Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

Botoks szkolenie Wrocław full face

Toksyna botulinowa

Profesjonalne szkolenia dla lekarzy i lekarzy stomatologów z zakresu medycyny estetycznej

Szkolenie – Toksyna botulinowa – full face

Szkolenie we Wrocławiu, w DCG Centrum Medyczne, prowadzone przez lek. dent. Małgorzatę Markuszewską. Chcesz się zarejestrować, lub zadać pytanie? Wypełnij formularz

koszt szkolenia

3 500 zł

data szkolenia

27 lipca
24 sierpnia

zakres szkolenia

full face
(w tym bruksizm)

opieka po szkoleniu

1h indywidualnej
konsultacji
po szkoleniu

prowadząca

lek. dent. Małgorzata Markuszewska

Część Teoretyczna

Kluczowe aspekty terapii toksyną botulinową w górnej i dolnej części twarzy. Omówimy wskazania i przeciwwskazania, przegląd dostępnych toksyn na polskim rynku, istotne różnice w podawaniu i skuteczności. Porównamy dostępne strzykawki do iniekcji toksyny z uwzględnieniem nowej, płynnej toksyny Alluzience. Ocenimy precyzję w ich stosowaniu i czynniki ekonomiczne w kwestii maksymalizacji zysku.
Krótka powtórka z anatomii a skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu, kwalifikacja pacjentów i nowe trendy w toksynoterapii. Rozwiniemy temat platysmy i jej roli w zmianach rysów twarzy. Omówimy schematy zabiegowe on i off label, obejmujące m.in. rumień, trądzik różowaty, obszar nosa, zmarszczki palacza, nadpotliwość, Bruksizm, lip lift, lifting Nefretete, napięciowe bóle głowy. Skoncentrujemy się również na zdarzeniach niepożądanych i powikłaniach, zwrócimy uwagę na to jak ich unikać oraz wskażemy sposoby radzenia sobie w przypadku powikłań bądź zdarzeń niepożądanych . Podczas naszych szkoleń poruszamy także kwestie tzw. „miękkich umiejętności”, czyli komunikacji z pacjentem, planowaniu leczenia i budowaniu relacji w gabinecie medycyny estetycznej. Na zakończenie poruszymy kwestie związane z prawidłową zgodą na zabiegi, zarówno w przypadku procedur on label, jak i off label.

Część Praktyczna

Zabiegi pokazowe w każdym z przewidywanych obszarów zabiegowych wykonane przez lekarza prowadzącego szkolenie a następnie wykonywanie zabiegów przez lekarzy- kursantów na modelkach/ modelach. Wspólna analiza przypadków, planowanie leczenia, dawkowanie. Czas trwania części praktycznej zależny od ilości modelek- minimum 4 godziny. Wizyta kontrolna u pacjentów, optymalnie powinna się odbyć u lekarza -kursanta, po konsultacji zdalnej z lekarzem prowadzącym szkolenie. Dodatkowo, każdy lekarz po szkoleniu otrzyma materiał filmowy z przeprowadzonego przez siebie zabiegu, zdjęcia pacjenta przed zabiegiem, kartę zabiegu z dawkowaniem u pacjenta.

Przygotowanie do szkolenia

Zachęcamy do zaproszenia na szkolenie znajomych modelek lub modeli. Ułatwia to znacznie, biorącym udział w szkoleniu lekarzom, komunikację z pacjentem w okresie pozabiegowym, śledzenie efektów i końcową ocenę pracy. Pomocne będzie wcześniejsze zapoznanie się z charakterystyką produktów leczniczych toksyn dostępnych na polskim rynku. Powtórka z anatomii głowy mile widziana.

Bonus – opieka poszkoleniowa

Zapewniamy opiekę pozabiegową i konsultację w okresie poszkoleniowym, a także przyjazd lekarza z nowym pacjentem do lekarza prowadzącego w celu wspólnego przeprowadzenia zabiegu. Czas trwania poszkoleniowej konsultacji – 1 godzina i ustalany jest indywidualnie z lekarzem prowadzącym. Wizyta odbywa się w DCG Centrum Medyczne lub w prywatnym gabinecie lekarza prowadzącego szkolenie i jest zawarta w cenie szkolenia. Wizyta możliwa w terminie 30 dni od daty szkolenia.

Po szkoleniu zyskasz

Dodatkowo otrzymasz

  • praktyczną wiedzę z zabiegów medycyny estetycznej
  • umiejętności doboru odpowiedniej terapii
  • wiedzę, jak rozmawiać z pacjentem o zabiegach
  • dodatkową godzinę indywidualnej wizyty po szkoleniu
  • materiały video z Twoich zabiegów

o prowadzącej

Lek. dent. Małgorzata Markuszewska

Lekarka stomatolożka, od 17 lat zajmująca się praktyką medycyny estetycznej. W swojej karierze przez lata wykonała setki metamorfoz. Przez swoich pacjentów określana jako cudowna, empatyczna, przywracająca satysfakcję z życia i subiektywne poczucie piękna u pacjentów. Dziś oprócz codziennej pracy z pacjentami dzieli się swoją wiedzą i know-how z lekarzami, m.in. jako jeden z dwunastu trenerów w Polsce GAIN by Galderma od 2022 roku.

Szkolenie – wypełniacze – kwas hialuronowy

Interesuje Cię szkolenie z wypełniaczy? Sprawdź szkolenie z podstaw kwasu hialuronowego już 11 maja.

o klinice DCG

W DCG Medycznym Centrum Szkoleniowym realizujemy profesjonalne szkolenia z zakresu zabiegów ambulatoryjnych w obszarze ginekologii, ginekologii estetycznej, urologii klinicznej i estetycznej, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

DCG Centrum Medyczne jest wyposażone w dwie sale zabiegowe, dwie sale wybudzeń, wygodną przestrzeń konferencyjną i pełne zaplecze medyczne i pomoc pielęgniarską. Wykonujemy tu setki zabiegów każdego miesiąca.

Zapisz się na szkolenie z medycyny estetycznej we Wrocławiu.

Praktyczna wiedza od prawdziwych ekspertów

Szkoleniowcy DCG to bardzo doświadczeni i kompetentni zabiegowcy – praktycy, kupując szkolenia w DCG Medyczne Centrum Szkoleniowe masz pewność, że zdobywasz aktualną wiedzę popartą praktyką.

Medyczny standard Centrum

DCG Centrum Medyczne jest wyposażone w dwie sale zabiegowe, dwie sale wybudzeń, wygodną przestrzeń konferencyjną i pełne zaplecze medyczne i pomoc pielęgniarską.  Wykonujemy tu setki zabiegów każdego miesiąca.

Uczymy rozmawiać z pacjentem

Wielu lekarzy po szkoleniach w dalszym ciągu nie potrafi komunikować się z pacjentami w zakresie konkretnych zabiegów i rozwiązań. Mamy w tym doświadczenie, które wykorzystujemy na co dzień i się nim z Tobą dzielimy.

Opieka poszkoleniowa

Zapewniamy opiekę pozabiegową i  konsultacje w okresie poszkoleniowym. W przypadkach indywidualnych, możliwy przyjazd lekarza z nowym pacjentem do lekarza prowadzącego w celu wspólnego przeprowadzenia zabiegu. Czas trwania takiej poszkoleniowej, prywatnej konsultacji- 1 godzina i ustalany jest indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

Rejestracja na szkolenia

    Nowe szkolenia