Stymulacja do zabiegu in vitro

Niepłodność, wielu parom, dla których posiadanie dzieci jest kwestią priorytetową, kojarzy się z koniecznością porzucenia marzeń o posiadaniu rodziny. Jednak w wielu przypadkach wcale nie oznacza to wyroku. Dzisiejsza medycyna daje takim osobom nadzieję.

Zapłodnienie pozaustrojowe (in-vitro) to ogromna szansa, by w rodzinie pojawiło się długo oczekiwane dziecko.


Aby zakwalifikować się do programu in-vitro, należy wykonać szereg badań pod okiem fachowców. Nasza Klinika - wyspecjalizowana w leczeniu niepłodności - jest w stanie w szybkim czasie wdrożyć indywidualny program leczenia i rozpocząć drogę do upragnionego macierzyństwa i radości płynącej z ojcostwa.

Jest wiele przyczyn, które mogą mieć wpływ na niepłodność. Pośród nich można wyróżnić m.in. niedrożność jajowodów lub zaburzenia jajeczkowania u kobiet oraz kłopoty związane z jakością i ilością nasienia u mężczyzn.

 

Na czym to polega?

W ramach leczenia in-vitro, pacjentkę poddaje się terapii hormonalnej, mającej na celu uzyskanie najwyższej jakości komórek jajowych. Także nasienie pacjenta poddawane jest stosownej analizie (bada się m.in. lepkość, stosunek martwych i nieruchliwych plemników do żywych, ruchliwość plemników oraz objętość spermy). Zapłodnienie pozaustrojowe odbywa się w sterylnych warunkach laboratorium, gdzie komórki jajowe przyszłej matki łączą się z plemnikami przyszłego ojca.  Ostatnim etapem po zakwalifikowaniu do zapłodnienia pozaustrojowego jest stymulacja hormonalna kobiety, czyli wywołanie owulacji (jeśli dotąd nie występowała), bądź podawanie starannie dobranych leków hormonalnych, dzięki którym można uzyskać większą liczbę komórek jajowych.

 

Warto wiedzieć…

…że kwalifikacja do leczenia in-vitro następuje w sytuacji, kiedy inne możliwe metody wspomagające naturalne poczęcie zawiodły. Przypadek każdej pary analizowany jest indywidualnie, co zapewnia sukces, czyli radość z potomstwa.