Prowadzenie ciąży we Wrocławiu

"Prowadzenie ciąży i związana z tym opieka nad matką i dzieckiem wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością. Warto w tym szczególnym okresie życia oddać się pod opiekę we właściwe ręce. Z pełnym przekonaniem zapraszam do DCG Centrum Medycznego, dawniej Dolnośląskiego Centrum Ginekologii"

dr n. med. M. Markuszewski

Czy są Państwo właśnie na etapie planowania ciąży? A może maluszek już za jakiś czas przyjdzie na świat? Jeśli tak, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług – kompleksowo i profesjonalnie zajmujemy się prowadzeniem ciąży we Wrocławiu.

Zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka jest dla nas najważniejsze. Czas ciąży jest wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem dla każdej kobiety i bardzo ważne jest to, aby przez cały ten okres była ona pod właściwą opieką.

Zapewniamy prowadzenie ciąży zgodne z najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, jak i innych światowych towarzystw naukowych, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że nasze usługi są bezpieczne i sprawdzone. Nasi lekarze i położne cechują się dużą wiedzą, a także ogromnym doświadczeniem, które pozwala im opiekować się kobietami w ciąży zarówno fizjologicznej, jak i powikłanej.

USG

Wszystkim naszym pacjentkom proponujemy diagnostykę ultrasonograficzną płodu, która jest wykonywana na najwyższej jakości sprzęcie. Kobietom w ciąży zapewniamy także łatwy dostęp do konsultacji lekarskich, a Paniom, których ciąża ma podwyższone ryzyko wystąpienia wad genetycznych, proponujemy dodatkowe badania inwazyjne, które są wykonywane u nas na miejscu.

KTG

Podstawowym badaniem z zakresu położnictwa jest monitorowanie czynności serca płodu oraz równoczesne zwracanie uwagi na czynności skurczowe macicy, czyli kardiotokografia. Szczególnie ważne jest wykonywanie badania w końcowym okresie ciąży oraz podczas porodu.

Monitorowanie uderzeń serca dziecka może zapobiec jego niedotlenieniu lub w odpowiednim czasie zaalarmować personel medyczny o zakażeniu wewnątrzmacicznym.

Badanie jest bezbolesne i zupełnie nieinwazyjne. Jego przebieg składa się z dwóch części: tokografii (zbadania czynności skurczowej macicy) i kardiografii (rejestracji częstotliwości uderzeń serca dziecka).