Start / Oferta/ Oferta / Vaginal Narrower - lifting krocza

Umów wizytę online 71 721 32 00

Vaginal Narrower - lifting krocza

Zabieg przy użyciu Vaginal Narrower to nic innego jak lifting krocza i wejścia do pochwy. Proponowany jest Pacjentkom, które po porodach cierpią na zbyt szerokie wejście do pochwy (w wyniku urodzenia dużych dzieci, bądź wtórnie po zabiegach nacięcia krocza). Zabiegiem będą również zainteresowane Pacjentki, które nie rodziły jednak występuje u nich pewien defekt anatomiczny krocza lub czują dyskomfort z powodu zbyt luźnego wejścia do pochwy.Wskazaniem do zabiegu jest pogorszenie jakości życia seksualnego, defekt kosmetyczny, ale także nawracające infekcje pochwy i zbyt obfita wydzielina z pochwy na skutek ziejącego wejścia do pochwy.

Zabieg przy użyciu nici Vaginal Narrower jest alternatywą dla plastyki tylnej krocza, która jest inwazyjną operacją pochwową. Efekt liftingu krocza i pochwy może być zwiększony dzięki zastosowaniu zabiegów przy użyciu laseru MonaLisa Touch.

Jaki jest Efekt Zabiegu?

Użycie nici Vaginal Narrower powoduje zmniejszenie wejsćia do pochwy; zbliżenie mięśni głebokich krocza. Uzyskujemy efekt zarówno funkcjonalny jak i kosmetyczny.

Zasada działania.

Istotą zabiegu jest konstrukcja nici stosowanych przy zabiegu. Są to specjalne nitki z polikaprolaktonu z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Przeprowadzenie nici przez tkanki powoduje ich ściągniącie i zbliżenie.Nici Vaginal Narrower rozpuszczają się po okresie dwóch lat pozostawiając trwały efekt wynikający z reakcji zwłóknienia tkanek podtrzymujących.

Jak przeprowadza się zabieg?

Zabieg wykonywany jest w warunkach ginekologicznego gabinetu zabiegowego przy użyciu znieczulenia miejscowego, które gwarantuje całkowity komfort dla Pacjentki. Bardzo ważne jest właściwe zakwalifikowanie Pacjentki i odpowiedni wybór miejsc przeprowadzenia nici. Sam zabieg z przygotowaniem trwa około 30 minut. Pacjentka po zabiegu może iść do domu.

Jaki jest przebieg pozabiegowy?

Zgodnie z zaleceniami producenta nici Pacjentka może już po kilku dniach wrócić do normalnego funkcjonowania, a po tygodniu do aktywności seksualnej.

Jednak nasze własne doświadczenia wskazują, że dolegliwości bólowe związane z lokalizacją nici mogą utrzymywać się jeszcze około dwóch tygodni. Naszym Pacjentkom proponujemy na ten czas zwolnienie z pracy i relaks. Powrót do życia seksualnego będzie optymalny po okresie trzech tygodni.

Należy pamiętać, że każda Pacjentka indywidualnie reaguje na założenie nici - czas rekonwalescencji może być krótszy lub dłuższy.

Kto przeprowadza zabieg?


W Dolnośląśkim Centrum Ginekologii wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuje zespół lekarski kształcony i szkolony specjalnie pod kątem chirurgii estetycznej i ginekologii estetycznej. Kierownikiem zespołu jest doktor Mariusz Markuszewski.