Częste krwotoki z nosa leczenie Wrocław

Krwawienie z nosa leczenie we Wrocławiu

Leczenie Nawracającego krwawienia z nosa – metoda odwarstwienie śluzówki przegrody nosa

 

Krwawienie z nosa a leczenie.

Krwawienia z nosa (epistaxis) to przypadłość która pojawia się bardzo często, a niekiedy nawet wskazuje na objaw choroby.

 

Przyczyny krwawień są różne: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, zaburzenia unaczynienia miejscowego. Niezależnie od przyczyny powstania krwawienia konieczne jest odpowiednie postępowanie. Nie jest wskazane przyjmowanie pozycji leżącej, ponieważ wtedy krew spływa do gardła i pobudza nudności.
Należy przyjąć postawę siedzącą i aby zatamować krwawienie powinno się uciskać skrzydełka nosa. Można również zastosować tampon z waty nasączonej wodą utlenioną i zacisnąć nos. Dobrym i skutecznym sposobem na zatrzymanie krwawienia jest zimny okład na kark i grzbiet nosa, niska temperatura powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i hamuje krwawienia. Jeśli problem nie ustępuje to w leczeniu takiego schorzenia konieczna jest wizyta u specjalisty laryngologa.

 

Krwotok z nosa i leczenie.

Wśród metod leczenia nawracających krwawień z nosa, po wykluczeniu przyczyn internistycznych (nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi itd.) jest metoda odwarstwienie śluzówki przegrody nosa. Zabieg polega na ostrzyknięciu błony śluzowej specjalnym roztworem oraz nacięciu błon, na skutek czego zmniejsza się unaczynienie przegrody nosa. Krwotok z nosa a leczenie? Zabieg To tak naprawdę nic strasznego w porównaniu z tym jakie zagrożenie i dyskomfort niesie ze sobą częste krwawienie. Jest to drobny zabieg laryngologiczny wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, który efektywnie i permanentnie likwiduje problem krwawień.


krwotoki z nosa leczenie we wrocławiu