Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Neonatolog Wrocław

Neonatologia

Profesjonalna pomoc dla najmłodszych.

Głównym obowiązkiem specjalisty zajmującego się dziedziną neonatologii jest opieka nad noworodkami, które potrzebują wsparcia w pierwszych etapach życia, gdy są one szczególnie narażone na różne infekcje i choroby lub gdy borykają się z komplikacjami od chwili narodzin. Lekarz neonatologii dba również o właściwy rozwój i monitoruje postępy osiągane w tym obszarze przez wcześnie urodzone dzieci. Pod jego opieką znajdują się niemowlęta, zarówno zdrowe, jak i te, które przyszły na świat z pewnymi problemami lub w wyniku cesarskiego cięcia.

Wskazania do wizyty neonatologicznej

 • niska masa urodzeniowa
 • nadmierna senność
 • brak apetytu
 • problemy w prawidłowym trawieniu oraz wydalaniu
 • wolne przybieranie na wadze
 • zmiany skórne
 • przewlekła żółtaczka
 • inne niepokojące rodziców objawy

Małe cuda, wielka troska – opieka w DCG Centrum Medycznym nad noworodkami

W DCG możliwe jest również wykonanie badań ultrasonograficznych (USG) noworodków, jako element składowy w  trakcie wizyty lub wykonywanych na zlecenie lekarza spoza naszego centrum, m.in. badań USG:

 • przezciemiączkowego
 • jamy brzusznej
 • stawów biodrowych
 • płuc (do 6. roku życia)

Z sercem dla maluchów, bo wiemy, że zdrowie Twojego dziecka jest najważniejsze!

Wizyta u neonatologa

Jak wygląda pierwsza wizyta u neonatologa?

Po narodzinach każdy noworodek powinien zostać poddany badaniom u neonatologa. Zadaniem tego specjalisty jest ocena poprawności odruchów dziecka oraz ogólnego stanu zdrowia po porodzie. Podczas pierwszej wizyty po narodzinach, neonatolog bada wielkość ciemiączka, napięcie mięśniowe, brzuch i kręgosłup. Ponadto, lekarz neonatolog sprawdza wzrok, ruchliwość języka, narządy płciowe, ruchy kończyn, pracę serca oraz podniebienie.

Kiedy zgłosić się do neonatologa?

Poradnia neonatologiczna stanowi miejsce, do którego mogą zwrócić się rodzice noworodków, których zachowanie, pomimo dobrego stanu zdrowia po urodzeniu, wywołuje niepokój. W przypadku gdy noworodek nie wykazuje apetytu, ma trudności z przybieraniem na wadze, doświadcza częstych biegunek lub uciążliwych zaparć, ulewa pokarm lub często wymiotuje, wtedy rodzice powinni skonsultować się z neonatologiem. Dodatkowo, objawy takie jak wszelkiego rodzaju zmiany na skórze, nadmierna senność lub trudności ze snem, żółtaczka utrzymująca się, trudności z oddychaniem, bladość skóry czy epizody drgawek, powinny być sygnałem do wizyty u specjalisty neonatologii.

Zaufaj ekspertom
Twoje dziecko w dobrych rękach

Wybierając neonatologa z DCG Centrum Medycznego, stawiasz nie tylko na profesjonalizm, ale także lata doświadczenia, które stanowią solidną podstawę dla dobrej opieki nad Twoim dzieckiem. Nasza wykwalifikowana kadra lekarzy neonatologów doskonale rozumie specyfikę opieki nad noworodkami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że maluszek znajduje się w najlepszych rękach. W DCG Centrum Medycznym dbamy o nowoczesny sprzęt medyczny, który umożliwia precyzyjne diagnozy oraz skuteczne leczenie. Każda wizyta u naszego neonatologa to badanie i szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zdrowia i rozwoju Twojego dziecka. Nasz zespół jest gotowy służyć Ci wsparciem, wskazówkami i troską, aby zapewnić maluchowi najlepszy start w życie.

 

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Agnieszka Owczarek

„Jestem częścią wykwalifikowanej kadry lekarzy neonatologów, którzy posiadają głęboką wiedzę i pasję do pracy z noworodkami. Rozumiem, jak ważne są każde małe kroczki w pierwszych dniach życia dziecka, dlatego podejmuję się tego zadania z zaangażowaniem i troską. Na każdej wizycie nie tylko badam, ale także służę wsparciem i odpowiedziami na wszelkie pytania, jakie mogą Państwo mieć. Moim celem jest nie tylko leczenie, ale także edukacja i profilaktyka, abyście Państwo czuli się pewnie w pielęgnowaniu zdrowia swoich dzieci.”

FAQ dotyczące neonatologii

Czym zajmuje się neonatolog?

Pokaż odpowiedź

Neonatolog to lekarz, który po narodzeniu dziecka dokonuje szczegółowego badania noworodka. Podczas tej oceny sprawdza odruchy, ocenia stan ogólny zdrowia, bada ciemiączko oraz wszystkie kluczowe funkcje życiowe. Opieka neonatologa obejmuje zarówno dzieci zdrowe, jak i te, które wymagają specjalistycznej troski, a także te, u których zdiagnozowano wady jeszcze przed narodzeniem.

Jak wygląda wizyta w poradni neonatologicznej?

Pokaż odpowiedź

Konsultacja w poradni neonatologicznej zaczyna się od dokładnego wywiadu, który lekarz neonatolog przeprowadza pytając o przebieg ciąży, porodu oraz stanu zdrowia noworodka. Podczas pierwszej wizyty po narodzinach, neonatolog bada wielkość ciemiączka, napięcie mięśniowe, brzuch i kręgosłup. Ponadto, lekarz neonatolog sprawdza wzrok, ruchliwość języka, narządy płciowe, ruchy kończyn, pracę serca oraz podniebienie.

Czy do poradni neonatologicznej wymagane jest skierowanie?

Pokaż odpowiedź

Nie potrzebujesz skierowania, ponieważ w DCG Centrum Medycznym prowadzimy prywatną poradnię neonatologiczną. Swoją wizytę możesz umówić kontaktując się z nami telefonicznie.

Do którego roku życia przyjmuje neonatolog w poradni w DCG?

Pokaż odpowiedź

Przyjmujemy dzieci do 18. miesiąca życia.

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas