Laserowe usuwanie przebarwień i rozstępów Wrocław

Przebarwienia na skórze czasami powodują ogromny dyskomfort dla pacjenta, zwłaszcza gdy przebarwienia są duże i wyraźnie odznaczają się na tle skóry lub gdy występują w widocznym miejscu na naszym ciele. Przebarwienia to plamy posiadające inny kolor niż skóra.

Jak powstają przebarwienia?

Kolor naszej skóry w dużej części zależy od melaniny, czyli barwnika znajdującego się w najgłębszej warstwie naskórka. Przebarwienia powstają na tych częściach ciała, które najbardziej są narażone na słońce czyli twarz (czoło i policzki), przedramiona, dekolt i dłonie. Intensywne korzystanie ze słońca najczęściej powoduje powstawanie brązowych plam. Przebarwienia są również następstwem zaburzeń i zmian hormonalnych, na które wpływa ciąża czy też stosowane tabletki antykoncepcyjne. Przyczyną przebarwień mogą być również związki zapachowe (takie jak olej bergamotowy), ale także kosmetyki a dokładnie środki konserwujące w nich zawarte.
Laserowe usuwanie przebarwień i rozstępów Wrocław

Wskazania do usuwania przebarwień laserem

Warto na początek zaznaczyć, że zanim przystąpimy do usuwania przebarwień, musi je ocenić lekarz specjalista. Dlatego tak ważna jest wizyta kwalifikacyjna w naszym centrum. Przebarwienia skórne mogą być dla nas sygnałem występującej choroby (np. zaburzenia hormonalne, choroby jajnika, z nowotworem włącznie).
Wskazaniem do bezpiecznego usuwania przebarwień są:

  • przebarwienia pozapalne
  • znamiona
  • piegi
  • plamy posłoneczne na twarzy, dekolcie, dłoniach, szyi, plecach
  • rogowacenie posłoneczne
  • zwiotczała skóra
  • trądzik zapalny i trądzik różowaty
  • pozapalne zaczerwienienia
  • przebarwienia, polekowe, termiczne, pourazowe
  • przebarwienia związane z fotostarzeniem

Zabieg laserowego usuwanie przebarwień

Jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania przebarwień jest zastosowanie lasera. Przebarwienia występują na różnych głębokościach skóry a laser jest w stanie do nich skutecznie dotrzeć. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu pozwala na rozbicie nagromadzonej w miejscu przebarwienia melaniny na drobniejsze cząsteczki, które następnie samoczynnie są wchłaniane przez organizm. Zabieg usuwania przebarwień laserem jest skuteczną metodą na pozbycie się niechcianych plam na skórze.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy to białe, pręgowane zmiany w strukturze skóry z którymi boryka się większość ludzi. Powstają one w momencie gdy skóra nie nadąża z produkcją odpowiednej ilości włókien kolagenowych i ulega osłabieniu, w wyniku którego pojawiają się rozstępy, wyglądające jak białe linie na skórze.
Laserowe usuwanie przebarwień i rozstępów
Rozstępy pojawiają się w momencie gdy dochodzi do rozciągnięcia się skóry. Przyczyną może być zmiana kształtu sylwetki, przybrania na wadze, zmiany hormonalne czy też rozwijająca się ciąża. Pojawiają się one także z powodu budowania masy mięśniowej i mogą występować na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach czy też ramionach.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów

Zastosowanie lasera w usuwaniu rozstępów powoduje wzrost produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Efektem jest gładka i piękna skóra z widoczną redukcją rozstępów. Laser odpowiednio głęboko wnika w skórę tak by skutecznie pobudzić ją do całkowitej regeneracji. W wyniku impulsów i wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń zdrowa tkanka pobudzana jest do wzmożonej regeneracji. W przypadku występowania rozstępów warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Jego potwierdzona skuteczność przynosi satysfakcjonujące rezultaty.