Powiększanie penisa Wrocław

Mężczyźni decydujący się na zabieg powiększenia penisa robią to zarówno z przyczyn kosmetycznych, psychologicznych jak i medycznych (np. wady wrodzone).
Szacuje się, że przeciętny penis ma 7-12 cm długości w spoczynku, 12-18 cm we wzwodzie oraz 9-13 cm w obwodzie. Co ważne długość pochwy wynosi średnio 9,6 cm. Podczas zbliżenia intymnego taką długość penisa osiąga zdecydowana większość mężczyzn. Dlatego podczas zabiegu skupiamy się przede wszystkim na zwiększeniu obwodu członka, co zapewnia wzrost zadowolenia z życia intymnego i zwiększa intensywności doznań partnerki.
powiększanie penisa Wrocław

Metody powiększenia penisa ?

Spośród różnych metod zabiegowego powiększania penisa, obecnie najczęściej stosowane są iniekcje z kwasu hialuronowego oraz lipotransfer z wykorzystaniem własnej, autologicznej tkanki tłuszczowej. W zależności od pierwotnej wielkości prącia, pozwalają na zwiększenie obwodu członka do ok. 3-4 cm. Natomiast opisywany często wzrost długości prącia w spoczynku wynika z nagromadzenia się podanego materiału w obrębie napletka. Według badań zadowolenie pacjentów z efektów wykonanych zabiegów sięga 80-97%. W przypadku lipotransferu własnego tłuszczu należy pamiętać, że przeszczepiona tkanka poddawana jest takim samym procesom jak tkanka tłuszczowa w innych częściach ciała, co oznacza, że np. przy wzroście masy ciała będzie się ona rozrastała.

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym Wrocław – na czym polega ten zabieg?

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, glikozoaminoglikanu naturalnie występującego w ciele człowieka, niezwykle istotna jest znajomość jego struktury, wpływu na tkankę oraz czasu jego biodegradacji. Kwas hialuronowy jest związkiem, który silnie wiąże wodę zapewniając tym samym jędrności i elastyczność tkanek.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 20-40 minut następnie podaje się zwykle 10-40 ml kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, ale niestety nie jest on permanentny. Szacuje się, że dziennie znika ok. 4% podanego kwasu, co powoduje, że efekt zabiegu utrzymuje się ok. 12-18 miesięcy. Ponieważ kwas hialuronowy może wchodzić w interakcje z witaminą E, niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi oraz kwasem acetylosalicylowym, należy unikać tych leków dwa tygodnie przed i po zabiegu. U niektórych pacjentów po zabiegu mogą pojawić się podskórne grudki – w takiej sytuacji można dodać większą ilość preparatu lub wstrzyknąć hialuronidazę, enzym rozkładający kwas hialuronowy.

Na czym polega powiększanie penisa tłuszczem (lipotransfer)?

Lipotransfer tłuszczu autologicznego do tkanek prącia jest zabiegiem w znieczuleniu polegającym na pobraniu tłuszczu z okolicy podbrzusza, a następnie jego odpowiednim opracowaniu i późniejszej implantacji. Komórki tłuszczowe u osoby dorosłej nie dzielą się, dlatego pacjenci poddani zabiegowi powiększenia penisa z wykorzystaniem własnego tłuszczu chwalą się jego ubytkiem w miejscu, w którym nie jest on mile widziany. Wykorzystanie własnej tkanki praktycznie eliminuje ryzyko reakcji alergicznych, a według niektórych mężczyzn poddanych zabiegowi, uzyskuje się za jej pomocą nieco bardziej naturalny efekt. Ponieważ wraz z komórkami tłuszczowymi przenosi się również komórki macierzyste, efekt zabiegu jest często widoczny nawet 2 lata po zabiegu
Neoangiogeneza jest procesem polegającym na wzroście nowych naczyń kapilarnych, od którego zależy to jak dużo implantowanych komórek tłuszczowych przyjmie się w nowej lokalizacji. Celem stymulacji tego procesu często stosuje się dodatkowo osocze bogatopłytkowe (PRP), które jest bogate w czynniki wzrostu oraz substancje odżywcze i które uzyskuje się po wcześniejszym odwirowaniu krwi pacjenta.
Zabieg lipotransferu własnej tkanki tłuszczowej, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, zabieg trwa około 90-120 minut gdzie do tkanek prącia podaje się zwykle objętość ok. 30-60 ml komórek tłuszczowych. Ostatecznie, z podanej objętości przyjmuje się jedynie ok. 50-60% komórek. Z tego też powodu początkowo prącie ma większy rozmiar niż ten ostateczny, który ustala się zwykle po ok. 2 tygodniach. Ze względu na wolniejszy proces wchłaniania się komórek tłuszczowych w porównaniu do kwasu hialuronowego, szacuje się, że po upływie roku pozostaje ok. 80% populacji komórek tłuszczowych.

Jak wygląda przebieg pozabiegowy?

Po zabiegu bardzo ważna jest higiena okolicy niewielkich ran na skórze brzucha oraz drobnego nakłucia na skórze podstawy prącia. Obrzęk i zasinienie w miejscu nacięcia lub nakłucia skóry występujący u większości pacjentów jest naturalnym następstwem zabiegu i ustępuje zwykle w ciągu kilkunastu dni. Po zabiegu pacjentom zaleca się 4-6 tygodniowy okres oszczędzającego trybu życia, wstrzemięźliwości seksualnej oraz masażu prącia mającego na celu równomierne rozprowadzenie podanego kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej w obrębie członka. Prącie nie powinno być narażone na zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę do czasu aż nie ustąpi pozabiegowy obrzęk tkanek. Do normalnej codziennej aktywności pacjent może wrócić po ok. 5-7 dniach po przebytym zabiegu.

Powiększanie penisa Wrocław – jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Mężczyźni chcący poddać się zabiegowi powiększenia penisa za pomocą kwasu hialuronowego lub lipotransferu własnej tkanki tłuszczowej powinni zastosować się do poniższych zaleceń:

  • 7-10 dni przed zabiegiem należy odstawić inne leki przeciwpłytkowe oraz przeciwkrzepliwe (po wcześniejszej konsultacji z urologiem lub kardiologiem) oraz unikać stosowania m.in. kwasu acetylosalicylowego (aspiryny)
  • przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek,
  • należy ogolić okolicę łonową (skórę moszny oraz okolicy prącia) przynajmniej dzień przed zaplanowanym zabiegiem. W przypadku zabiegu powiększenia prącia z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej należy ogolić również skórę brzucha poniżej pępka.
  • należy wziąć prysznic rano w dniu zabiegu oraz założyć obcisłą bieliznę
  • w przypadku lipotransferu własnej tkanki tłuszczowej należy wykonać badania laboratoryjne: morfologia, APTT, INR.

Czy można umówić się od razu na zabieg powiększenia penisa?

Warto zaznaczyć, że wizyta kwalifikacyjna pozwala na zebranie szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego, dokładne zbadanie pacjenta, ustalenie jego oczekiwań oraz poinformowanie o spodziewanych efektach, czasie ich utrzymywania się, możliwych powikłaniach oraz ewentualnej konieczności korekty. W rzadkich przypadkach np. stanów zapalnych skóry lub prącia pogrążonego, okazuje się, że wykonanie zabiegu jest niemożliwe.
W przypadku mężczyzn zdecydowanych na wykonanie zabiegu powiększenia prącia, zwłaszcza tych przyjeżdżających z daleka, istnieje możliwość wyznaczenia terminu zabiegu z pominięciem wcześniejszej wizyty kwalifikacyjnej. Prosimy wtedy jednak o wcześniejsze dokładne zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej oraz o zastosowanie się do zaleceń.

Jakie są możliwe powikłania zabiegu powiększenia penisa?

Po zabiegu rzeczą normalną jest pojawienie się niewielkiego podskórnego krwiaka, świądu oraz obrzęku prącia, ustępujących zwykle na przestrzeni kolejnych kilkunastu dni. Innymi możliwymi konsekwencjami zabiegu są: blizny, przebawienia skóry, obrzęk, niewielka asymetria oraz ból w miejscu nacięcia lub nakłucia skóry.
W kontekście działań niepożądanych, które zdarzają się sporadycznie, wymienia się: obniżenie wrażliwości członka, uszkodzenie struktur położonych głębiej, miejscowe zakażenie, nierównomierne wchłanianie się tłuszczu , krwawienie, erythema, surowiczak (tzw. seroma – rzadkie powikłanie polegające na nagromadzeniu się płynu w miejscu, z którego pobierana była tkanka tłuszczowa – leczenie polega na usunięciu płynu), mniejsza twardość prącia, zatorowość płucna, martwica tkanki tłuszczowej , martwica skóry prącia, reakcja alergiczna.

Zabiegi powiększania penisa w Dolnośląskim Centrum Ginekologii I Zdrowia Rodziny

Powiększanie penisa własnym tłuszczem Wrocław DCG (tzw. lipotransfer)


Zabieg trwa ok. 90-120 minut i złożony jest z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na znieczuleniu podskórnej tkanki tłuszczowej okolicy podbrzusza za pomocą zmodyfikowanego roztworu Kleina. Następnie za pomocą metalowych kaniul wprowadzonych przez dwa małe nacięcia po obu bokach skóry brzucha pobierane jest ok. 40 ml tkanki tłuszczowej. W kolejnym etapie, po odpowiednim opracowaniu pobranego tłuszczu i znieczuleniu skóry prącia, wykonuje się jego implantację pod błonę kurczliwą za pomocą odpowiedniej kaniuli. Dzięki odpowiedniej modyfikacji płynu infiltracyjnego stosowanego do znieczulenia podskórnej tkanki tłuszczowej oraz dodatkowemu wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta możliwe jest znaczne ograniczenie późniejszego wchłaniania implantowanej tkanki tłuszczowej.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym Wrocław DCG


Zabieg powiększenia penisa, trwający ok. 20-40 minut, polega na wykreowaniu przestrzeni położonej pomiędzy błoną kurczliwą prącia a powięzią Bucka i późniejszej implantacji w tym miejscu 10-40 ml kwasu hialuronowego. Stosowane są najwyższej jakości preparat kwasu hialuronowego dedykowane zabiegom estetycznym okolic intymnych, DeneB Classic-S® oraz Volus 10, zapewniający minimalne ryzyko powikłań oraz długi czas utrzymywania się w tkance prącia.

Obie metody zabiegowe wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent bezpośrednio po zabiegu może bez większych problemów opuścić Klinikę. Przed powrotem do domu pacjenci otrzymują szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania, mające zagwarantować jak najlepszy efekt końcowy.