Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

kłykciny kończyste

Zabieg usunięcia
kłykcin

W DCG Centrum Medycznym we Wrocławiu oferujemy skuteczne rozwiązania w usuwaniu kłykcin kończystych w okolicach intymnych. Umów się na szybki i bezbolesny zabieg, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów.

Kłykciny, przypominające cieliste guzki lub kalafiorowate brodawki, często pojawiają się w okolicach narządów płciowych i odbytu. Ich obecność może powodować kompleksy i złe samopoczucie. Zabieg usuwania kłykcin jest prosty i bezbolesny. Przy większych zmianach, lekarz może zalecić kilka zabiegów laserowych. Po zabiegu w DCG we Wrocławiu odzyskasz pewność siebie, a skóra w okolicach intymnych będzie wyglądać estetycznie.

koszt zabiegu

800 zł

czas zabiegu

10 – 15 min

znieczulenie

miejscowe

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

3-4 dni

Zalety

Efekty

 • krótkotrwała procedura 
 • użycie małoinwazyjnego lasera lub wymrażanie zmian  
 • bezbolesny zabieg
 • przywrócenie estetycznego wyglądu miejsc intymnych
 • brak rozprzestrzeniania się wykwitów skórnych  

Na czym polega usunięcie
kłykcin kończystych?

Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do zabiegu usunięcia kłykcin

W czasie wizyty kwalifikacyjnej lekarz ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta oraz wykonuje badanie fizykalne, którego celem jest zlokalizowanie kłykcin, ich liczby oraz rozmiaru. W czasie wywiadu medycznego specjalista może pytać o choroby współistniejące. Sporadycznie zdarza się, że niezbędne jest także wykonanie badań na obecność wirusa HPV, czyli brodawczaka ludzkiego — to jedna z najczęściej występujących przyczyn występowania kłykcin kończystych.

Przed zabiegiem warto zrezygnować z suplementów diety i leków, które mają wpływ na rozrzedzenie krwi. Zalicza się do nich m.in. aspirynę, naproksen, zioła oraz ibuprofen. Ponadto zrezygnuj z obcisłej bielizny i odzieży, by uniknąć podrażnienia ciała w miejscach poddanych zabiegowi.

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych — na czym polega ten zabieg?

Współczesna medycyna umożliwia szybkie i skuteczne zabiegi medyczne, do których zalicza się również zabieg usunięcia kłykcin kończystych. Aby zabieg był skuteczny, lekarz dobiera optymalną metodę leczenia do stadium chorobowego. Do wyboru są dwie metody fizyczne:

 • Zabieg laserowy — cały proces skupia się w pierwszej fazie na odcięciu laserem chorych tkanek, a następnie koagulacji, która nie ingeruje w zdrowe tkanki. Co ważne, po zabiegu nie powstają blizny.
 • Krioterapia — przy pomocy ciekłego azotu lekarz zamrozi zmiany skórne. Aby wykonać zabieg, przykłada się do chorego miejsca aplikator z ujemną temperaturą. Wówczas dochodzi do skutecznego usunięcia kłykcin.

Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia kłykcin?

Bezpośrednio po zabiegu warto stosować się do zaleceń lekarza, które mogą się od siebie różnić w zależności od miejsc, w których wystąpiły zmiany chorobowe. Obrzęk lub bolesność, a także zaczerwienienie to objawy normalne, więc nie powinny wzbudzać Twojego niepokoju. Lekarz może zalecić stosowanie maści antyseptycznej w celu skrócenia czasu rekonwalescencji.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent powinien zrezygnować z jazdy rowerem, joggingu oraz stosunków płciowych. Najczęściej powrót do zdrowia trwa kilka dni. Czas rekonwalescencji jest uzależniony od wybranej metody zabiegowej. Należy zachowywać właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi oraz unikać kontaktów seksualnych w okresie rekonwalescencji. Zwykle nie jest wymagana wizyta kontrolna po zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie kłykcin kończystych?

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych jest jedną z metod leczenia, która zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera, usuwanie kłykcin jest dokładne i efektywne. Dodatkowo, zastosowanie lasera pozwala na skrócenie czasu rekonwalescencji i powrotu do normalnego trybu życia. Warto rozważyć tę metodę, aby szybko i skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zmian skórnych w okolicach narządów płciowych.

Poddanie się zabiegom usunięcia kłykcin kończystych w DCG, to przede wszystkim:

 • skuteczne usunięcie zmian chorobowych na skórze,
 • zwiększenie estetyki miejsc intymnych,
 • odzyskanie pewności siebie,
 • pozbycie się kompleksów.

Zaszczep się przeciw HPV
nawet jeśli już go masz

Kłykciny kończyste to zmiany skórne powstałe w wyniku zakażenia HPV

DCG Centrum Medyczne — dlaczego
warto wybrać właśnie nas?

