Leczenie hemoroidów Wrocław

Problem żylaków odbytu dotyczy coraz szerszej grupy pacjentów, kobiet i mężczyzn. Epoka wszechobecnych komputerów sprawia, że coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia i stosuje niewłaściwą dietę, przez co często pojawiają się u nich przewlekłe zaparcia. Dolegliwości występujące z powodu hemoroidów początkowo bywają bagatelizowane. Nie warto czekać, gdyż nieleczone prowadzą do poważnych zmian chorobowych i dyskomfortu w życiu codziennym.
Hemoroidy można usunąć bezboleśnie i szybko. To często jedyny sposób na uwolnienie się od bólu, wywoływanego przez guzki krwawnicze, kiedy leczenie farmakologiczne hemoroidów zawodzi.

Laserowe usuwanie hemoroidów we Wrocławiu

Operacja hemoroidów jest konieczna wtedy, gdy leczenie zachowawcze hemoroidów nie pomaga, albo choroba jest zaawansowana. Najnowocześniejsze zabiegi usuwania hemoroidów są mniej inwazyjne niż klasyczna operacja, wykonuje się je ambulatoryjnie, albo w warunkach chirurgii jednego dnia. Z reguły nie wymagają znieczulenia, gdyż hemoroidy znajdują się w części odbytu niewrażliwej na ból.
Wyróżniamy 4 stopnie zaawansowania hemoroidów:
I stopień - guzki nie są widoczne na zewnątrz, ale pacjent może odczuwać następujące dolegliwości: swędzenie, częste parcie, podczas wypróżniania może pojawiać się niewielkie krwawienie. Drugi etap to znacznie bardziej dokuczliwe swędzenie i pieczenie.
II stopień - objawy podobne jak w pierwszym ale mocniej nasilone, guzki wypadają podczas parcia, ale cofają się jeszcze samoistnie. 
III stopień - to silne krwawienia podczas wypróżniania, guzki nie cofają się już same i wymagają ręcznego wprowadzenia, pojawia się ból i uciążliwy świąd, uczucie częstego parcia na stolec i niepełnego wypróżnienia.
IV stopień – na tym etapie guzki ulegają niedokrwieniu i zakrzepicy. 

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii w ramach poradni proktologicznej proponujemy szeroki zakres leczenia hemoroidów następującymi metodami:

  • Krioterapia - zamrażanie hemoroidów parami ciekłego azotu lub podtlenkiem azotu,
  • Gumkowanie metodą Barrona - zakładanie na nasadę hemoroidu gumowej podwiązki,
  • Skleroterapia - wstrzykiwanie specjalnego preparatu pod śluzówkę wokół powiększonego hemoroidu,
  • Operacja metodą HAL-RAR – selektywne podwiązanie tętnic hemoroidalnych wraz z plastyką splotów hemoroidalnych (hemoroidopexia),
  • Operacje hemoroidów sposobem Longo (Hemoroidopexia szwem okrężnym z użyciem staplera).