Klejenie hemoroidów Wrocław

To nowoczesny zabieg polegający na wstrzyknięciu do wnętrza guzka krwawniczego specjalistycznego kleju. Efekty są natychmiastowe i prowadzą do zwłóknienia guzka. Metoda klejenia hemoroidów jest bezpieczna i szybka, powoduje usunięcie lub zredukowanie guzków krwawniczych odbytu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Metoda klejenia hemoroidów a metoda Barrona

W przypadku leczenie hemoroidów metodą Barrona, która opiera się na zastosowaniu gumowych opasek, rezultatów należy spodziewać się po około siedmiu do dziesięciu dni. W przypadku klejenia hemoroidów metodą Hemoff zanikanie żylaków odbytu widoczne jest gołym okiem już pod koniec zabiegu. Specjaliści szczególnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo zabiegu. Leczenie hemoroidów metodą Hemoff jak najbardziej należą do grupy bezpiecznych zabiegów.

klejenie hemoroidów wrocław

Klejenie hemoroidów - Wrocław

Leczenie hemoroidów żylaków przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to metoda małoinwazyjna. Jednym z głównych składników kleju wykorzystywanego do leczenia żylaków jest cyjanoakrylat, nierozpuszczalny w wodzie związek, który łączy w sobie silne właściwości takie jak przyczepność, wysoką elastyczność i bakteriostatyczność. Chirurg podczas zabiegu podaje znieczulenie miejscowe dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja proktologiczna. Zabieg przy użyciu kleju jest leczeniem objawowym, które likwiduje już powstałe żylaki odbytu. W powszechnej opinii leczenie hemoroidów klejem jest nowocześniejsze niż leczenie na przykład hemoroidów metodą sklerotyzacji. Warto zwrócić uwagę, że leczenie hemoroidów przy pomocy kleju w większości wypadków jest pozbawione powikłań. Klej tkankowy Hemoff jest produktem wchłanialnym, w przypadku przedostania się kleju poza naczynie żylaka odbytu - klej ulegnie uelastycznieniu i doprowadzi do wchłonięcia się w okresie do 2 lat.

Jaki rodzaj żylaków odbytu można leczyć metodą Hemoff?

Operacja klejenie hemoroidów jest przeznaczona na leczenie żylaków odbytu zewnętrznych, jak i wewnętrznych 2 i 3 stopnia. Istotne jest aby pacjent przed zabiegiem miał wykonane badanie USG układu żylnego metodą Dopplera, w celu określenia przyczyny powstawania żylaków.

Leczenie hemoroidów – jak przebiega zabieg metodą klejenia we Wrocławiu

W przeciwieństwie do usuwania hemoroidów metodą klasyczną do których obecnie należy już laserowe usuwanie żylaków, metoda Homoff pozbawiona jest ewentualnych powikłań oraz długiego oczekiwania na rezultaty. Współczesna chirurgia oferuje nowoczesny i szybki zabieg, który daje zadowalające efekty.
Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Operacja hemoroidów metodą klejenia przebiega sprawnie i bezboleśnie, ponieważ zostaje podany miejscowo preparat znieczulający. Obszar podania preparatu zostaje znieczulone miejscowo. Do zmienionego chorobowo hemoroida za pomocą strzykawki podawane są niewielkie ilości kleju. Po podaniu środka chirurg uciska miejsce podanie przez ok. 2-3minuty. Sklejenie hemoroidu zapoczątkowuje proces zwłóknienia żylaka i w efekcie jego zwłóknienie. Po zabiegu pacjent tego samego dnia wraca do domu, a jeśli wymaga tego sytuacja wizyta i konsultacja kontrolna odbywa się bezpłatnie.
Dla porównania skleroterapia, która polega na wstrzyknięciu roztworu powodującego ich obkurczenie i zamknięcie - trwa od 3 do 4 tygodni, a proces wchłaniania żylaków odbytu od 1 do 6 miesięcy. W przypadku zastosowania kleju kurczenie się guzków widoczne jest już pod koniec zabiegu.
Nasi specjaliści podczas wizyty kwalifikują do zabiegu. Zobacz sam, jak można w łatwy sposób pozbyć się hemoroidów żylaków odbytu.
Jeśli obawiasz się, że masz hemoroidy nie zwlekaj z konsultacją u specjalisty. Nieleczone hemoroidy nie ustąpią samoistnie i w perspektywie czasu doprowadzają do powiększenia się żylaków odbytu i dają uciążliwe dolegliwości. Po zabiegu poczujesz ulgę i komfort.