Plastyka fałdów skórnych okolic odbytu

Plastyka fałdów skórnych okolic odbytu

Problem określany jako zbyt luźne fałdy skórne w okolicach odbytu dotyka szcególnie często kobiet po porodzie, narażających się na zbytni wysiłek fizyczny (związany z dźwiganiem) oraz w pewnych sytuacjach mężczyzn. Powodem powstawania fałd skórnych w tych miejscach mogą być żylaki odbytu lub zakrzepica okołoodbytnicza. Luźne fałdy skórne nie tylko źle wpływają na higienę, komfort oraz kwestie kosmetyczne, ale dla wielu osób jest to zwyczajnie wstydliwy problem. Ponadto są one powodem powstawania stanów zapalnych wokół odbytu mających wysoce niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Pragnąc zadbać o swoje zdrowie, warto omówić problem z lekarzem. Odpowiedni zabieg poprawi znacznie komfort życia, za sprawą wyeliminowania problemów higienicznych, które będą spowodowane luźnymi fałdami skórnymi. Po konsultacjach lekarz może zaproponować usunięcie fałd za pomocą odpowiednich metod.

Właściwy zabieg jest koniecznością, głównie za sprawą narastającego dyskomfortu spowodowanego luźnymi fałdami skórnymi okolic odbytu. Pacjent decydujący się natychmiastowo na usunięcie problemu dowodzi troski o własne zdrowie.