły nieżyt nosa) oraz chorób uszu (ból ucha, zapalenie ucha środkowego, zaburzenia słuchu). Rzadziej zdarzają się podejrzenia raka krtani lub nowotworów głowy, co do których konieczna jest dalsza diagnostyka.

Najczęstsze choroby laryngologiczne pacjentów to:

 • zapalenie górnych dróg oddechowych
 • zapalenie trąbki słuchowej
 • zapalenie jamy ustnej
 • ostre zapalenie migdałków
 • zapalenie jamy nosogardła
 • polipy nosa

Zabiegi z zakresu Laryngologii

W naszym Centrum wykonujemy zabiegi leczenia nawracającego krwawienia z nosa, leczenie chrapania, a także zabiegi usunięcia zmian z jamy ustnej, gardła i nosa. Dzięki nowoczesnej diagnostyce i aparaturze zabiegi nie trwają długo, są bezbolesne i wykonywane w ciągu jednego dnia. Pacjent czuje się komfortowo, a problem, który często okazywał się być wieloletnim, rozwiązywany jest podczas jednego pobytu w naszym Centrum. Po pozytywnej kwalifikacji, pacjent otrzymuje najbliższy i dogodny termin zabiegu.

Zabieg leczenia chrapania

Nasza klinika medyczna oferuje skuteczną i nowoczesną metodę leczenia chrapania za pomocą radioterapii. Ta metoda polega na naświetlaniu miejsca, w którym powstaje chrapanie, co prowadzi do jego redukcji lub całkowitego ustąpienia. Lekarz laryngolog korzystając z aktualnego sprzętu w DCG, gwarantuje bezpieczną i skuteczną terapię. Leczenie chrapania radioterapią jest bezinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji, a pacjenci szybko wracają do swojej codziennej aktywności. Czytaj więcej

Sprawdź nasze zabiegi laryngologiczne

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG Jacek Czubak

„Znakomita większość chorób laryngologicznych wymaga dokładnej diagnostyki, bowiem przyczyny chorób laryngologicznych mogą być naprawdę zróżnicowane. Leczenie chorób narządów oddechowych czy słuchu wymaga niezwykłej precyzji i doświadczenia. Leczenie chorób laryngologicznych może obejmować zarówno terapię farmakologiczną, jak i procedury medyczne lub chirurgiczne. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, a skuteczność leczenia zależy od odpowiedniego doboru metod terapeutycznych. Serdecznie zapraszam na wizytę pacjentów, którzy mierzą się z problemami laryngologicznymi.”

FAQ do dotyczące laryngologii i otologii

Czym się zajmuje lekarz laryngolog?

Pokaż odpowiedź

Lekarz laryngolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób w obrębie głowy, takich jak choroby gardła, krtani, ucha środkowego i tarczycy. Podczas wizyty laryngolog diagnozuje choroby i opracowuje plan leczenia.

Jak się przygotować do wizyty laryngologicznej?

Pokaż odpowiedź

Warto zadbać o higienę, czyli usunąć woskowinę z uszu oraz dokładnie umyć zęby i język. Konieczne jest także zabranie dotychczasowych badań, a także wykaz wszystkich zażywanych leków.

Z jakimi problemami udać się do laryngologa?

Pokaż odpowiedź

Do laryngologa możesz zgłosić się z takimi problemami, jak: uporczywy, ciężki do wyleczenia katar, krwawienia z nosa, zaburzenia węchu i smaku, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, ból ucha, szumy uszne, pogorszenie słuchu, chrapanie i bezdech a także nawracające bóle głowy. W leczeniu schorzeń laryngologicznych bardzo ważny jest czas – ostre zapalenie może przejść w stan przewlekły, którego leczenie bywa trudniejsze.

Jakie są najczęstsze choroby uszu?

Pokaż odpowiedź

Do najczęstszych chorób uszu należą: zewnętrzne zapalenie ucha – infekcja wywołana przez bakterie lub wirusy; wewnętrzne zapalenie ucha – przewlekła lub ostra infekcja ucha środkowego, zawroty głowy i utrata równowagi – spowodowane uszkodzeniem błędnika, utrata słuchu, inne zaburzenia słuchu przemijające lub powstałe w wyniku zablokowanego kanału słuchowego. Z każdą dolegliwością warto skonsultować się ze specjalistą. Lekarz laryngolog pomoże skutecznie poradzić sobie z dolegliwościami.

Co robić w przypadku chorób gardła?

Pokaż odpowiedź

W przypadku chorób gardła, jak i innych chorób narządów głowy, lekarz laryngolog po dokładnej diagnozie i ocenie stanu gardła, może zaproponować różne formy leczenia w zależności od rodzaju i nasilenia choroby. Zalecenia mogą obejmować stosowanie leków, zabiegi chirurgiczne, terapie fizjoterapeutyczne, zmianę diety lub stylu życia, a także dostarczenie wskazówek dotyczących pielęgnacji i higieny jamy ustnej i gardła. Warto zaufać swojemu lekarzowi i wytrwale stosować się do jego zaleceń, aby uzyskać najlepsze efekty leczenia.

Czy wizyta u lekarza laryngologa jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

Pokaż odpowiedź

W naszej Klinice oferujemy wyłącznie odpłatne świadczenia z zakresu laryngologii.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas