Naprotechnologia

Na czym polega naprotechnologia?

Diagnostyka przyczyn niepłodności stanowi pierwszy krok do jej skutecznego wyleczenia. Jedną z metod wskazania źródła problemów z płodnością w kobiecym organizmie jest właśnie NaProTechnologia (Natural Procreative Technology). Stosuje się ją już od blisko 30 lat na całym świecie.

Diagnostyka dla pary małżonków
W przypadku kobiety metoda polega na dokładnej analizie cyklu płodności, włącznie z monitorowaniem i zapisem objawów śluzu szyjkowego metodą Creightona. Uzyskane informacje, takie jak: czas trwania fazy przedowulacyjnej i poowulacyjnej, jakość śluzu i dokładne określenie momentu owulacji oraz określenie przewidywanego momentu w następnych cyklach, pomagają lekarzowi ukierunkować diagnostykę na najbardziej prawdopodobną przyczynę  i czynniki uniemożliwiające zajście w ciążę, jak również wskazać najwłaściwszy czas płodności. Diagnostyka endokrynologiczna, metaboliczna, genetyczna, immunologiczna i ginekologiczna wykrywa zaburzenia zdrowotne, a odpowiednie leczenie doprowadza do ich wyrównania.

Leczenie naprotechnologiczne jest dostosowywane indywidualnie do każdej pary (pacjentki oraz pacjenta). W zależności od zidentyfikowanego źródła problemu (np. policystycznych jajników, zaburzeń hormonalnych, niedrożności jajowodów, endometriozy, a także stanów zapalnych i zaburzeń nasienia u mężczyzn) stosuje się odmienne metody terapii. Technologia może również służyć leczeniu innych trudności związanych z układem rozrodczym, m.in.:

  • bolesnych miesiączek,
  • problemów hormonalnych,
  • torbieli jajników,
  • nieregularnych cykli,
  • i pozostałych zaburzeń zdrowotnych.
Jest to więc metoda skupiająca się na ogólnym stanie zdrowia pary.Zalety naprotechnologii

Naprotechnologia jest w 100% naturalna. Dzięki niej kobieta może poznać swój właściwy cykl oraz fazy płodności/niepłodności. Z kolei leczenie odbywa się z wykorzystaniem najnowszej wiedzy farmakologicznej i chirurgicznej.

Skuteczność diagnozy przy zastosowaniu tej metody wynosi 97%. Oznacza to niemal całkowitą pewność wskazania właściwego źródła przyczyn niepłodności, co przekłada się na podjęcie właściwej decyzji o leczeniu. W związku z tym bardzo często jest wymieniana jako pierwszy sposób na uporanie się z problemami układu rozrodczego kobiety i mężczyzny, ale również innych nieuświadamianych zaburzeń zdrowotnych, które mogą doprowadzić do pełnoobjawowych chorób w przyszłości.

Jeśli interesuje Państwa przeprowadzona zgodnie z regułami sztuki naprotechnologia Wrocław DCG jest miejscem, w którym możemy zaoferować nasze usługi. Zachęcamy do zapisania się na wizytę drogą telefoniczną lub mailową. Doświadczony lekarz ginekolog pomoże zidentyfikować problem oraz zaplanuje proces leczenia.

W DCG Centrum Medyczne konsultacje naprotechnologiczne prowadzi lek. Andrzej Banach. Konsultacje prowadzone są w Przychodni Krynicka 22 we Wrocławiu, przy ul. Krynickiej 22/1a.
 W celu rejestracji na wizytę naprotechnologiczną prosimy o wpłacenie zadatku przelewem na konto DCG:
 Santander Bank Polska S.A. 17 1090 2398 0000 0001 4997 9415
 w tytule prosimy o wpisanie "Naprotechnologia" oraz imienia i nazwiska + nr telefonu
. Po zaksięgowaniu wpłaty, Recepcja skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu umówienia terminu wizyty.