Diagnostyka chorób kobiecych

"Poznać i zrozumieć złożoność organizmu kobiety i zachodzących w nim procesów jest sztuką opartą o staranną wiedzę i doświadczenie. Współczesna diagnostyka i terapia w ginekologii wiąże się nieodzownie z wykorzystaniem najnowyszch technologii. Niemniej są one użyteczne jedynie w rękach doświadczonego specjalisty. Z pełnym przekonaniem zapraszam do Dolnośląskiego Centrum Ginekologii"
dr n. med. M. Markuszewski

 

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii zajmujemy się kompleksową diagnostyką i terapią chorób kobiecych. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę chorób nowotworowych i innych schorzeń narządu rodnego. Zapraszamy nasze Pacjentki na regularną kontrolę, a także te które już zgłoszą się do nas z konkretnymi dolegliwościami do diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego postępowania.


 

Zakres usług ginekologicznych: 

 • Diagnostyka i leczenie stanów zapalnych narządów rodnych.
  Dokucza Ci świąd lub ból narządów płciowych? Zauważyłaś nieprawidłowe upławy? Czujesz ból podbrzusza, miednicy małej, gorączkujesz? Zgłoś się pilnie na kontrolę! Lekarz podczas wizyty wykona wymaz, który zostaje natychmiast poddany ocenie w naszym laboratorium i natychmiast wdroży ukierunkowane leczenie.
 • Diagnostyka nowotworowa.
  W DCG wykonujemy cytologię, kolposkopię, oceniamy markery nowotworowe i każdej Pacjentce proponujemy kompleksową ultrasonograficzną ocenę miednicy małej i narządu rodnego.
 • Diagnostyka USG.
  Wykonujemy badania 2D / 3D / 4D narządu rodnego, piersi i u kobiet ciężarnych. Wykorzystujemy najbardziej zaawansowane aparaty Voluson Expert.
 • Poradnictwo antykoncepcyjne.
  Właściwe wdrożenie antykoncepcji u wybranej Pacjentki jest zawsze wyzwaniem i sztuką. Nasi lekarze dokładają starań, żeby w zgodzie z organizmem Pacjentki zastosować najlepszą metodę antykoncepcji. Wybór metody zapobiegania ciąży należy zawsze konsultować z lekarzem.
 • Diagnostyka inwazyjna (zabiegowa).
  Wykonujemy abrazję jamy macicy oraz także histeroskopię. Inwazyjne badania przeprowadzamy w znieczuleniu. 
 • Diagnostyka niepłodności.
  Nasi specjaliści szczycą się bardzo wysoką skutecznością leczenia niepłodności u par, starających się o dziecko. Kompleksowa diagnostyka przyczyn niepłodności, sprawdzone metody walki z nimi oraz doświadczenie i specjalistyczna wiedza naszych lekarzy pomogły już setkom par w powiększeniu rodziny.
 • Ginekologia estetyczna.
  Zapraszamy do zapoznania się z szerokim spektrum oferty ginekologii estetycznej w naszym Centrum w osobnym artykule.