DCG - Historia marki

Marka DCG powstała w 2001 roku jej założycielem jest dr n. med. Mariusz Markuszewski. Początkowo Centrum zaczynało od jednego gabinetu ginekologicznego, które z czasem poszerzało swoją działalność o kolejne specjalizacje. W 2013 roku Centrum zmieniło swoją lokalizację z ul. Krynickiej na ul. Powstańców Śląskich, powstało więcej gabinetów, a także nowe specjalizacje takie jak ginekologia estetyczna, urologia czy proktologia.
W 2016 roku odbyło się wielkie święto w galerii Sky Tower „Dzień zdrowia rodziny” podczas którego DCG świętowało swoje 15-lecie.

W roku 2018 Marka DCG zmieniła nazwę na Dolnośląskie Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny, już w tym okresie posiadała około 10 specjalizacji i kilkunastu lekarzy.
Na przestrzeni lat DCG nieustannie inwestowało w nowe sprzęty, kupując m.in. najnowsze aparaty USG, mikroskopy do laboratorium, laser Mona Lisa, laser frakcyjny CO2, a także nowoczesne urządzenia zabiegowe.
W tym roku dr n. med. Mariusz Markuszewski otrzymał honorowy tytuł „Lekarz przyjacielem kobiety” za troskę o zdrowie kobiety i upowszechnianie profilaktyki chorób kobiecych. Ponadto został laureatem I miejsca na Dolnym Śląsku jako Ginekolog Roku w plebiscycie Hipokrates 2018.

W 2019 roku postać dr Markuszewskiego trafiła do Encyklopedii Osobistości Rzeczpospolitej Polskiej-Britishpedia Polska.

W kolejnych latach Centrum zyskało ponad 45 lekarzy specjalistów oraz łącznie 18 poradni specjalistycznych.

W roku 2021 Centrum rozpoczęło remont kolejnej części kliniki w ramach rozwoju nowych usług i specjalizacji. Powstało 5 w pełni wyposażonych nowych gabinetów medycznych. Tym samym na rok 2022 został zaplanowany rebranding marki. Jego proces obejmuje nową identyfikację wizualną w zakresie komunikacji i wyglądu, a także obejmuje zmianę logo i nazwy na DCG Centrum Medyczne.

Po 21 latach podjęto decyzję o zmianie nazwy, ponieważ DCG nie jest już tylko Centrum Ginekologii, ale miejscem, gdzie zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą korzystać z szerokiego wachlarza usług diagnostycznych, profilaktycznych, a także zabiegowych.

Jesteśmy marką z historią, która nieustannie się rozwija i podąża za potrzebami swoich klientów. Zmieniamy się, ale to nadal my ! ❤️