Laboratorium Wrocław

W naszym Centrum można wykonać niezwykle szerokie spektrum badań laboratoryjnych. W swojej ofercie posiadamy zarówno specjalistyczne i rzadko wykonywane badania, jak również te najczęściej zlecane przez lekarzy.

W razie potrzeby nasz personel medyczny dokonuje pobrania materiału do badań, nie tylko w postaci krwi, ale także wymazów czy wycinków.

laboratorium wrocław

Badania laboratoryjne są podstawą diagnostyki wielu schorzeń. Jednak podstawowe badania laboratoryjne powinna wykonywać każda osoba raz w roku w ramach profilaktyki. W przypadku pojawienia się dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem, który wskaże odpowiedni kierunek i zleci konkretną diagnostykę laboratoryjną. Na podstawie wyników lekarz może wdrożyć odpowiednie leczenie lub w razie konieczności skierować na dalszą diagnostykę.

Warto zwrócić uwagę, że spośród wielu dostępnych badań laboratoryjnych, w corocznej profilaktyce warto skupić się na najbardziej podstawowych badaniach. Regularna diagnostyka laboratoryjna umożliwia szybkie i skuteczne wykrycie patologii toczącej się w organizmie. W naszym laboratorium personel medyczny doradzi jakie badania warto wykonać.

By prawidłowo przygotować się do badania krwi należy zazwyczaj zgłosić się do punktu pobrań w godzinach porannych (nasze laboratorium czynne jest od godziny 08:00). Zaleca się by przed pobraniem ostatni posiłek był zjedzony na minimum 12 godzin przed pobraniem. Należy unikać spożywania alkoholu oraz tłustych i obfitych posiłków. Przed zgłoszeniem się do laboratorium warto wypić wodę. Prawidłowe przygotowanie do badań laboratoryjnych jest niezwykle istotne, ponieważ może wpływać na wiarygodność wyników. Warto pamiętać, że normy poszczególnych badań mogą różnić się w zależności od tego w jakim laboratorium zostały wykonane. Normy badań są zazwyczaj umieszczane na karcie wyników, zaleca się konsultację lekarską w celu poprawnej interpretacji wyników badań.

Badania laboratoryjne warto wykonywać w pakietach, gdyż poszczególne parametry są czasami od siebie zależne. Diagnostyka laboratoryjna w pakiecie jest szczególnie przydatna jeśli jest wykonywana w kierunku konkretnego schorzenia. Daje kompleksowy obraz stanu zdrowia. Dodatkowo badania w pakiecie są korzystne cenowo w przeciwieństwie od badań pojedynczych.

Dostępne w naszym laboratorium pakiety badań zostały skomponowane z myślą o kompleksowej ocenie zdrowia. Pakiety zawierają zestawy badań ukierunkowane na poszczególne aspekty zdrowia człowieka. Dostarczają wiedzy między innymi na temat ogólnego stanu zdrowia, poprawności funkcjonowania określonych narządów takich jak np. nerki, serce, wątroba. Przedstawiają ocenę mechanizmów funkcjonowania organizmu np. czynników ryzyka miażdżycy. Ponadto pakiety pozwalają na monitorowanie zmiany stanu zdrowia np. pakiety dla kobiet w ciąży, czy stosujących antykoncepcję hormonalną.

Dzięki odpowiednio dobranym badaniom laboratoryjnym możemy regularnie monitorować stan zdrowia co jest niezwykle ważne w świadomej profilaktyce. Dlatego warto pamiętać o najprostszym sposobie zapobiegania rozwojowi chorób a także o dostępnych możliwościach weryfikacji zdrowia.