Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

naprotechnologia Wrocław

Naprotechnologia –
leczenie niepłodności

Naturalne planowanie rodziny

Diagnostyka przyczyn niepłodności stanowi pierwszy krok do jej skutecznego wyleczenia. Jedną z metod wskazania źródła problemów z płodnością w kobiecym organizmie jest właśnie NaProTechnologia (Natural Procreative Technology). Stosuje się ją już od blisko 30 lat na całym świecie.

Naprotechnologia jako naturalne planowanie rodziny

Identyfikuje i leczy pierwotne problemy zdrowotne, poprawiając zdrowie i efektywność w planowaniu rodziny.

Diagnostyka dla pary małżonków

Na czym polega metoda

W przypadku kobiety metoda polega na dokładnej analizie cyklu płodności, włącznie z monitorowaniem i zapisem objawów śluzu szyjkowego metodą Creightona. Uzyskane informacje, takie jak: czas trwania fazy przedowulacyjnej i poowulacyjnej, jakość śluzu i dokładne określenie momentu owulacji oraz określenie przewidywanego momentu w następnych cyklach, pomagają lekarzowi ukierunkować diagnostykę na najbardziej prawdopodobną przyczynę  i czynniki uniemożliwiające zajście w ciążę, jak również wskazać najwłaściwszy czas płodności. Diagnostyka endokrynologiczna, metaboliczna, genetyczna, immunologiczna i ginekologiczna wykrywa zaburzenia zdrowotne, a odpowiednie leczenie doprowadza do ich wyrównania.

Różne metody terapii

Leczenie naprotechnologiczne jest dostosowywane indywidualnie do każdej pary (pacjentki oraz pacjenta). W zależności od zidentyfikowanego źródła problemu (np. policystycznych jajników, zaburzeń hormonalnych, niedrożności jajowodów, endometriozy, a także stanów zapalnych i zaburzeń nasienia u mężczyzn) stosuje się odmienne metody terapii. Technologia może również służyć leczeniu innych trudności związanych z układem rozrodczym, m.in.:

  • bolesnych miesiączek,
  • problemów hormonalnych,
  • torbieli jajników,
  • nieregularnych cykli,
  • i pozostałych zaburzeń zdrowotnych.

Jest to więc metoda skupiająca się na ogólnym stanie zdrowia pary.

Zalety naturalnego planowania rodziny naprotechnologia

Naprotechnologia jest w 100% naturalna. Dzięki niej kobieta może poznać swój właściwy cykl oraz fazy płodności/niepłodności. Z kolei leczenie odbywa się z wykorzystaniem najnowszej wiedzy farmakologicznej i chirurgicznej.

Skuteczność diagnozy przy zastosowaniu tej metody wynosi 97%. Oznacza to niemal całkowitą pewność wskazania właściwego źródła przyczyn niepłodności, co przekłada się na podjęcie właściwej decyzji o leczeniu. W związku z tym bardzo często jest wymieniana jako pierwszy sposób na uporanie się z problemami układu rozrodczego kobiety i mężczyzny, ale również innych nieuświadamianych zaburzeń zdrowotnych, które mogą doprowadzić do pełnoobjawowych chorób w przyszłości.

Zachęcamy do zapisania się na wizytę drogą telefoniczną lub mailową. Doświadczony lekarz ginekolog pomoże zidentyfikować problem oraz zaplanuje proces leczenia.

Zapisz się na konsultację
Sprawdź jak to zrobić

W celu rezerwacji wizyty prosimy o wpłacenie zadatku przelewem na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 2398 0000 0001 4997 9415 w kwocie 100 zł. W tytule prosimy o wpisanie „Naprotechnologia” imię, nazwisko i nr telefonu. Po zaksięgowaniu wpłaty, Recepcja skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu umówienia terminu wizyty.

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG Lek. Andrzej Banach

„Jako lekarz specjalizujący się w naprotechnologii, moim priorytetem jest dbanie o zdrowie i dobro pacjentek. Moja praca opiera się na poszukiwaniu przyczyn problemów zdrowotnych oraz wspieraniu Was w osiągnięciu zdrowej ciąży. Wasze zdrowie i marzenia o macierzyństwie są dla mnie najważniejsze, i zawsze staram się dostarczyć opiekę opartą na wiedzy, empatii i trosce o wasze zdrowie.”

FAQ dotyczące naprotechnologii – leczenia niepłodności

Czym jest naprotechnologia?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia to metoda medyczna, która koncentruje się na diagnostyce i leczeniu problemów zdrowotnych u kobiet, szczególnie związanych z reprodukcją. Jest oparta na monitorowaniu cyklu menstruacyjnego i biomarkerów płodności.

Jakie są główne cele naprotechnologii?

Pokaż odpowiedź

Głównym celem naprotechnologii jest identyfikacja i leczenie pierwotnych przyczyn problemów zdrowotnych, takich jak niepłodność, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, czy nawracające poronienia. Pomaga również w planowaniu rodziny.

Jakie są różnice między naprotechnologią a in vitro?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia stawia na naturalne metody monitorowania cyklu i biomarkerów płodności, minimalizując stosowanie sztucznych hormonów. In vitro polega na zapłodnieniu pozaustrojowym. Naprotechnologia dąży do diagnozy i leczenia przyczyn problemów, podczas gdy in vitro koncentruje się na umożliwieniu ciąży.

Jakie badania są częścią naprotechnologii?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia wykorzystuje badania hormonalne, ultrasonograficzne i analizę cyklu menstruacyjnego. Ważne jest także monitorowanie biomarkerów płodności, takich jak śluz szyjkowy i temperatura ciała.

Czy naprotechnologia jest skuteczna?

Pokaż odpowiedź

Skuteczność naprotechnologii zależy od przyczyny problemów zdrowotnych. Dla wielu pacjentek może być bardzo skuteczna, zwłaszcza gdy problem wynika z zaburzeń cyklu menstruacyjnego lub problemów z płodnością.

Czy naprotechnologia jest bezpieczna?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia minimalizuje stosowanie sztucznych hormonów i inwazyjnych procedur, co przyczynia się do mniejszej liczby skutków ubocznych. Jest to bezpieczna i naturalna metoda leczenia.

Czy naprotechnologia jest dostępna wszędzie?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia może być dostępna w niektórych ośrodkach medycznych i klinikach. Jednak nie jest tak powszechna jak inne metody leczenia niepłodności.

Czy naprotechnologia jest odpowiednia dla każdej kobiety?

Pokaż odpowiedź

Naprotechnologia może być odpowiednia dla wielu kobiet z problemami zdrowotnymi związanymi z reprodukcją. Jednak każdy przypadek jest unikalny, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas