USG jamy brzusznej we Wrocławiu

Badanie USG dzieci i niemowląt:

USG bioderek we Wrocławiu (badanie preluksacyjne)

Wg najnowszych standardów medycznych, badanie USG stawów biodrowych powinno być wykonywane u wszystkich niemowląt przed ukończeniem 3-go miesiąca życia (a najpóźniej w 5-6 miesiącu życia). USG bioderek ma na celu wczesne wykrycie dysplazji stawu biodrowego, która występuje u około 5% niemowląt (częściej u dziewczynek niż u chłopców). Wcześnie wykryta dysplazja daje możliwość całkowitego wyleczenia metodami zachowawczymi. Niewykryta i nieleczona prowadzi do nieodwracalnych zmian w stawie biodrowym.

USG bioderek we Wrocławiu można wykonać w Dolnośląskim Centrum Ginekologii, przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu. Badanie przeprowadza lekarz specjalista radiologii.

USG przezciemiączkowe we Wrocławiu
USG przezciemiączkowe to nieinwazyjne badanie, które wykonuje się u niemowląt do czasu aż nie zrośnie się ciemiączko – w tym czasie badanie może być wykonywane wielokrotnie. To precyzyjne badanie przeprowadza się w celu dokonania oceny rozwoju mózgu i naczyń krwionośnych. Jest zalecane u dzieci, które urodziły się przedwcześnie i/lub z małą masą urodzeniową, doznały urazów okołoporodowych albo u których podejrzewa się wady rozwojowe. USG przezciemiączkowe umożliwia wykrycie wszelkich nieprawidłowości związanych z rozwojem mózgu. Badanie nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania.
USG węzłów chłonnych we Wrocławiu

USG węzłów chłonnych wykonywane w Dolnośląskim Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny to badanie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, trwające ok. 10 minut. Głównym celem USG węzłów chłonnych jest analiza wielkości, a także budowy struktury węzłów chłonnych w określonym miejscu. Pacjent nie musi przygotowywać się do badania, ale powinien zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań (np. RM), istotnych informacji od lekarza prowadzącego lub kartę ze szpitala. Wskazaniami do wykonania badania ultrasonograficznego są m.in.: powiększenie węzłów chłonnych i pojawienie się zmian skórnych w obrębie węzłów chłonnych. Jeśli zatem zależy Państwu na dokładnym USG węzłów chłonnych Wrocław jest doskonałym miejscem, aby przeprowadzić USG prywatnie. O naszych pacjentów dbają wyłącznie doświadczeni lekarze, którzy mają do dyspozycji sprzęt wysokiej klasy oraz nowoczesne technologie. Dzięki temu USG węzłów chłonnych przeprowadzane w naszych gabinetach zapewnia rzetelną i dokładną diagnostykę.

USG tarczycy we Wrocławiu

USG tarczycy wykonywane jest w celu stwierdzenia wielkości, położenia oraz kształtu i budowy gruczołu tarczycy. Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, trwa zaledwie kilka minut. USG tarczycy pomaga ponadto określić, czy w gruczole znajdują się niepokojące zmiany, takie jak guzy i torbiele. Wskazaniami do wykonania USG tarczycy są m.in.: powiększenie obwodu szyi, zmiany w obrębie gruczołu wyczuwalne palcem oraz nieprawidłowe wyniki badania poziomu hormonów tarczycy. Pacjent nie musi wcześniej przygotowywać się do USG tarczycy, ale powinien zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań (np. RM), informacje od lekarza prowadzącego lub kartę ze szpitala. DCG to doskonały punkt do wykonania USG prywatnie. Każde badanie realizowane jest w oparciu o najwyższe standardy medyczne.

USG jamy brzusznej we Wrocławiu

USG jamy brzusznej pozwala na ocenę wielkości, funkcjonowania oraz budowy narządów, takich jak trzustka, drogi żółciowe, wątroba, pęcherzyk żółciowy, śledziona, nerki i pęcherz moczowy. USG jamy brzusznej umożliwia również określenie morfologii wątroby oraz śledziony. Na badaniu USG jama brzuszna musi być dobrze widoczna, dlatego pacjent powinien odpowiednio przygotować się do ultrasonografii, być na czczo przez określoną liczbę godzin oraz wypić podaną ilość niegazowanej wody. USG jamy brzusznej jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Warto także wiedzieć, że wskazaniami do wykonania USG jamy brzusznej są m.in.: przewlekłe bóle brzucha lub klatki piersiowej, marskość wątroby, zakażenie HCV i HBV. DCG to godne polecenia miejsce, do przeprowadzenia USG prywatnego. Gwarantujemy użycie wyłącznie nowoczesnego sprzętu oraz profesjonalne i dokładne podejście do każdego pacjenta.

USG piersi we Wrocławiu

USG piersi umożliwia dokładną analizę budowy piersi, gruczołów i tkanki łącznej. USG piersi pozwala także na ocenę dołów pachowych i węzłów chłonnych. Wskazaniami do wykonania USG piersi są m.in: niepokojące zmiany wykryte podczas samobadania, wyciek z brodawki i ból piersi. USG piersi powinno być wykonane również w przypadku pooperacyjnego usunięcia gruczołu piersiowego. Jeśli zależy Państwu na dokładnym USG piersi Wrocław nasza placówka jest doskonałym miejscem, aby przeprowadzić profesjonalne badanie USG prywatnie.