Labioplastyka we Wrocławiu

Labioplastyka Wrocław

Kobiety, które zgłaszają się na zabieg labioplastyki, cierpią na przerost warg sromowych, a także skarżą się na szereg niedogodności i dolegliwości z tym związanych. Typowe problemy to: przeczulica miejsc intymnych, bolesność sromu, nawracające infekcje i otarcia. Kobiety dotknięte tym problemem mają  również ograniczony wybór, jeśli chodzi o rodzaj dobieranej bielizny. Ponadto dla większości pacjentek bardzo istotnym powodem dla zgłoszenia się na zabieg jest po prostu brak akceptacji wyglądu swoich okolic intymnych.


Labioplastyka polega na chirurgicznej zmianie kształtu warg sromowych mniejszych i pozwala odzyskać intymne piękno oraz komfort życia. Najczęstszym pożądanym efektem jest zmniejszenie sromu, choć dużą popularnością cieszy się także symetryzacja. W naszym Centrum stosujemy technikę laserowej korekty warg sromowych oraz laserowego wycinania warg sromowych. Dysponujemy nowoczesnym skalpelem laserowym Mona Lisa Touch, który szczególnie polecamy pacjentkom ze względu na lepszy efekt gojenia i mniejszy stopień krwawienia po zabiegu.

Na godzinę przed zaplanowanym zabiegiem stosujemy u pacjentki specjalny krem znieczulający. Podczas zabiegu poddajemy pacjentkę znieczuleniu miejscowemu, dzięki czemu jest on dla niej całkowicie bezbolesny. W trakcie zabiegu lekarz laserowo odcina nadmiar obu warg sromowych mniejszych, jednocześnie kształtując nowy brzeg wargi. Następnie brzegi rany są zszywane kosmetycznie. U części pacjentek konieczne staje się również wykonanie plastyki napletka łechtaczki, a niekiedy również, w celu zachowania estetyki całego sromu, usunięcie dodatkowych fałd skórnych, które otaczają łechtaczkę. Wszystkie kwestie dotyczące zabiegu omawiane są wcześniej szczegółowo z lekarzem ginekologii estetycznej na wizycie kwalifikacyjnej tak, aby zapewnić pacjentce pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa. Po przebytym zabiegu pacjentka odpoczywa przez 1-2h w pozycji leżącej na sali pozabiegowej, a po tym czasie może iść do domu. Po zabiegu labioplastyki należy utrzymać abstynencję seksualną przez 3-6 tygodni i przyjmować leki przeciwbólowe. Konieczna jest również osłona antybiotykowa, a także szczególnie staranne dbanie o higienę okolic intymnych. Ostateczny końcowy efekt zabiegu widoczny jest po około miesiącu, kiedy dochodzi do całkowitego zagojenia się rany i pacjentka w pełni odzyskuje zdrowie. Blizny po zabiegu labioplastyki są ledwie widoczne i schowane w fałdach warg sromowych. Jeśli kobieta chce się ich pozbyć, polecamy jej laserową rewitalizację sromu, która pozwala na usunięcie śladów po bliznach.

Wizyta kwalifikacyjna jest bardzo istotna dla kobiet decydujących się na zabieg labioplastyki. Podczas spotkania z lekarzem szczegółowo omawiane są zarówno korzyści płynące z takiego zabiegu, jak i  możliwe powikłania, które mogą wystąpić. Pacjentki zapoznają się z materiałem zdjęciowym oraz schematami, dzięki którym dowiadują się o prognozowanych wynikach leczenia. Niekiedy na zabieg zgłaszają się kobiety, które chcą się mu poddać jedynie ze względów estetycznych. Dzięki rozmowie z lekarzem dowiadują się, czy ingerencja laserem Mona Lisa Touch jest faktycznie w ich przypadku potrzebna. Lekarz jest dla nich wsparciem i doradcą, dzieki któremu kobiety odzyskują intymne piękno, a co za tym idzie psychiczny komfort.