Leczenie hemoroidów Wrocław

Problem żylaków odbytu dotyczy coraz szerszej grupy pacjentów, kobiet i mężczyzn. Epoka wszechobecnych komputerów sprawia, że coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia i stosuje niewłaściwą dietę, przez co często pojawiają się u nich przewlekłe zaparcia. Dolegliwości występujące z powodu hemoroidów początkowo bywają bagatelizowane. Nie warto czekać, gdyż nieleczone prowadzą do poważnych zmian chorobowych i dyskomfortu w życiu codziennym.
Hemoroidy można usunąć bezboleśnie i szybko. To często jedyny sposób na uwolnienie się od bólu, wywoływanego przez guzki krwawnicze, kiedy leczenie farmakologiczne hemoroidów zawodzi.

 Usuwanie hemoroidów we Wrocławiu

Operacja hemoroidów jest konieczna wtedy, gdy leczenie zachowawcze hemoroidów nie pomaga, albo choroba jest zaawansowana. Najnowocześniejsze zabiegi usuwania hemoroidów są mniej inwazyjne niż klasyczna operacja, wykonuje się je ambulatoryjnie, albo w warunkach chirurgii jednego dnia. Z reguły nie wymagają znieczulenia, gdyż hemoroidy znajdują się w części odbytu niewrażliwej na ból.


laserowe usuwanie hemoroidów wrocław

Wyróżniamy 4 stopnie zaawansowania hemoroidów:
I stopień - guzki nie są widoczne na zewnątrz, ale pacjent może odczuwać następujące dolegliwości: swędzenie, częste parcie, podczas wypróżniania może pojawiać się niewielkie krwawienie. Drugi etap to znacznie bardziej dokuczliwe swędzenie i pieczenie.
II stopień - objawy podobne jak w pierwszym ale mocniej nasilone, guzki wypadają podczas parcia, ale cofają się jeszcze samoistnie. 
III stopień - to silne krwawienia podczas wypróżniania, guzki nie cofają się już same i wymagają ręcznego wprowadzenia, pojawia się ból i uciążliwy świąd, uczucie częstego parcia na stolec i niepełnego wypróżnienia.
IV stopień – na tym etapie guzki ulegają niedokrwieniu i zakrzepicy. 

W Dcg Centrum Medyczne w ramach poradni proktologicznej proponujemy szeroki zakres leczenia hemoroidów następującymi metodami:

  • Krioterapia - zamrażanie hemoroidów parami ciekłego azotu lub podtlenkiem azotu,
  • Gumkowanie metodą Barrona - zakładanie na nasadę hemoroidu gumowej podwiązki,
  • Skleroterapia - wstrzykiwanie specjalnego preparatu pod śluzówkę wokół powiększonego hemoroidu,
  • Operacja metodą HAL-RAR – selektywne podwiązanie tętnic hemoroidalnych wraz z plastyką splotów hemoroidalnych (hemoroidopexia),
  • Operacje hemoroidów sposobem Longo (Hemoroidopexia szwem okrężnym z użyciem staplera).


Trilogy - z technologią Bluetooth to bezprzewodowa metoda leczenia hemoroidów.Profesjonalny sprzęt HAL-RAR to bezprzewodowy, zminiaturyzowany aparat dopplerowski z ulepszona akustyką pozwalający na celowaną i bardziej precyzyjną lokalizację tętnicy hemoroidu. Dzięki temu urządzeniu zabieg pozwala bardzo szybko i precyzyjnie zlokalizować żylaki odbytu, co oznacza, że metoda ta jest skuteczniejsza od laserowego usuwania hemoroidów. Zabieg jest krótki i nie powoduje otwartych ran, dzięki czemu okres gojenia trwa 4-6 tygodnia. Warto zaznaczyć, że pacjenci odczuwają poprawę już bezpośrednio po zabiegu.

