Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Zostań częścią zespołu!
Wyślij swoje CV na kontakt@dcg.wroclaw.pl albo zdzwoń pod numer +71 71 88 600
Współpracujemy z firmami
Indywidualne programy dla pracowników, podwykonawstwo medyczne
Masz opadające powieki? Zmęczony wzrok? Czujesz ciężkość? To dolegliwości, z którymi zmagasz się na codzień? Rozwiąże je jeden zabieg – plastyka powiek. Blefaroplastyka nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem. To zabieg, który nie tylko poprawia i odmładza wygląd twarzy, ale przede wszystkim zwiększa Twój komfort widzenia. Możesz wykonać go mając na uwadze estetykę, jak i swoje zdrowie. Zabieg blefaroplastyki to usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy powiek. Twoje spojrzenie odzyska młody i świeży wygląd.
Plastyka powiek górnych koncentruje się głównie na usunięciu nadmiaru skóry, który może powodować uczucie ciężkości i a nawet ograniczać pole widzenia. Lekarz wykonuje precyzyjne nacięcie w naturalnym załamaniu powieki górnej, wycina fragment powieki i usuwa stamtąd nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry oraz modeluje mięsień okrężny oka. W przypadku powiek górnych zabieg trwa około 45-60 minut.
Korekcja powiek dolnych skupia się na redukcji tzw. „worków pod oczami”. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej oraz nadmiar skóry w obrębie powiek górnych. Czasami wymagana jest także redukcja przepuklin tłuszczowych. Nacięcie wykonywane jest tuż pod linią rzęs lub od wewnętrznej strony powieki, co powoduje, że blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Zabieg plastyki wykonywany na powiece dolnej jest nieco dłuższy niż w przypadku powieki górnej.
Skorzystaj z naszej e-rejestracji i umów bezpłatną konsultację do zabiegu plastyki powiek, lub zadzwoń +71 71 88 600
Zabiegi plastyki powiek (blefaroplastyki) w DCG Centrum Medyczne wykonuje lek. Oskar Sleiman – doświadczony okulista specjalizujący się w chirurgii plastycznej oka i twarzy. Dr Sleiman zdobywał doświadczenie w renomowanych ośrodkach, takich jak Klinika Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz 4. Wojskowy Szpital Kliniczny. Przeprowadził setki zabiegów operacyjnych, a jego bogate doświadczenie z ponad 700 ostrych dyżurów przekłada się na wyjątkowe zrozumienie anatomii i fizjologii okolic oka. Jego połączenie wiedzy z zakresu okulistyki i chirurgii plastycznej pozwala na kompleksowe podejście do zabiegów w okolicy oczu, zapewniając zarówno doskonałe efekty estetyczne, jak i zachowanie prawidłowych funkcji powiek.
Każdy zabieg plastyki powiek górnych lub dolnych wymaga wcześniej odbycia konsultacji w celu zakwalifikowania do zabiegu i oceny predyspozycji medycznych (elastyczność skóry i kształt powiek). Lekarz omówi z Tobą indywidualne oczekiwania względem efektów zabiegu, zaleci wykonanie podstawowych badań krwi i szczegółowo omówi każdy etap (przygotowanie, zabieg oraz okres rekonwalescencji).
Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew, zaprzestać palenia oraz unikać alkoholu. Dodatkowo należy wykonać zlecone badania krwi i przygotować okłady chłodzące i krople nawilżające do oczu. Zalecamy zjawienie się w dniu zabiegu w centrum wraz z bliską osobą lub zorganizowanie transportu powrotnego do domu.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po podaniu którego chirurg wykonuje starannie zaplanowane nacięcie w naturalnej linii fałdu powieki. Następnie wycina fragment powieki, a w razie konieczności wypreparowuje również tkankę tłuszczową z powiek górnych lub dolnych. Jeśli istnieje taka potrzeba, dokonuje również korekty mięśnia okrężnego oka, co pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Przykładamy szczególną uwagę, aby ostateczny szew znajdował się w naturalnych fałdach skóry – zarówno w przypadku powiek górnych, jak i dolnych. Co więcej, do zabiegu używa się cienkich szwów. Takie podejście gwarantuje, że blizna będzie praktycznie niewidoczna. Po zakończeniu zabiegu pacjent pozostaje przez około pół godziny w pozycji siedzącej, co pozwala na wstępną obserwację efektów zabiegu. Nie wypuścimy Cię od razu, chcemy, żebyś czuł/a się bezpiecznie.
Okres po plastyce powiek to kluczowy moment dla prawidłowego gojenia. Aby zapewnić prawidłowy proces gojenia i uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Pamiętaj o stosowaniu zimnych kompresów, unikaj intensywnego wysiłku fizycznego oraz dbaj o odpowiednią higienę okolic oczu. Przez kilka tygodni po zabiegu unikaj ekspozycji na słońce i nie używaj kosmetyków w okolicach powiek oraz soczewek kontaktowych. Po 10-14 dniach należy odbyć wizytę kontrolną. Już po 2-3 tygodniach możesz powrócić do aktywności, a cudowny i pełny efekt końcowy zobaczysz już po 3 miesiącach.
Zabieg pozwala skorygować opadanie powiek górnych, worki pod oczami, nadmiar tkanki skórnej powiek oraz zmarszczki w okolicy oczu. Decydując się na plastykę powiek górnych możesz również poprawić obszar widzenia.
Najczęstsze efekty uboczne wiążące się z zabiegiem korekcji powiek to przejściowe siniaki, obrzęk, suchość oczu oraz niewielki dyskomfort. Rzadziej mogą wystąpić asymetria, problemy z zamykaniem powiek czy nadwrażliwość na światło.
Nacięcia wykonywane są w naturalnych fałdach powiek, co sprawia, że blizna jest praktycznie niewidoczna po całkowitym wygojeniu.
Efekty zabiegu są długotrwałe, zazwyczaj utrzymują się przez 10-15 lat, jednak proces starzenia nadal postępuje.
Wręcz przeciwnie – plastyka powiek górnych powoduje, że obszar widzenia często ulega poprawie.
Tak, plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pełen komfort podczas procedury. Zabieg korekty powiek rzadziej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, jednak istnieje taka możliwość i wiąże się ona z dodatkową opłatą.
Sam zabieg plastyki powiek górnych i dolnych jest bezbolesny dzięki znieczuleniu. W okresie rekonwalescencji może występować niewielki dyskomfort, który łatwo kontrolować za pomocą standardowych leków przeciwbólowych.
Jeśli masz zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nowotworowe, aktywne infekcje wirusowe, niestabilne nadciśnienie tętnicze, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, skazy naczyniowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża i karmienie piersią.
Dziękujemy!