Wykorzystaj potencjał bardzo dobrze wyposażonych gabinetów oraz wiedzę naszych specjalistów. Poznaj korzyści z zabiegów wykonanych przez lekarzy z DCG:

 • krótki czas oczekiwania na wizyty oraz zabiegi,
 • korzystne ceny,
 • kompleksowe badania i zabiegi przebiegają w przyjemnej atmosferze,
 • zabiegi nie wymagają hospitalizacji,
 • profesjonalna opieka medyczna,
 • kontakt ze specjalistą przez cały okres rekonwalescencji,
 • możliwość dokonywania płatności ratalnej z 30-dniowym odroczeniem.

Wskazania i przeciwwskazania
usunięcia kłykcin kończystych

Wskazania

Przeciwwskazania

 • widoczne zmiany o charakterze kłykcin kończystych 
 • nawracające zmiany kłykcinowe
 • niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych ze względu na obecność kłykcin kończystych
 • infekcje sromu i pochwy
 • infekcje bakteryjne  i wirusowe skóry
 • uszkodzenia skóry w okolicach zabiegu
 • opryszczka miejsc intymnych

Zapoznaj się z naszymi lekarzami

Lekarz DCG lek. Jakub Kunkiewicz

„Jako lekarz chciałbym podkreślić, że usunięcie kłykcin kończystych jest zabiegiem, który ma na celu pozbycie się wirusowych zmian skórnych w okolicach narządów płciowych. Rozumiem, że taki zabieg może wywoływać niepokój i obawy u pacjentki, dlatego jestem zawsze gotowy do rozmowy i udzielania odpowiedzi na wszelkie pytania związane z zabiegiem. Moje pacjentki mogą liczyć na pełne wsparcie oraz troskę o ich zdrowie i komfort podczas całego procesu leczenia.”

FAQ dotyczące zabiegu
usunięcia kłykcin kończystych

Jakie są przyczyny powstawania kłykcin kończystych?

Pokaż odpowiedź

Zakażenie kłykcinami kończystymi wywołuje HPV, innymi słowy – wirus brodawczaka ludzkiego. Jest to jedna z chorób najczęściej przenoszonych drogą płciową, a ryzyko zarażenia cały czas wzrasta. Szacuje się, że połowa aktywnych seksualnie osób w ciągu swojego życia będzie miała styczność z wirusem HPV.

Jakie są objawy kłykcin kończystych?

Pokaż odpowiedź

Objawy zakażenia są widoczne i ujawniają się właśnie pod postacią nierównomiernych brodawek. Początkowo zaobserwować można małe, różowe, szorstkie, twarde narośle, które z czasem zlewają się tworząc niebolesne, kalafiorowate twory. Nieleczone, w miarę upływu czasu, często przebierają olbrzymie rozmiary.

Jak szybko pojawiają się objawy zakażenia kłykcinami kończystymi po kontakcie seksualnym?

Pokaż odpowiedź

Pierwsze symptomy zakażenia pojawiają się stosunkowo szybko. Zwykle kilka tygodni lub miesięcy po kontakcie seksualnym z nosicielem wirusa.

W jakich obszarach ciała mogą pojawić się kłykciny kończyste?

Pokaż odpowiedź

U kobiet zmiany zaobserwować można w okolicach warg sromowych, przedsionka pochwy, odbytu, ud i pośladków. Rzadziej dotyczy to też miejsc takich jak łechtaczka, szyjka macicy i cewka moczowa. U mężczyzn zmiany zlokalizować można na napletku, żołędzi członka, cewce moczowej i odbycie.

Czy po zakażeniu HPV dochodzi do powstania zmian nowotworowych ?

Pokaż odpowiedź

Zakażenie tym wirusem oraz nieestetyczne zmiany nie prowadzą bezpośrednio do poważnych zmian nowotworowych, ale trzeba wziąć pod uwagę również inny aspekt tego schorzenia. Podczas kontaktów płciowych może dochodzić do zakażenia wieloma typami wirusa, w tym i takimi, które mają zdolności tworzenia zmian nowotworowych. Występujące w takich wypadkach powikłania mogą być trudne do wyleczenia, uciążliwe, a nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Dlatego nie należy bagatelizować tego schorzenia i podejść do tematu z odpowiednią powagą.

Jak bardzo niebezpieczny jest wirus HPV?

Pokaż odpowiedź

Wirus HPV jest wyjątkowo niebezpieczny dla kobiet. Jego obecność może prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy. Ponadto w wyniku rozwoju tego wirusa zachorować można na raka odbytu, sromu, prącia, pochwy oraz wielu typów raka jamy ustnej, gardła i krtani.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas