Plastyka wędzidełka prącia we Wrocławiu

Plastyka wędzidełka prącia – krótkie wędzidełko

Wędzidełko napletkowe to fałd skórny, który znajduje się pomiędzy żołędzią, a napletkiem.

Pełni ono funkcję podtrzymującą napletek. Jest odpowiedzialne za swobodne zsuwanie się napletka zarówno w stanie zwodu, jak również zwisu, dlatego pełni wyjątkowo ważną funkcję podczas stosunku seksualnego.

Krótkie wędzidełko jest chorobą. Powoduje dyskomfort oraz ból w czasie zsuwania napletka z prącia. W szczególności nasila się to podczas erekcji, co znacznie utrudnienia stosunek seksualny.

Plastyka krótkiego wędzidełka prącia

Celem pozbycia się choroby należy wykonać zabieg, który pozwoli zapomnieć o bólu i dyskomforcie podczas zsuwania napletka, erekcji oraz współżycia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg urolog przecina wędzidełko oraz umiejętnie zszywa ranę. Zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po jego realizacji, lekarz zaleca odpowiednią pielęgnację, która przykładowo może polegać na stosowaniu maści z antybiotykiem. Pacjent, aby zapewnić sobie zdrowie i komfort, musi pamiętać o powstrzymywaniu się od współżycia przez miesiąc oraz niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia infekcji lub obrzęku.