Hymenoplastyka Wrocław

Rekonstrukcja błony dziewiczej we Wrocławiu

HYMENOPLASTYKA

 

Okazuje się, że dziewictwo można stracić więcej niż jeden raz.. Na zabieg tzw. rekonstrukcji błony dziewiczej, z różnych względów decyduje się coraz więcej kobiet...

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

Hymenoplastyka to zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej polegający na jej odtworzeniu bez śladów operacji. Polega na zszyciu fragmentów błony, by zrekonstruować błonę do dawnej postaci. Z anatomicznego punktu widzenia zabieg ten zapewnia drugie dziewictwo. Jest to prosty zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa 30-60 minut i pacjentka może wrócić po nim do domu tego samego dnia. Zabieg jest bezbolesny dla pacjentki i nie pozostawia blizn, ani widocznych zmian.

 
Hymenoplastyka we Wrocławiu

 

Jest to zabieg dedykowany dla kobiet pełnoletnich, które chciałyby odzyskać nienaruszoną błonę dziewiczą. Odgrywa ona ważną rolę w kontekście społeczno-kulturowym i religijnym, w którym kobieta powinna być dziewicą wychodząc za mąż. Jednak pacjentki decydują się na ten również z innych powodów, na przykład dla niektórych kobiet błona dziewicza odgrywa kluczową rolę w ułożeniu sobie życia seksualnego i symbolicznie chce ofiarować dziewictwo nowemu partnerowi. W innych przypadkach rekonstrukcja błony dziewiczej może zakończyć pewien etap np. po gwałcie, kiedy szok emocjonalny jest bardzo duży, zabieg może pomóc poprawić samopoczucie. Rekonstrukcji błony dziewiczej poddają się również kobiety, które urodziły się z niewłaściwie ukształtowaną błoną dziewiczą lub jej brakiem, a także kobiety, których błona dziewicza została przerwana nie w wyniku stosunku płciowego, ale w wyniku np. intensywnej aktywności sportowej, mocnego uderzenia lub po prostu za pomocą tamponu. .

 

EFEKT PODCZAS PIERWSZEGO STOSUNKU

 

Po zabiegu należy odczekać około 6 tygodni przed pierwszym stosunkiem płciowym. Podczas pierwszego stosunku po zabiegu partner nie będzie widział, że pacjentka miała zabieg, nie ma żadnej blizny, a błona dziewicza jest całkowicie naturalna. Możliwe, ze podczas stosunku wystąpi krwawienie, ale jest to kwestia zależna od jakości skóry i błony dziewiczej, a także od samego aktu seksualnego. Sama błona nie jest częścią bardzo unaczynioną. Nawet jeśli nie wystąpi krwawienie partner poczuje pewien opór podczas penetracji, jak w przypadku prawdziwego pierwszego razu.

 
rekonstrukcja błony dziewiczej

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu lekarz musi poznać historię pacjentki, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania. Oprócz szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego, w trakcie tej wizyty pacjentka uzyskuje szczegółowe informacje związane z przygotowaniem się do zabiegu i o okresie pooperacyjnym.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed planowanym zabiegiem pacjentka powinna wykonać depilację okolic intymnych. W dniu zabiegu rano kąpiel z wykorzystaniem żelu do higieny intymnej.

 

TYPOWE ZALECENIA I POSTĘPOWANIE POZABIEGOWE

 

Oto informacje i zalecenia jakie uzyskują zwykle pacjentki po wykonanej hymenoplastyce:

- przestrzeganie higieny intymnej: irygacja Tantum Rosae, odkażanie Octeniseptem kilka razy dziennie, mycie okolic intymnych 2-3 razy dziennie szarym mydłem,
- wskazany odstęp w aktywności fizycznej do 6 tygodni od zabiegu,
- zachowanie odstępu aktywności seksualnej do 6 tygodni od zabiegu

 

MOŻLIWE POWIKŁANIA ZWIĄZANE Z ZABIEGIEM

 

Poniżej wymieniono najczęstsze powikłania jakie związane są z zabiegiem:

  • infekcja,
  • zakażenie rany,
  • przejściowy ból okolic intymnych,
  • krwiak,
  • krwotok.


PRZEBIEG ZABIEGU HYMENOPLASTYKI W DOLNOŚLĄCKIM CENTRUM GINEKOLOGII

 

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii zabieg wykonywany jest na sali zabiegowej, przez specjalistę ginekologa wraz z asystującą mu pielęgniarką. Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Jeśli pozostałości błony dziewiczej są wystarczające duże, lekarz łączy je i zszywa w celu odbudowy. Jeśli natomiast pozostałości są zbyt małe, lekarz używa fałdów błony śluzowej pochwy, aby ją odbudować i uniknąć ryzyka rozerwania błony dziewiczej z powodu ciągłego napięcia przed penetracją.
Po zabiegu pacjentka otrzymuje szczegółowe informacje związane z dalszym postępowaniem w okresie pozabiegowym.