Badania po przejściu Covid-19 Wrocław

Badania po Covid-19

Po przebytej chorobie COVID-19 warto zweryfikować kondycje organizmu i ewentualne powikłania.


CENA PAKIETU
380 PLN
 


Do badań laboratoryjnych z krwi należą:

Test na przeciwciała IgG

Badanie na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

Pełna morfologia krwi

To analiza wszystkich rodzajów komórek krwi (czerwonych, białych i płytek). Badanie to służy do oceny ogólnego stanu zdrowia i stanowi podstawę rozpoznania wielu chorób m.in. zaburzeń krzepnięcia krwi, niedoborów odporności czy infekcji. Większość chorób powoduje widoczne zmiany w morfologii krwi.

OB.

Jest jednym z podstawowych wskaźników zdrowia organizmu, umożliwiającym wykrycie stanów zapalnych związanych z różnymi chorobami.

CRP

Badanie jest przydatne w diagnostyce stanu zapalnego toczącego się w organizmie, wywołany np. uszkodzeniem mięśnia sercowego.

lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)

Badanie przesiewowe służące do oceny rozwoju miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak zawał serca, choroba wieńcowa, udar mózgu i miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych itd.

elektrolity (sód, potas)

Diagnostyka równowagi wodno-elektrolitowej i zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej.

witaminę D

Jej niedobór zwiększa podatność na infekcje, może także przyczynić się do trudniejszego powrotu do zdrowia po przebytej chorobie.

TSH

Badanie odzwierciedlające funkcjonowanie tarczycy. Wysoki poziom hormonu może sugerować niedoczynność tarczycy, a niski – jej nadczynność. Choroby tarczycy mają negatywny wpływ na większość funkcji życiowych i objawiają się m.in. nerwowością, zmęczeniem, kołataniem serca czy nagłym tyciem lub chudnięciem.

Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL,GGTP)

To zestaw badań całościowo odzwierciedlających funkcje wątroby i dróg żółciowych.

kreatynina

Określa stan pracy nerek. Odchylenie od normy może świadczyć np. o ostrej niewydolność nerek.

D-dimer

Wskaźnikiem zakrzepicy żył głębokich jest podwyższony poziom D-dimerów, który może pojawić się p przebytej chorobie covid-19. Zakrzepy krwi i zatory w naczyniach krwionośnych to jedno z głównych powikłań po koronawirusie.

Glukoza na czczo

To podstawowe badanie w rozpoznawaniu cukrzycy. Utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi jest ważne gdyż brak odpowiedniej glikemii wspomaga rozwój powikłań takich jak choroby sercowo-naczyniowe lub przewlekła niewydolność nerek.

LDH (Dehydrogeneza mleczanowa)

Badanie służy diagnozie przyczyny i miejsca uszkodzenia tkanek oraz jest pomocne przy monitorowaniu zawału serca. Podwyższone stężenie stwierdza się również w przypadku takich chorób jak np. udar mózgu.

Troponina T

Jest przydatna w diagnostyce zawałów mięśnia sercowego, a także w monitorowaniu ostrych zespołów wieńcowych.

Układ krzepnięcia APTT PT INR

Wartość nieprawidłowa tego badania wskazująca na nadmierne krzepnięcie krwi może oznaczać żylną chorobę zakrzepowo-zatorowa. Szczególnie niebezpieczną po przebytym COVID-19

Badanie ogólne moczu

Jest podstawowym badaniem odzwierciedlającym funkcję układu moczowego służącym do wykrywania m.in. chorób nerek i zakażeń układu moczowo-płciowego.

Inne badania:

Poza badaniami laboratoryjnymi w naszej Klinice warto wykonać jeszcze badanie USG doppler, który służy ocenie stanu tętnic i żył. Razem dają obraz stanu zdrowia osoby, która wyzdrowiała po zakażeniu koronawirusem.