Typowe metody leczenia hemoroidów mogą powodować rany i niezwykle bolesne dolegliwości dla pacjenta. Metoda HAL-RAR Trilogy oferują bezpieczną, szybką i skuteczną ulgę w przypadku leczenia wszystkich stadiów hemoroidów. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, co wiąże się z minimalnym ryzykiem.Zalety metody HAL-RAR Trilogy:

  • Zabieg odbywa się bez cięcia, usuwania tkanki i otwierania rany
  • Krótki czas zabiegu
  • Szybki powrót do pracy
  • Powikłania występują niezwykle rzadko
  • Wysokie wskaźniki sukcesu na całym świecie


Podkłucie tętnic hemoroidów (HAL) i (RAR) czyli zmniejszenie i podciągnięcie do kanału odbytu wypadających na zewnątrz hemoroidów szwem ciągłym, są dopasowane indywidualnie do pacjenta i stadium choroby.

Metoda HAL jest korzystna przy leczeniu hemoroidów 1 i 2 stopnia. Z reguły podkuwanych jest 5 do 8 tętnic na całym obwodzie odbytnicy.

Metoda RAR jest stosowana u pacjentów z hemoroidami znacznego stopnia, w połączeniu z metodą HAL obejmuje oddzielne zaopatrzenie każdego hemoroidu.

W efekcie tych zabiegów osiąga się znaczną poprawę w zakresie krwawień i uczucia dyskomfortu okolic odbytu (metoda HAL) oraz wypadających guzków (metoda RAR). Bóle pooperacyjne są dużo mniejsze niż w tradycyjnych metodach, dodatkowo metoda ta pozwala na szybsze gojenie się pooperacyjne i krótszy okres rekonwalescencji.

Metoda HAL-RAR Trilogy jest świetną alternatywą dla laserowego leczenia hemoroidów. W przypadku użycia lasera zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu do poszerzonego guzka krwawniczego, tutaj natomiast lokalizacja odbywa przy użyciu aparatu dopplerowskiego, który jest bezpieczniejszy od lasera.

Innowacyjny sprzęt HAL-RAR Trilogy to najnowszy sposób na małoinwazyjną operację leczenia hemoroidów. Dzięki zastosowaniu sprzętu najnowszej generacji obniżamy ryzyko powstania krwawienia, zakrzepicy okołoodbytniczej czy szczeliny odbytu. Wszelkie ryzyko wystąpienia powikłań jest zarówno niewielkie, jak i dość rzadkie.Jak przebiega zabieg w DCG Centrum medycznym:

Miniaturowe urządzenie z USG Doppler jest delikatnie umieszczane w odbycie a emitowany sygnał dźwiękowy umożliwia chirurgowi dokładne zlokalizowanie położenia tętnic doprowadzających krew do hemoroidy. Lekarz następnie przywiązuje każdą tętnicę (wykonuje tzw. podwiązanie) umieszczając wokół niego szew i zawiązując końce. Ponieważ szew jest umieszczony nie w odbycie, ale w dolnej część odbytnicy, gdzie nerwy bólowe prawie nie występują, cała procedura jest praktycznie bezbolesna. Dopływ krwi do hemoroidów jest zatrzymany, dzięki czemu guzy krwawnicze zaczynają się kurczyć. Po kilku tygodniach objawy całkowicie ustępują.

W przypadku III i IV stopnia hemoroidów, metoda RAR (Recto Anal Repair) może być stosowany do zmiany pozycji wypadających hemoroidów. Najpierw wykonywany jest szew ciągły od góry do dołu. Urządzenie jest tak zaprojektowane, że tylko tkanka wypadająca zostaje złapana przez igłę. Końce nici są ściągane razem i wiązane na górze. Ma to efekt podnoszenia zwisającego hemoroidu. Dzięki temu „liftingowi” hemoroidy wracają na swoje miejsce. Tkanka ulega zniszczeniu i integruje się „płynnie” z powrotem do tkanki odbytu.


leczenie hemoroidów wrocław leczenie hemoroidów we wrocławiu Hal-Rar Trilogy