Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

mgr Karolina Grzelaczyk Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie specjalizacji

mgr Karolina Grzelaczyk Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie specjalizacji

Specjalizacje:

Psychologia

Języki:

Polski

Edukacja:

Uniwersytet Wrocławski

O mnie:

Bazując na zdobytej wiedzy i doświadczeniu, współpracuję z DCG Centrum Medycznym we Wrocławiu, gdzie udzielam wsparcia w formie konsultacji indywidualnych i dla par.

Moja dewiza to stworzyć bezpieczną przestrzeń, gdzie można poczuć się zauważonym i usłyszanym.

mgr Karolina Grzelaczyk

Czytaj więcej o specjaliście

Psycholog, w trakcie kursu psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin, prowadzonej przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu. Studia psychologiczne ukończyłam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego realizując ścieżki z zakresu psychologii klinicznej i sądowej. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna Opiniowanie Edukacja Terapia pod kierownictwem Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego prof. dr hab. Marii Beisert. Doświadczenie kliniczne zdobywałam przede wszystkim w oddziałach psychiatrycznych, poradniach zdrowia psychicznego. Uczestniczyłam w rozwijaniu jednego z pierwszych pilotażowych Centrów Zdrowia Psychicznego, gdzie zdobyłam wiedzę merytoryczną i praktykę wykorzystując podejście Otwartego Dialogu, który zakłada szybką interwencję we wczesnej fazie kryzysu, angażując przy tym sieć oparcia społecznego pacjenta, co ma na celu zmniejszenie ilości hospitalizacji, utrzymaniu remisji objawowej. Praktykę terapeutyczną i diagnostyczną doskonaliłam przede wszystkim w ŚCZP Medison w Koszalinie udzielając wsparcia w formie stacjonarnej, ambulatoryjnej lub środowiskowej w kontakcie indywidualnym, par lub rodzin, w ramach Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego, Punktu Zgłoszeniowo Konsultacyjnego, w ramach Oddziału Dziennego, Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego i Zespołu Leczenia Środowiskowego.

Czytaj więcej o specjaliście

W Oddziale Psychiatrii Sądowej sporządzałam m.in. okresowe opinie dotyczące pacjentów internowanych. Swój warsztat pracy doskonalę poprzez udział w konferencjach naukowo szkoleniowych, warsztatach, forach. Zainteresowania zawodowe: psychologia kliniczna, psychologia okołoporodowa, seksuologia, psychiatria. Najbliższym dla mnie jest model oparty na podejściu holistycznym, personalistycznym, terapii skoncentrowanej na potrzebach i prawach człowieka. W swojej pracy stawiam przede wszystkim na autentyczną relację, opartą na poczuciu bezpieczeństwa, zaufania. Bazując na dotychczas zdobytej wiedzy i doświadczeniu współpracuję z DCG Centrum Medycznym we Wrocławiu, gdzie udzielam wsparcia w formie konsultacji indywidualnych i dla par. Obecnie związana również jestem z Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego gdzie realizuję się zawodowo w oddziale dziennym ogólnopsychiatrycznym w ramach programu pilotażowego CZP Wrocław Krzyki. Swoją pracę poddaję superwizji. Pracuję zgodnie z zasadami etyki zawodu psychologa

Konsultacje

Pacjenci mogą zgłosić się do mnie z takimi problemami jak: trudności w zakresie zdrowia psychicznego – zaburzenia afektywne, zaburzenia lękowe, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia psychosomatyczne, kryzys zawodowy, kryzys relacyjny, żałoba.

Szkolenia i kursy

Kurs zaawansowany psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin, prowadzonej przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu. Kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin, prowadzonej przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu. Studia podyplomowe Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kierunek: Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego. Studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna Opiniowanie Edukacja Terapia pod kierownictwem Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego prof. dr hab. Marii Beisert.

Odkryj siłę terapii psychologicznej

Wspólnie odnajdujemy drogę do lepszego jutra

Artykuły lekarza na blogu

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

Napisz do nas