Laser Monalisa Touch - rewitalizacja pochwy we Wrocławiu

Nieinwazyjne zabiegi laserem MonaLisa Touch

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii wykonujemy pełen zakres zabiegów laserowych przy wykorzystaniu lasera MonaLisa Touch. W naszej pracowni ginekologii estetycznej proponujemy zabiegi rewitalizacji pochwy po porodach, terapię atrofii pochwy u kobiet w wieku okołomenopauzalnym, a takżę serię zabiegów ukierunkowanych na leczenie zaburzeń dotyczących nietrzymania moczu.

Wszystkie Pacjentki przechodzą kwalifikację do zabiegu w oparciu o szczegółowy wywiad, aktualne badanie cytologiczne i badanie przedmiotowe w tym ocenę ginekologiczną narządu rodnego.

Zabiegi laserowe w ginekologii obecnie stanowią postępowanie z wyboru w zakresie wspomnianych dolegliwości. Stanowią alternatywę dla zabiegów operacyjnych, pozwalają uniknąć inwazynej ingerencji w organizm kobiety i eliminują ryzyko powikłań. W znakomitej większości przypadków,, laseroterapia przynosi oczekiwany rezultat terapeutyczny.

. Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka i pytania o akcję promocyjne. Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony. Wkrótce przedstawiony zostanie cykl artykułów i materiałów edukacyjnych, które pozwolą Paniom na lepsze zrozumienie idei proponowanego przez nas leczenia.

Rewitalizacja pochwy PO PORODZIE

Laser MonaLisa Touch pierwotnie został zaprojektowany, żeby wyjść naprzeciw potrzebom kobiet, które zdecydowały się na poród siłami natury. Urodzenie dziecka jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w życiu. Korzyści dla dziecka z przyjścia na świat drogami natury, a także unikalna więź, jaka zawiązuje się między matką, a dzieckiem zaraz po porodzie siłami natury, są niewątpliwie bardzo ważne. Jednak coraz częściej młode kobiety zaczynają mieć obawy o konsekwencje dla anatomii narządów płciowych związane z porodem naturalnym. Faktem jest, że akt narodzin wiąże się z fizjologicznym osłabieniem mięśni dna miednicy, rozciągnięciem tkanki łącznej i rozluźnieniem wejścia do pochwy.
Poród drogami natury dla niektórych par może wiązać się z obniżeniem jakości życia seksualnego na skutek wyżej opisanych zmian w obrębie narządów płciowych kobiety. Jeszcze parę lat temu jedyną możliwością przeciwdziałania zespołowi rozluźnienia pochwy były inwazyjne operacje plastyczne pochwy (tzw. plastyka tylna pochwy i plastyka krocza). Jednak współczesna ginekologia wychodzi naprzeciw potrzebom młodych matek oferując nowoczesne rozwiązania.

Wykorzystanie lasera MonaLisa Touch u  kobiet po porodach wiąże się z poprawą jakości życia seksualnego u 100% pacjentek poddawanych zabiegowi. Efektem działania lasera są: szybsza regeneracja tkanek pochwy, odbudowa kolagenu, przywrócenie elastyczności ścian i pogrubienie błony śluzowej. Ostatecznym wynikiem zmian zachodzących pod wpływem wiązki lasera jest ciaśniejsza pochwa i większa radość z życia intymnego.

Współczesna medycyna stawia sobie za zadanie odwrócenie negatywnego trendu polegającego na zwiększonym odsteku wykonywanych cięć cesarskich. Możliwość skutecznej rehabilitacji poporodowej powinna być dla kobiet argumentem za rodzeniem dziecka siłami natury.

 

Czy Laser MonaLisa Touch jest jedynym sposobem rewitalizacji sromu i pochwy po porodzie?

Laseroterapia pochwy po porodzie nie jest jedyną propozycją z zakresu rewitalizacji narządów płciowych. Bez wątpienia jednak pozostaje najmniej inwazyjną i najmniej dolegliwą dla pacjentek metodą zabiegową. W Dolnośląskim Centrum Ginekologii poza laseroterapią proponujemy również zabieg zwężania wejścia do pochwy (przedsionka pochwy) przy użyciu specjalnych nici Vaginal Narrower. Efektem zabiegu jest zbliżenie tkanek krocza i mięśni dna miednicy. Zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia, a pacjentka po zabiegu może iść do domu. Długotrwały efekt zastosowania leczenia przy użyciu Vaginal Narrower może być wzmocniony przez wcześniejszy zabieg MonaLisa Touch.

Kwalifikacja do zabiegu MonaLisa Touch

Laser MonaLisa Touch jest nieinwazyjną metodą leczenia wielu schorzeń i defektów w obrębie kobiecego narządu rodnego i zewnętrznych narządów płciowych. Stosowane przez lekarzy ginekologów od kilku lat zdobywa popularność dzięki skuteczności zabiegów.

Wszystkie kobiety zainteresowane skorzystaniem z zabiegu laserowej rewitalizacji pochwy, rehabilitacji po porodzie czy laserowej techniki leczenia nietrzymania moczu powinny zostać wcześniej zakwalifikowane do zabiegu. Kwalifikację może wykonywać jedynie lekarz specjalizujący się, bądź specjalista w ginekologii i położnictwie. Nieodłączną częścią kwalifikacji jest ocena ostatniego badania cytologicznego, które nie powinno być starsze niż 6 miesięcy. Badanie wewnętrzne i we wziernikach powinno obejmować makroskopową ocenę części pochwowej szyjki macicy i pochwy. W przypadku infekcji, upławów, świądu konieczne jest przeprowadzenie leczenia zachowawczego i odłożenie zabiegu monalisa touch na późniejszy termin.

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii laserowymi zabiegami pochwy zajmują się jedynie lekarze z doświadczeniem w zakresie położnictwa i ginekologii, certyfikowani specjaliści rekomendujący się przejściem odpowiednich szkoleń z zakresu ginekologii estetycznej i stosowania laserów w ginekologii.