Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.
Główna Zespół Dr n. med. Agnieszka Janus

dr n. med. Agnieszka Janus Endokrynolog Androlog

dr n. med. Agnieszka Janus Endokrynolog Androlog

Specjalizacje:

Endokrynologia Andrologia Choroby Wewnętrzne

Języki:

Polski, Angielski, Niemiecki, Hiszpański

Edukacja:

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

O mnie:

W życiu staram się kierować zasadą work-life balance oraz w zdrowym ciele, zdrowy duch, wiec po pracy, która jest niewątpliwie moja pasją, biegam, chodzę po górach, tańczę. Ponadto w obszarze moich zainteresowań znajdują się malarstwo, historia sztuki, architektura.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

dr n. med. Agnieszka Janus

Czytaj więcej o lekarzu

Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam z wyróżnieniem w 2015 r. Tematem pracy doktorskiej było zagadnienie insulinooporności i hiperinsulinemii oraz ich konsekwencji zdrowotnych. W 2016 r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych (rezydentura w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej we Wrocławiu). Doświadczenie endokrynologiczne zdobywałam w Klinice Endokrynologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie pracowałam również jako adiunkt Uniwersytetu Medycznego, co zakończone było uzyskaniem tytułu specjalisty endokrynologii w 2019 r. Tytuł androloga uzyskałam w 2023 r. Doświadczenie zebrane podczas staży odbywanych w klinikach uniwersyteckich w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech pozwoliło mi szerzej spojrzeć na zagadnienia, którymi się zajmuje. Swoją wiedzę poszerzam interdyscyplinarnie, biorąc udział w kursach i konferencjach dotyczących najważniejszych problemów stawianych przed współczesną endokrynologią: zaburzeń andrologicznych związanych zwłaszcza ze spadkiem stężenia testosteronu i jego konsekwencjach klinicznych, chorobą otyłosciową i zagrożeniach z niej płynących oraz niepłodnością. Jestem autorem i współautorem licznych publikacji naukowych zarówno w czasopismach polskich, jak i zagranicznych.

Leczone choroby

Pacjenci mogą zgłaszać się na konsultacje endokrynologiczne z takimi problemami, jak: choroba otyłościowa, niepłodność, zaburzenia andrologiczne – obniżone stężenie testosteronu, zaburzenia erekcji, zaburzenia libido, zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników, hirsutyzm, choroby tarczycy, choroby przysadki, choroby nadnerczy.

Szkolenia i kursy

Kurs biopsji tarczycy wydany przez Polskie Towarzystwo Biopsji Narządowej. Kurs usg tarczycy wydany przez Polskie Towarzystwo Biopsji Narządowej we współpracy z Polskim Towarzystwem Endokrynologii Onkologicznej. Certyfikaty ukończenia kursów Andrologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Andrologicznego. Kurs Hipogonadyzm u mężczyzn- przyczyny, objawy, leczenie. Kurs zaawansowany diagnostyki i leczenia niepłodności. Kurs doskonalący Diagnostyka i Leczenie Niepłodności – najnowsze rekomendacje. Kurs Diagnostyka chorób nadnerczy- aspekty laboratoryjne i kliniczne.

Twoje Hormony, Nasza Troska

Zaufaj Doświadczeniu i Wiedzy Naszych Endokrynologów!

Kontakt z DCG

Umów wizytę już teraz

Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

Wiadomość
Napisz do Nas

Lokalizacja kliniki

1.
Centrum DCG Powstańców

Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław

2.
Centrum DCG Krynicka

Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław

Umów wizytę już teraz

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]