Vaginalnarrower - innowacyjna nić do liftingu krocza

Vaginal Narrower - lifting krocza

Zabieg przy użyciu Vaginal Narrower to lifting krocza i wejścia do pochwy. Proponowany jest pacjentkom, które po porodach siłami natury cierpią na zbyt szerokie wejście do pochwy (w wyniku urodzenia dużych dzieci, bądź wtórnie, po zabiegach nacięcia krocza). Zabiegiem będą również zainteresowane pacjentki, które dotychczas nie rodziły, jednak występuje u nich defekt anatomiczny krocza lub czują dyskomfort z powodu zbyt luźnego wejścia do pochwy.

Wskazaniem do zabiegu jest pogorszenie jakości życia seksualnego, defekt kosmetyczny, nawracające infekcje oraz zbyt obfita wydzielina z pochwy na skutek zbyt dużego wejścia do pochwy.

Zabieg przy użyciu nici Vaginal Narrower jest alternatywą dla plastyki tylnej krocza, która jest inwazyjną operacją pochwową. Efekt liftingu krocza i pochwy może być zwiększony dzięki zastosowaniu zabiegów przy użyciu laseru MonaLisa Touch.

Jaki jest efekt zabiegu?

Użycie nici Vaginal Narrower powoduje zmniejszenie wejścia do pochwy oraz zbliża męśnie głębokie krocza. Dzięki niciom uzyskujemy efekt zarówno funkcjonalny jak i kosmetyczny.

Istotą zabiegu jest konstrukcja nici stosowanych do jego przeprowadzenia. Są to specjalne nitki z polikaprolaktonu z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Przeprowadzenie nici przez tkanki powoduje ich ściągnięcie i zbliżenie.

Nici Vaginal Narrower rozpuszczają się po okresie dwóch lat, pozostawiając trwały efekt wynikający z reakcji zwłóknienia tkanek podtrzymujących.

Jak przeprowadza się zabieg?

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym, który gwarantuje całkowity komfort dla pacjentki. Bardzo ważna jest właściwa kwalifikacja i odpowiedni wybór miejsc wprowadzenia nici. Sam zabieg wraz z wstępnym przygotowaniem trwa około 30 minut. Pacjentka po zabiegu może iść do domu.

Jaki jest przebieg pozabiegowy?

Zgodnie z zaleceniami producenta nici, pacjentka może już po kilku dniach wrócić do normalnego funkcjonowania, a po tygodniu do aktywności seksualnej.

Jednak nasze własne doświadczenia wskazują, że dolegliwości bólowe związane z lokalizacją nici mogą utrzymywać się jeszcze około dwóch tygodni. Naszym pacjentkom proponujemy na ten czas zwolnienie z pracy i relaks. Powrót do życia seksualnego będzie optymalny po okresie trzech tygodni.

Należy pamiętać, że każda pacjentka indywidualnie reaguje na założenie nici, dlatego czas rekonwalescencji może być różny u różnych kobiet.

Kto przeprowadza zabieg?
W Dolnośląskim Centrum Ginekologii wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuje zespół lakarzy kształcony i szkolony specjalnie pod kątem chirurgii estetycznej i ginekologii estetycznej. Kierownikiem zespołu jest doktor Mariusz Markuszewski.