Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

leczenie krwawienia z nosa Wrocław

Leczenie krwawienia
z nosa

Skorzystaj z małoinwazyjnego zabiegu w postaci metody odwarstwienia śluzówki przegrody nosa, by pozbyć się uporczywych i nawracających krwawień z nosa. To skuteczny sposób na powrót do zdrowia i odzyskanie sprawności fizycznej.

Krwawienie z nosa to przypadłość, która sporadycznie kojarzy się z chorobą, a wbrew pozorom może nią właśnie być. O tym, czy zakwalifikujesz się na ten zabieg, decyduje lekarz prowadzący po indywidualnej konsultacji i wykluczeniu ewentualnych przyczyn internistycznych. Poddanie się metodzie odwarstwienia śluzówki i przegrody nosa jest efektywne i pozwala zlikwidować źródło nawracającego problemu. Pamiętaj, że w czasie krwawienia z nosa nie powinno się przyjmować pozycji leżącej. Wbrew pozorom nie ogranicza to spływania krwi do jamy gardłowej, a może powodować nudności.

koszt zabiegu

od 600 zł

czas zabiegu

30 – 60 min.

znieczulenie

miejscowe
lub ogólne

kwalifikacja

wymagana

rekonwalescencja

7- 14 dni

Zalety

Efekty

 • małoinwazyjny zabieg              
 • możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym     
 • efektywna metoda likwidacji nawracających krwawień z nosa 

Na czym polega leczenie
krwawienia z nosa?

Wizyta kwalifikacyjna i przygotowanie pacjenta do zabiegu

Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna, by ocenić stan zdrowia pacjenta. W tym czasie lekarz przeprowadza wywiad ogólny oraz wykonuje badanie fizykalne. Możesz zabrać z sobą dotychczasowe badania, jeśli je posiadasz. Po zakwalifikowaniu do leczenia zabiegowego, lekarz może poprosić o wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, które możesz zrealizować na miejscu w naszym Centrum. Przed zabiegiem nie powinno się zażywać aspiryny, która rozrzedza krew. Ponadto w ramach zaleceń przedzabiegowych możesz otrzymać antybiotyk, który uchroni organizm przed infekcją. Ogranicz jedzenie i picie kilka godzin przed zaplanowanym zabiegiem. Pamiętaj również o tym, by zorganizować transport do domu po zabiegu, ponieważ w tym czasie nie zaleca się prowadzenia samochodu. Kilka dnia wolnych od pracy z pewnością pozytywnie wpłynie na okres rekonwalescencji.

Jak wygląda leczenie krwawienia z nosa w DCG Centrum Medycznym?

Metoda odwarstwienia śluzówki przegrody nosa polega na ostrzyknięciu błony śluzowej nosa specjalnym roztworem. Dodatkowo lekarz wykonuje nacięcie błony, którego celem jest zmniejszenie unaczynienia w przegrodach. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i trwa około 60 minut.

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym krótkotrwałym. Ten prosty zabieg laryngologiczny likwiduje poczucie dyskomfortu i pozwala trwale pozbyć się kłopotliwego problemu zdrowotnego.

Leczenie krwawień z nosa — rekonwalescencja po zabiegu

Okres rekonwalescencji po zabiegu odwarstwienia śluzówki przegrody nosa trwa kilka dni. Lekarz prowadzący najczęściej zaleca ograniczenie aktywności fizycznej oraz przebywanie w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu zanieczyszczeń. Ważne jest także unikanie odruchu kichania oraz zaprzestanie palenie tytoniu. Ponadto po zabiegu należy dbać o higienę i regularnie płukać nos, by zapobiec powstaniu infekcji.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie krwawień z nosa?

Wykorzystaj możliwości nowoczesnej kliniki i odzyskaj zdrowie. Dzięki temu specjalistycznemu zabiegowi:

 • odczujesz znaczną poprawę w oddychaniu przez nos,
 • zminimalizujesz ryzyko występowania infekcji wirusowych,
 • odzyskasz dobre samopoczucie,
 • poprawi się jakość Twojego snu z powodu nieosłabionego oddychania,
 • powrócisz do zdrowia i sprawności fizycznej,
 • zlikwidujesz uciążliwy problem.

Nie bagatelizuj swojego problemu to może być oznaka poważnych chorób

Korzyści z wykonania zabiegu w DCG

Skorzystaj z usług nowoczesnej kliniki DCG i poznaj nasze zalety:

 • współpraca z najlepszymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem,
 • konkurencyjne ceny,
 • krótki czas rekonwalescencji,
 • indywidualne podejście do pacjentów,
 • przyjazna atmosfera,
 • nowoczesny sprzęt medyczny,
 • dostosowanie terminu zabiegu do potrzeb pacjenta.

Wskazania i przeciwwskazania
do leczenia krwawienia z nosa

Wskazania

Przeciwwskazania

 • nawracające krwawienia z nosa 
 • choroby powodujące zaburzenia krzepnięcia 
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • wiek poniżej 18. roku życia

Zapoznaj się z naszym lekarzem

Lekarz DCG lek. Jacek Czubak

„Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są dla mnie priorytetem. W DCG stosujemy najnowsze metody leczenia, aby zatrzymać krwawienie szybko i skutecznie. Nasza zaangażowana i troskliwa opieka medyczna pozwala na to, żebyś mógł poczuć się pewniej i bezpieczniej, a moje doświadczenie i wiedza pozwolą mi na wykonanie zabiegu z precyzją i delikatnością, aby zminimalizować dyskomfort i skrócić czas rekonwalescencji.”

FAQ dotyczące leczenia
nawracającego krwawienia z nosa

Jak postępować w sytuacji krwawienia nosa?

Pokaż odpowiedź

Należy przyjąć postawę siedzącą i aby zatamować krwawienie powinno się uciskać skrzydełka nosa. Można również zastosować tampon z waty nasączonej wodą utlenioną i zacisnąć nos. Dobrym i skutecznym sposobem na zatrzymanie krwawienia jest zimny okład na kark i grzbiet nosa, niska temperatura powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i hamuje krwawienie. Jeśli problem nie ustępuje, to w leczeniu takiego schorzenia konieczna jest wizyta u specjalisty laryngologa.

Co może być przyczyną krwawienia z nosa?

Pokaż odpowiedź

Krwawienie z nosa może mieć wiele przyczyn – jedną z nich jest przemęczenie i osłabienie, a także infekcja. Krwotok z nosa może pojawić się też przy zaburzeniach krzepliwości krwi.

Czy krwotok z nosa jest niebezpieczny ?

Pokaż odpowiedź

Krwotok z nosa może stać się niebezpieczny, jeśli będzie bardzo intensywny i obfity, co doprowadza do wstrząsu krwotocznego. Duża utrata objętości krwi sprawia, że serce nie może transportować krwi do narządów i tkanek. Ten stan może prowadzić do śmierci.

Kontakt z DCG

Lokalizacja kliniki

Jesteśmy w samym centrum Wrocławia, w pasażu historycznego “Titanica”. Wygodnie i intymnie, w sam raz na szybką wizytę.

Umów wizytę już teraz

Wiadomość
Napisz do Nas

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas