Operacja załupka

Załupek to schorzenie występujące wyłącznie u nieobrzezanych mężczyzn.

W przebiegu choroby niemożliwe okazuje się odprowadzenie napletka na żołądź. Usunięcie problemu jest niezwykle ważne, gdyż załupek, który nie został odprowadzony, powoduje zaburzenie krążenia krwi, obrzęk, a w konsekwencji prowadzi do martwicy napletka w miejscu ucisku. Pragnąc zadbać o swoje zdrowie, należy ten stan skonsultować z lekarzem.

Jak przebiega zabieg?

Pacjent zostaje położony na plecach, jego napletek zostaje odpowiednio odkażony, następnie lekarz urolog znieczula skórę prącia. Załupek, czyli zwłókniały pierścień wokół napletka jest nacinany. W efekcie odprowadzenie napletka na żołądź znów jest możliwe, więc prawidłowe krążenie krwi zostaje przywrócone.

Do operacji załupka nie jest wymagane specjalne przygotowanie ze strony pacjenta. Operowany mężczyzna, jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Po zabiegu należy odbywać kontrole w poradni urologicznej oraz przyjmować leki antybakteryjne. Pragnąc zadbać w pełni o zdrowie, pacjent powinien zostać zakwalifikowany do wykonania zaplanowanego zabiegu obrzezania.