Resurfacing - odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu

Resurfacing laserowy to nowoczesny zabieg odmładzania powierzchni skór twarzy, szyi i dekoltu. To jedno z najłagodniejszych i najbezpieczniejszych form odmładzania skóry, dostępny na rynku. Pacjentki często wybierają go zamiast wypełniaczy.

Skóra twarzy, szyi i dekoltu bardzo często narażona jest na promieniowanie słoneczne przez co ulega przebarwieniom i mikrouszkodzeniom. Pozostałe czynniki takie jak stres, zmęczenie a także wiek sprawiają, że skóra staje się matowa i ziemista.
Resurfacing

Odmłodzenie – dla kogo jest zabieg?

Zabieg laserowy dedykowany jest przede wszystkim dla osób, które mają problemy ze zmarszczkami i które borykają się z utratą jędrności skóry. Zabieg można wykonać również w przypadku występowania licznych przebarwień i blizn potrądzikowych. Wskazaniem jest także występowanie nieregularnej struktury tkanki skórnej. Dodatkowo zabieg idealnie sprawdzi się również w przypadku problemu ziemistej, pozbawionej blasku cery. Resurfacing to efekt młodej skóry bez zmian rysów twarzy i jej mimiki.

Efekty resurfacingu skóry

Pozytywne działania resurfacingu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Przede wszystkim blakną przebarwienia a skóra staje się elastyczna i miękka. Uzyskane efekty to:

  • zredukowane zmarszczki
  • ędrność skóry
  • wygładzenie cery
  • wygładzenie kolorytu skóry
  • brak przebarwień
  • brak blizn potrądzikowych
  • poprawa owalu twarzy
  • promienista cera
  • brak popękanych naczynek

Na czym polega zabieg resurfacingu skóry?

Resurfacing to nowoczesny zabieg, który polega na usunięciu naskórka a także fragmentów powierzchownych warstw skóry właściwej. Podczas zastosowania laserowego resurfacingu zachodzi dodatkowo efekt termiczny, który zwiększa skuteczność metody poprzez obkurczenia włókien kolagenowych w skórze właściwej.
Laser frakcyjny CO2 stanowi nowoczesną metodę odmładzania skóry bez konieczności długiej rekonwalescencji, charakterystycznej dla zabiegów chirurgicznych. Jego działanie można, bez wahania, przyrównać do jakości drobnych zabiegów chirurgicznych. Przy jego pomocy możliwe jest napięcie skóry, zmniejszenie drobnych zmarszczek, wygładzenie bruzd, korekcja blizn potrądzikowych, a także poprawa kolorytu skóry.