Psycholog Wrocław Prywatnie

Psycholog dla dorosłych, psycholog dla par – zadbaj o siebie kompleksowo.

Aby zatroszczyć się o siebie kompleksowo, należy zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł.


psycholog dla par wrocław

Dolegliwości psychosomatyczne stanowią problem niezwykle charakterystyczny dla obecnych czasów. Tłamszenie w sobie emocji oraz wiele codziennych, stresogennych sytuacji nierzadko wywołują liczne fizyczne dolegliwości, których uzasadnienia nie da się odnaleźć w przeprowadzanych badaniach medycznych. Dysfunkcje na podłożu psychicznym nierzadko wywierają także negatywny wpływ na płodność, utrudniając lub uniemożliwiając parom poczęcie dziecka. W dalszym ciągu niewystarczająca świadomość społeczna oraz umniejszanie pozytywnego wpływu prywatnych psychologicznych konsultacji w kontekście zdrowia psychicznego ludzi, przyczynia się do bagatelizowania skali szkodliwości wielu chorób, które z kolei mogą wiązać się m.in. z:


  • nawracającymi bólami serca,
  • zaburzeniami łaknienia,
  • dysfunkcjami seksualnymi,
  • hiperwentylacją,
  • napadami astmatycznymi,
  • często powtarzającymi się bólami głowy,
  • zaburzeniami snu.

Zwiększanie się natężenia objawów wynikających z wrażliwości danego człowieka, jego problemów z czasów dziecięcych czy też obecnie doświadczanych w pracy lub życiu prywatnym uczuć, pogarsza ogólną jakość życia, nierzadko prowadząc do depresji.

Na szczęście dużo się zmienia w obszarze zainteresowania sferą psychiczną człowieka. Powstają liczne kampanie społeczne, uwrażliwiające odbiorców na potrzebę wyrażania emocji i świadome życie. Obserwujemy zaangażowanie ludzi znanych ze świata mediów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem oraz próbują przełamać wstyd i osłonę tabu, towarzyszące chorobom i problemom psychicznym. Zaburzenia na tle psychicznym to dolegliwość jak każda inna, którą należy konsultować ze specjalistą, dlatego porada psychologiczna stanowi tego nieodzowną część.